На Закарпатті служба розшуку Червоного Хреста торік розглянула 137 звернень

Службі розшуку Товариства Червоного Хреста України – 20 років

На Закарпатті служба розшуку Червоного Хреста торік розглянула 137 звернень

 

Реальною ознакою запровадження в Україні міжнародного гуманітарного права стало створення  у червні 1992 року єдиної в країні червонохресної служби розшуку, яка у співпраці з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, Міжнародною службою розшуку і Товариством Червоного Хреста і Червоного Півмісяця більше ніж 50 країн світу безкоштовно здійснює практичні заходи щодо розшуку та з’ясування:

— долі членів роз`єднання родин, коли зв'язок втрачено внаслідок  збройних конфліктів, стихійного лиха, сучасних міграційних процесів  чи інших надзвичайних ситуацій в світі та воз`єднання родин;

— документів часів Другої світової війни;

— стану військових поховань;

Також Служба забезпечує сімейне листування шляхом обміну Посланнями Червоного Хреста, коли звичайні канали зв’язку відсутні внаслідок збройних конфліктів або надзвичайних ситуацій. Сприяє відновленню родинних та консульських зв’язків для мігрантів, біженців та шукачів притулку в Україні.

Тільки Закарпатською обласною організацією за 2012  рік було розглянуто 137 звернень громадян, яким було дано усні роз`яснення по розшуку рідних,  зв`язок яких  втрачено внаслідок П світової війни, в теперішній час або з інших обставин (в зв`язку зі спадщиною або працевлаштуванням за кордоном), з`ясування долі рідних, які пропали без вісті під час 11 світової війни,  з`ясування стану військових поховань часів 11 світової війни за кордоном, розшук документів часів  11 світової війни, з`ясування  стану  військових/цивільних поховань часів війни на території області

Загалом за двадцять років Служби  розшуку завдяки плідній співпраці з державними архівами, міністерствами та іншими урядовими та недержавнимми організаціями накопичений цінний досвід розшукової роботи в Україні.

Оскільки більшість архівних матеріалів на Україні, які постраждали внаслідок тоталітарного режиму і нацизму, не збереглися, або залишились за межами країни, пріоритетним завданням для Служби  розшуку  Товариства стало створення власного архіву. У повсякденній роботі використовуються сучасні технології розшуку, програмне забезпечення та кращий міжнародний досвід. Нині поіменна  картотека нараховує більше ніж 281 тисячу інформаційних карток.

З часу створення Служби розшуку Товариства Червоного Хреста України отримано майже 709 тисяч звернень. В архіві Служби зберігаються більше ніж 182 тисячі  завершених справ. 84 тисячі громадян отримали від Товариства Червоного Хреста України позитивний результат розшуку.

Понад 70% звернень пов’язані з наслідками Другої світової війни. Адже і нині в багатьох родинах ще жевріє надія відшукати батька чи сина, матір чи сестру, загублених у вирі війни.

За двадцять років існування Служби встановлено долі майже 8,3 тисяч осіб, більшість із яких з часу Другої світової війни  не мало зв’язку зі своїми рідними. Знайдено більше 8,5 тисяч поховань часів Другої світової війни.

Конфлікти в різних регіонах світу і нині продовжують розлучати родини, несуть страждання, які намагається полегшити Служба розшуку Товариства. У такий спосіб понад 12 тисяч громадян  як в Україні так і за її межами отримали звістку від своїх рідних – послання Червоного Хреста.

В останні роки перед національними товариствами у всьому світі, і особливо в Європі, постала проблема надання допомоги в розшуку та відновленні родинних зв’язків новим вразливим категоріям громадян, таким як мігранти, біженці, шукачі притулку та постраждалі від торгівлі людьми.

У 2007 році Міжнародним рухом Червоного Хреста та Червоного Півмісяця було прийнято та затверджено представниками держав-учасниць Женевських конвенцій «Стратегію з відновлення родинних зв’язків 2008-2018».

У співробітництві з Державною прикордонною службою і державною міграційною службою, обласними міграційними службами, НДО  партнерами за фінансової підтримки МКЧХ і Данської Ради з питань біженців у 6 областях України, в тому числі і Закарпатській області, здійснюються окремі Програми допомоги затриманим нерегулярним мігрантам та біженцям і шукачам притулку в Україні у відновленні родинних зв’язків.

Мета програми – поліпшення психологічного стану шляхом забезпечення регулярного телефонного спілкування з родиною та підтримки родинного листування  за допомогою Послань Червоного Хреста.

Мігрантам, які перебувають у затриманні, також пропонується допомога у встановленні зв’язку з посольствами країн походження, що сприяє прискоренню ідентифікації особистості, скороченню термінів перебування у затриманні та поверненню на батьківщину.

За час виконання програм близько 18 тисяч мігрантів скористалися сплаченими Червоним Хрестом телефонними картками для зв’язку з рідними в різних країнах світу.

Служба розшуку Товариства Червоного Хреста, Міжнародний Комітет Червоного Хреста та служби розшуку національних товариств Червоного Хреста або Червоного Півмісяця складають унікальну Міжнародну Червонохресну мережу з відновлення родинних зв’язків, спільні зусилля якої  надають людям непорушне та дорогоцінне право відновлювати і підтримувати зв'язок зі своїми рідними, право знати про  долю близьких людей.

Закарпаття онлайн

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-06-20
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)