У прокуратурі Закарпаття говорили про боротьбу зі злочинністю

26 липня у прокуратурі Закарпатської області відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів області на якій йшлося про стан боротьби зі злочинністю на території області протягом першого півріччя 2012 року.

Як було зазначено на нараді, у цьому році правоохоронцям вдалося знизити ріст злочинності на 11,8%. Рівень злочинності на 10 тисяч населення складає 28.3%, що є одним із найменших показників по державі після Івано-Франківської та Тернопільської областей.
Нижче середньообласного, рівень злочинності у Виноградівському, Рахівському, Іршавському і Тячівському районах.
Майже на 43 % відбулося зменшення зареєстрованих злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості. Вдалося стабілізувати рівень злочинів проти власності. Зменшилось також число крадіжок та вимагань. На 17.5% менше виявлено злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів. Завдяки організаційним заходам більше викрито злочинів, вчинених у бюджетній сфері, банківській системі та у сфері лісового господарства. Трохи зменшилося число злочинів, вчинених у стані алкогольного сп’яніння.
Втім є і проблемні моменти, які правоохоронці обговорили на нараді. Так,
не дивлячись на те, що рішенням обласної ради затверджено „Комплексну програму профілактики злочинності на території Закарпатської області на 2011-2015 роки”, кошти з обласного бюджету на її виконання не виділялися.
Значна кількість проведених заходів та внесених документів реагування не стабілізували невпинний ріст окремих категорій злочинів.
Вище середньогообласного рівень злочинності в Ужгороді, в Ужгородському районі, в Мукачеві, Берегівському районі та Свалявському районах.
Трохи більше ніж торік скоєно злочинів проти життя та здоров’я, в тому числі умисних вбивств, умисних тяжких тілесних ушкоджень, грабежів і розбоїв. На 12.5% більше скоєно особливо тяжких злочинів (з 96 до 108). Спостерігається збільшення злочинів щодо пошкодження майна на території області. Найбільший ріст таких злочинів зареєстровано в місті Мукачево (+400%). Зросла кількість вчинених ДТП зі смертельними наслідками з 24 до 32 і нерозкритими залишаються 9 злочинів цієї категорії.
Через відсутність належної профілактичної діяльності служб у справах дітей та кримінальної міліції на 10,7 % збільшилась кількість злочинів, вчинених неповнолітніми.
Суттєво збільшилась на території області кількість злочинів щодо вчинення насильства в сім`ї (+64,7%).
З числа зареєстрованих у першому півріччі злочинів нерозкритими залишились 1143, відсоток розкриття злочинів в цілому по області склав 58%, що більше загальнодержавного показника. Разом з тим, на низькому рівні продовжує залишатися стан розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів.
Низьким є також показник з розкриття злочинів минулих років. Загалом із 18284 нерозкритих злочинів минулих років, розкрито 295 ( на 6 менше ніж в минулому році ), при цьому 454 знято з обліку (409) за строками давності.
Щодо слідства в органах прокуратури, то впродовж І півріччя цього року в провадженні перебувало 256 кримінальних справ, з яких 125 закінчено розслідуванням. За результатами розслідування 117 кримінальних справ направлено до суду з обвинувальним висновком, 8 — для звільнення від кримінальної відповідальності за нереабілітуючими підставами. Протягом указаного періоду органами прокуратури області до суду з обвинувальним висновком надіслано 23 кримінальні справи про злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини, з яких 14 — щодо невиплати заробітної плати, 5 — за фактами привласнення, розтрати майна чи заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, 30 справ — про зловживання владою та перевищення службових повноважень, 29 — про службову недбалість, 13 — про хабарництво, по 4 — проти авторитету органів державної влади і місцевого самоврядування та проти безпеки виробництва, 2 справи — про злочини проти правосуддя, 1 — про легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом.
На нараді наголошено на тому, що стан протидії злочинності в області у 2012 році не в повній мірі відповідає необхідним вимогам і потребує узгоджених заходів. Зокрема слід покращити діяльність правоохоронців щодо виявлення злочинів, насамперед у сфері економіки, розкриття насильницьких злочинів проти життя та здоров’я, забезпечення відшкодування збитків у розслідуваних кримінальних справах, покращити роботу спецпідрозділів, які борються з організованою злочинністю. Загалом на нараді дана оцінка роботі всіх правоохоронних органів щодо стану боротьби зі злочинністю та вирішено розробити дієві заходи щодо протидії цьому негативному явищу.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-18
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

дЛЯ ВЕЛИКОБРИТАНИТ СаДИК хАН -МЕР ЛОНДОНА КОТОРОГО ТНАЗНАЧИЛА сАМАНТА НА ЭТУ ДОЛДНОСТЬ- ВАШУ ВЕЛИКОБРИТАНИЮ И РАЗВАЛИТ И ПРИСВОИТ ВСЕ ВАШИ ДЕНЕЖЭКИ ВМЕСТЕ С ЦЧЫГАНСКОЙ саМАНТОЙ-ЭТА ТВАРЬ РИНКАРНИРОВЛА ......
road (2018-02-18 20:47:49)
Меган маркл-это ведьма татарская. ну давайтк ведьмакоъв и ведьм цыганских ставьте королями. сдохнем все как можно быстрей. неужели не ясно эту татарку подсунала гарри цыганка Саманта, окторая околдова ......
margo (2018-02-18 20:28:57)
Стало известно что ЛОНДОН, 18 февраля. /Корр. ТАСС Игорь Броварник/. Принц Гарри будет выполнять лидирующую роль в работе британского Содружества, чтобы привлечь в организацию представителей молодого ......
margo (2018-02-18 20:19:43)
Стало известно что ЛОНДОН, 18 февраля. /Корр. ТАСС Игорь Броварник/. Принц Гарри будет выполнять лидирующую роль в работе британского Содружества, чтобы привлечь в организацию представителей молодого ......
margo (2018-02-18 20:18:52)
В этом что-то есть. Теперь всё понятно, благодарю за информацию. --- Вообщем забавно. грибок на стенах средства, бетон грибок средство и Варанга купить в Верещагино грибок кожи народные средства ......
biobiltbop (2018-02-18 20:14:45)