З НОВОГО РОКУ ПОСТРАЖДАЛІ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ОТРИМУВАТИМУТЬ МАТЕРІАЛЬНУ КОМПЕНСАЦІЮ

 

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стала «Протидія торгівлі людьми в Україні: регіональний аспект». З 1 січня 2013 року, згідно з Постановою Кабінету міністрів України, особи, що постраждали від торгівлі людьми,  матимуть право на отримання одноразової матеріальної допомоги у розмірі прожиткового мінімуму. Крім того, визначено порядок встановлення статусу постраждалої особи внаслідок торгівлі людми. Фахівці називають це важливим кроком держави у сфері протидії цій проблемі.

Як розповіла на прес-конференції Оксана Гуранич, головний спеціаліст Управління у справах молоді та спорту Закарпатської ОДА, на Закарпатті за  розпорядженням голови Закарпатської ОДА «Про визначення посадових осіб та структурних підрозділів, відповідальних за встановлення статусу постраждалої особи від торгівлі людьми», визначатиметься посадова особа та структурний підрозділ установи, які відповідатимуть за процедуру встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми. До того ж, у кожному районі Закарпатської області діють комісії з протидії торгівлі людьми.

 «Проблему торгівлі людьми раніше пов’язували тільки з жінками. Однак, зараз масштаби ще більші і ми вже говоримо про торгівлю людьми з метою примусової праці, де використовують як чоловіків, так і жінок порівну. Далеко невтішним є те, що збільшується кількість потерпілих від цієї проблеми дітей. За результатами досліджень Міжнародної організації міграцій,  39% потерпілих дітей використовуються для жебракування, 36% – для сексуальної експлуатації, 16% — примусова праця, 9% — дитяча порнографія. 99% у сексуальній експлуатації – це жінки. Країни призначення – це 66 деражав світу, з них 24 – країни Європейського Союзу. 63% постраждалих були направлені у Туреччину, Росію і Польщу. Останнім часом Україна теж стає країною призначення. У нас потерпілими часто є громадяни Молдови – 73%, а також жителі центральноазіатських країн — 19%»,  –  каже Оксана Гуранич.

 «За 2010-2012 роки в основному країнами призначення осіб, які є постраждалими від торгівлі людьми є країни Східної Європи, а також Росія. В основному, вербують наших співвітчизниць із малозабезпечених сімей, а також осіб, які перебувають у складному матеріальному становищі. Вивіз дівчат здійснюють, в основному, українські вербувальники. Часто – це мешканці Закарпатської області. За останні роки відділом задокументовано кілька груп осіб, які займалися вербуванням та організацією перевезення людей за кордон. Як правило, у цьому беруть участь люди, які вже мали проблеми із порушенням закону. Часто постраждалими від торгівлі людьми стають особи з малозабезпечених сімей, з неповних сімей, ті, хто шукає заробітку і у відчаї погоджується на такий крок. Людина в таких умовах щось вирішує, а потім, потрапивши закордон, опиняється у ситуації, коли зарадити вже важко: без документів, без грошей, потерпаючи від фізичного насильства навряд чи вдасться самотужки вичерпати проблему», – каже Володимир Поляк, начальник відділу з боротьби з торгівлею людьми та зі злочинами проти моральності  ГУМВС  України в Закарпатській області, підполковник міліції.

 За словами Володмира Поляка, крім тих, хто потрапив у скрутне матеріальне становище, жертвами торгівлі людьми також стають ті, хто потерпів невдачу з у гральному бізнесі, має проблеми з кредитами і, через фінансову привабливість, погоджується на видалення органів. Двоє закарпатців вже попались на таку приманку і були обмануті зловмисниками кілька років тому.

«Прослідковується тенденція щодо вивезення закарпатських дівчат до Російської Федерації. Спочатку їм пропонують заробіток у Москві, а потім відбирають документи і використовують для отримання прибутку, часто застосовуючи при цьому фізичну силу. «На початку року задокументовано організовано-оперативні матеріали і при спробі перетину кордону на території Волинської області було звільнено двох наших дівчат-закарпаток. Наразі порушено кримінальну справу. Вона знаходиться на розгляді у Хустському суді. Більшість з вербувальників вже раніше відбували покарання»,  – повідомив Володимир Поляк. 

99% закарпатців, потерпілих від торгівлі людьми, отримали психологічну, юридичну, медичну допомогу від Закарпатської громадської жіночої організації «Веста». «За останні кілька років Україна зробила великий внесок у напрямку боротьби з цією проблемою. За даними Міжнародної організації з міграцій, за роки незалежності України від торгівлі людьми постраждало більше 120 тис. осіб. Міжнародна організація з міграцій за період своєї роботи в Україні через обласні громадські організації надала допомогу близько 9 тис. громадян України. Щоб ефективніше працювати у цьому напрямку  у червні 2011 року була створена Всеукраїнська коаліція громадських організацій з протидії торгівлі людьми, у яку ввійшло 27 українських громадських організацій. У грудні 2011 року десятьма членами цієї коаліції було реалізовано проект «Тільки машини – на запчастини». 15 мільйонів громадян України, тобто 33% усього населення  через ЗМІ отримали нову інформацію про торгівлю людьми з метою вилучення органів.  Наступний проект – оздоровлення неповнолітніх, постраждалих від торгівлі людьми», – розповідає Інна Сабадош голова ЗГЖО Веста.

Наразі дев’ятьма організаціями Коаліції виконується Всеукраїнський проект «Спільними зусиллями влади та громади проти торгівлі людьми». Основним, за словами Інни Сабадош, зараз є сприяння злагодженому фінансуванню проектів та програм, що стосуються протидії торгівлі людьми на обласних рівнях.

«Дуже великим кроком вважаємо запровадження з 2013 року одноразової матеріальної допомоги особам, постраждалим від торгівлі людьми. До того ж, є можливість розміщення таких людей у притулку.  У Києві діє медичний  центр для постраждалих від торгівлі людьми, який створений Міжнародною організацією з міграції, а також є один громадський притулок для таких осіб у Житомирі – партнер-учаник Коаліції». Особа, яка отримує статус постраждалої від торгівлі людьми, має право на безкоштовне отримання медичної, юридичної, психологічної допомоги. На сьогоднішній день вже 9 особам на Закарпатті надано статус постраждалих від торгівлі, серед яких є і неповнолітні.

Джерело:  Ужгородський прес-клуб реформ 

 Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-22
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

это их так настроила пропаганда, потому что никаких различий между украинцами и русскими нет ни этнических ни культурных.настроили их против друг друга османы-колдуны типо Азазело. То что Литвиненко в ......
Маргарита (2018-01-23 11:26:46)
Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.«Бегемот» — множественное число от этого сло ......
лиза (2018-01-23 09:29:49)
10 января 2016г известный музыкант Дэвид Боуи -друг Фреди меркюри То есть эта гнида цыганская поубивала столько людей с помощью своих сатанинских способностей исчезать и проходить сквозь стены и если ......
лиза (2018-01-23 09:24:44)
у что много раз реинкарнировался из всяких диктаторов(Сталина, Аллаха и всяких других) вращался в кругу среди политиков и бизнесменов. и представьте себе он и его друг были даже президентам гРУЗии и б ......
лиза (2018-01-23 09:21:30)
звестно что в Лондоне была с 2001года (примерно периода когда один человек , которого ненавидеа свите воланда-стал двигаться там по карьерной лестнице) серия убийств российских эксчиновников, обладающ ......
лиза (2018-01-23 09:19:21)