ЗМІ дізналися про лазівку, що дозволяє США не з'явитися на війну НАТО з Росією

ЗМІ дізналися про лазівку, що дозволяє США не з'явитися на війну НАТО з Росією
Згідно з розсекреченим німецьким МЗС документом, Сполучені Штати залишили за собою право утриматися від захисту партнерів по Північноатлантичному договору, просто якщо вважатимуть за потрібне.
Гарантії допомоги в збройних конфліктах, якими нібито заручаються всі країни - учасниці НАТО, виявилися всього лише міфом. На подібні висновки автора статті в Der Spiegel наштовхнуло зміст секретного документа "Зобов'язання США перед ФРН", який зберігається в архіві німецького МЗС.
За словами автора публікації Клауса Вігрефе, в зв'язку з тим, що в уряду Конрада Аденауера (перший федеральний канцлер ФРН. - Прим. Ред.) Було "мало віри в Північноатлантичний договір", в секретному документі юристи Міністерства закордонних справ ФРН перерахували все те, на що Вашингтон "дав свою згоду". Зобов'язання ці виявилися "досить скромні".
Найбільш обурило журналіста положення, згідно з яким у разі нападу на одну з країн - членів Північноатлантичного альянсу Вашингтон може вирішувати - "вплутуватися у війну або нічого не робити".
- У разі нападу на одну з країн НАТО, особливо на ФРН, Сполучені Штати лише зобов'язуються надати підтримку в тій мірі, в якій вони вважатимуть її необхідною, - цитує Вігрефе юристів МЗС Німеччини.
Журналіст зазначив, що навесні 1955 року ФРН вступила до Північноатлантичного альянсу саме тому, що німці покладали свої надії на "рішучість Сполучених Штатів" в разі нападу Москви.
Автор пише, що з початку української кризи в 2014 році Ангела Меркель використовує "зобов'язання НАТО перед кожним членом альянсу" для заспокоєння Прибалтійських країн, які "сумніваються, що в конфлікті з Москвою вони можуть розраховувати на інших".
При цьому текст Північноатлантичного договору не змінився. Чи варто тоді хоч комусь сподіватися на беззастережну допомогу з боку НАТО у збройному конфлікті. Ймовірно, немає, вважає видання.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-18
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

дЛЯ ВЕЛИКОБРИТАНИТ СаДИК хАН -МЕР ЛОНДОНА КОТОРОГО ТНАЗНАЧИЛА сАМАНТА НА ЭТУ ДОЛДНОСТЬ- ВАШУ ВЕЛИКОБРИТАНИЮ И РАЗВАЛИТ И ПРИСВОИТ ВСЕ ВАШИ ДЕНЕЖЭКИ ВМЕСТЕ С ЦЧЫГАНСКОЙ саМАНТОЙ-ЭТА ТВАРЬ РИНКАРНИРОВЛА ......
road (2018-02-18 20:47:49)
Меган маркл-это ведьма татарская. ну давайтк ведьмакоъв и ведьм цыганских ставьте королями. сдохнем все как можно быстрей. неужели не ясно эту татарку подсунала гарри цыганка Саманта, окторая околдова ......
margo (2018-02-18 20:28:57)
Стало известно что ЛОНДОН, 18 февраля. /Корр. ТАСС Игорь Броварник/. Принц Гарри будет выполнять лидирующую роль в работе британского Содружества, чтобы привлечь в организацию представителей молодого ......
margo (2018-02-18 20:19:43)
Стало известно что ЛОНДОН, 18 февраля. /Корр. ТАСС Игорь Броварник/. Принц Гарри будет выполнять лидирующую роль в работе британского Содружества, чтобы привлечь в организацию представителей молодого ......
margo (2018-02-18 20:18:52)
В этом что-то есть. Теперь всё понятно, благодарю за информацию. --- Вообщем забавно. грибок на стенах средства, бетон грибок средство и Варанга купить в Верещагино грибок кожи народные средства ......
biobiltbop (2018-02-18 20:14:45)