Безробітним закарпатцям пропонують вчитися

Рівень охоплення безробітних професійним навчанням досяг 15-ти відсотків

Підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації проходило 4,9 тис. осіб (на 10,8 відсотка більше 2011 року). Зобов’язання щодо обсягів організації професійного навчання, взяті центрами зайнятості на минулий рік, виконані на 106,2 відсотка.

Особлива увага приділялася ефективним формам професійного навчання, які дають слухачам найбільші шанси для працевлаштування. До прикладу, в порівнянні з 2011 роком обсяги стажування на робочому місці зросли на 19 відсотків; на 27 відсотків збільшилася чисельність слухачів курсів цільового призначення. У результаті проведеної роботи на замовлення роботодавців навчалося 3,7 тис. осіб, що у відсотковому вираженні становить 75,2 % загальної чисельності слухачів (в 2011 році – 66,2 відсотка). Левова частка замовників робітничих кадрів – представники малого та середнього бізнесу у легкій промисловості, деревообробній галузі, лісовому, комунальному господарстві, сфері обслуговування, готельно-туристичному бізнесі.

2012 рік відзначився розширенням переліку професій та напрямів, за якими навчалися безробітні: стажування здійснювалося із 172-х професій, курси цільового призначення – із 89-ти, підготовка і перепідготовка за груповою та індивідуальною формами – із 23 професій. Зміст розроблених спільно з роботодавцями навчальних програм містить галузеве спрямування, враховує особливості конкретних робочих місць.

Із загальної чисельності громадян, що навчалися, 3,8 тис. осіб підвищували свою кваліфікацію, здебільшого на замовлення роботодавців. Рівень працевлаштування слухачів після підвищення кваліфікації склав 87,6 відсотка.

Упродовж року, що минув, 224 особи освоювали ази підприємництва на базі Закарпатського державного університету та Державного навчального закладу «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» з метою відкриття власної справи. На початок поточного року 208 осіб після закінчення такого навчання вже зареєструвалися як приватні підприємці та працевлаштувалися. 38 відсотків слухачів курсів з підприємницької діяльності складають жінки, майже половина – молоді люди віком до 35 років, а 37 відсотків – це жителі сільської місцевості. Крім цього ще 398 осіб здобули професії з орієнтацією на самозайнятість (перукар, манікюрник, слюсар з ремонту автомобілів, кондитер, кравець, продавець продовольчих товарів, маляр).

Не залишилися поза увагою працівників центрів зайнятості особи з інвалідністю. Важливим напрямком забезпечення підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці та працевлаштування є професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації. Упродовж 2012 року обласна служба зайнятості організувала професійне навчання для 79-ти таких осіб з урахуванням індивідуальних можливостей та програм професійно-трудової реабілітації інвалідів, охопила навчанням 12 відсотків безробітних цієї категорії, що більше минулорічного показника, який становив 11,6 відсотка. Безробітні навчалися за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Із загальної чисельності громадян з особливими потребами, які пройшли професійне навчання у 2012 році, працевлаштовано 67 осіб (рівень працевлаштування склав 89,3 відсотка).

Із числа жінок, які перебували на обліку в службі зайнятості впродовж 2012 року, професійним навчанням охоплено 10,2 відсотка. В загальній чисельності слухачів жінки склали 56,9 відсотку.

Серед громадян, які проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості, 2,2 тис. осіб – молоді особи віком до 35 років, що становить 9,3 відсотка тих, що перебували на обліку в службі зайнятості і 44,9 відсотка тих, що навчались.

Робота обласної служби зайнятості в напрямку організації професійного навчання безробітних була спрямована на кінцевий результат – підвищення рівня їх працевлаштування, який у 2012 році перевищив минулорічний і склав 78,8 відсотка.

Повідомили у відділі організації професійного навчання Закарпатського обласного центру зайнятості

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-18
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

сейчас главное не допустить чтоб жириновский остался у власти ни в каком виде- ни лидером партии и не кандидатом в резиденты потому что произойдет кОНЕЦ. нЕдавно он решил сделать "теневое правите ......
Олег (2018-02-19 10:12:21)
14 апреля 014г жириновский обещал вернуть Януковича в межигорье до 1 мая. Разыскиваемый по подозрению в массовых убийствах Янукович, как считает Жириновский, вернется при определенной «поддержке армии ......
мери (2018-02-19 09:27:23)
дЛЯ ВЕЛИКОБРИТАНИТ СаДИК хАН -МЕР ЛОНДОНА КОТОРОГО ТНАЗНАЧИЛА сАМАНТА НА ЭТУ ДОЛДНОСТЬ- ВАШУ ВЕЛИКОБРИТАНИЮ И РАЗВАЛИТ И ПРИСВОИТ ВСЕ ВАШИ ДЕНЕЖЭКИ ВМЕСТЕ С ЦЧЫГАНСКОЙ саМАНТОЙ-ЭТА ТВАРЬ РИНКАРНИРОВЛА ......
road (2018-02-18 20:47:49)
Меган маркл-это ведьма татарская. ну давайтк ведьмакоъв и ведьм цыганских ставьте королями. сдохнем все как можно быстрей. неужели не ясно эту татарку подсунала гарри цыганка Саманта, окторая околдова ......
margo (2018-02-18 20:28:57)
Стало известно что ЛОНДОН, 18 февраля. /Корр. ТАСС Игорь Броварник/. Принц Гарри будет выполнять лидирующую роль в работе британского Содружества, чтобы привлечь в организацию представителей молодого ......
margo (2018-02-18 20:19:43)