У "ПАДІЮНі" відбувся ярмарок вакансій для школярів

У "ПАДІЮНі" відбувся ярмарок вакансій для школярів

Вибір професії — це вибір трудового життєвого шляху, вибір сфери прикладання своїх сил, знань та умінь, а разом з ним — і відповідної роботи та спільноти людей нею об'єднаних. Обрати професію — означає обрати шлях освоєння певної системи знань і практичних навичок, шлях реалізації своїх здібностей, природних нахилів, інших особистих якостей та їх подальшого формування у процесі навчання, чи трудової діяльності.

Справжнім святом для випускників шкіл міста Ужгорода став ярмарок професій на тему: «Побудуй свою кар’єру», який відбувся сьогодні у Палаці для дітей та юнацтва. 

На заході були представлені 10 професійно-технічних вищих навчальних закладів та коледжів міста Ужгорода, серед яких Ужгородське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування, Ужгородське вище комерційне училище Київського національного торговельно-економічного університету, Ужгородський професійний ліцей, Ужгородський професійний машинобудівний ліцей, ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Закарпатський державний університет, Київський славістичний університет (Закарпатська філія), Закарпатський художній інститут, Ужгородський комерційний технікум, Ужгородський коледж культури і мистецтв.

Ярмарок професій урочисто відкрив директор Ужгородського міського центру зайнятості Сергій Олексіюк. Він представив гостей та учасників заходу. У своїй промові Сергій Максимович наголосив, що обґрунтований вибір професії передбачає врахування інтересів, нахилів і здібностей обираючого, а також потреби в кадрах. Тобто, умову правильного вибору професії можна сформулювати так: «хочу» (бажання, інтереси, нахили особистості), «можу» (знання, здібності, психологічні особливості, стан здоров'я), «треба» (потреба ринку праці в кадрах). Сергій Олексіюк побажав випускникам обрати такий шлях у житті, який би приніс успіх, радість і користь кожному з них.
У своєму вітальному слові під час відкриття заходу, заступник голови Закарпатської державної адміністрації Михайло Попович звертаючись до випускників шкіл зазначив, що одним із вирішальних завдань для них є правильний та вдалий вибір свого професійного шляху. А вибір шляху для оволодіння професією практично збігається з вибором навчального закладу.

Директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич зауважив, що подальше місце навчання та пошук першого робочого місця — це перші кроки дорослого життя які повинні бути ретельно виваженими та обдуманими. Адже вибір професії надзвичайно складне і відповідальне завдання.

З вітальним словом до гостей заходу також виступила головний спеціаліст відділу шкіл та дошкільних закладів Управління освіти Ужгородської міської ради Наталія Шляхта. Вона ознайомила всіх з представниками навчальних закладів, які прибули на захід. Звертаючись до випускників Наталія Михайлівна наголосила на тому, що у разі вдалого вибору професії людина відчуватиме себе щасливою, отримуватиме задоволення від своєї роботи та буде приносити користь людям.
Можливо, хтось з випускників шкіл ще не впевнений у своєму виборі й вагається. Саме з метою кращого ознайомлення з інформацією про світ професій та сферами діяльності, задля практичної допомоги випускникам свідомо обрати свій подальший шлях і був організований ярмарок професій.
Виступи представників навчальних закладів були цікавими, яскравими, з використанням презентаційних фільмів та слайдів, доступних та зрозумілих для учнів. Під час проведення заходу проводились майстер-класи, які свідчили про те, що діти пишаються тим, що є учнями училища та зробили йому гідну рекламу.

Студенти гуртку «театр мод» Ужгородського вищого комерційного училища Київського НТЕУ продемонстрували колекцію «Коктельних плать» презентуючи сучасний дитячий демісезонний одяг власного виготовлення, а студенти Ужгородського коледжу культури і мистецтв – співали народні українські пісні. Представники Ужгородського комерційного технікуму демонстрували сучасну нарізку овочів та фруктів, презентували професії – продавець, кухар, кондитер, офіціант, бармен.

За допомогою тестування фахівці служби зайнятості дали змогу бажаючим визначити їх здібності, нахили та інтереси, надали інформацію про професії й вимоги, які вони ставлять перед людиною. Представники навчальних закладів консультували випускників щодо можливих шляхів здобуття професій, умов прийому та навчання у навчальних закладах міста Ужгорода.

Таким чином, ярмарок професій пройшов весело, цікаво та змістовно. Учні відкрили для себе багато нового та корисного, переконалися, що, обираючи професію, необхідно обов'язково враховувати свої нахили, здібності, особисті та громадські інтереси. Зрозуміли, що значення професії у житті людини залежить не стільки від характеру роботи, скільки від того, як до неї ставиться сама людина, наскільки професія відповідає її запитам і можливостям.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-03-18
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Не дарма Порошенко багато років головував у НБУ, та й зараз так звані "реформи" від НБУ впроваджуються його поплічниками заради власного збагачення... Ганьба!!!...
Веркблей (2018-03-19 09:32:33)
Українські патріоти за Україну воюють, а урядові гешефтники під час війни Україною торгують... Україні потрібна українська влада, щоб відбудувати пограбовану державу!...
Запорожець (2018-03-19 09:29:21)
НИКАКИХ гРУДИНИНЫХ НА МЕСТЕ ПРЕМЬЕР МИНИСТРов в России БЫТЬ НЕ ДОЛЖНРО. иНАЧЕ В РОССИЮ ПРИЙДУТ СРАЗУ ИСЛАМИСТЫ ИгилА С СИРИИ ИРАКА И ВСЯ ОРДА-ПОТОМУ ЧТО КОМПАРТИЯ ЭТО ИМЕННО от КРАСНых РЕВОЛЮЦИонеров( ......
Cergey (2018-03-19 00:39:41)
Треба "закрити" років на п"ятнадцять всіх офшорників, які розікрали Україну, щоб ці падлюки вийшли з тюрем старими каліками і жебраками!...
Веркблей (2018-03-18 15:26:33)
Щце так "українська влада" - патріотів України називають націоналістами... Агенти сіоністів зовсім знахабніли - час видавати гешефтникам жовті квитки до самого Ізраїлю....
Гардистон (2018-03-18 15:06:00)