У Росії ФСБ і прокуратура шукають у громадських організаціях іноземний капітал і екстремізм

У Росії громадські організації перевіряють на їхній зв'язок з іноземним капіталом і на екстремізм. Число облав, яке здійснюють прокурорські працівники, зафіксована вже у тринадцятьох регіонах. Про це повідомили на екстреному засіданні членів Президентської ради з прав людини Росії.

«Ще таких масштабів перевірок громадських організацій не було. Вперше одночасно таку кількість організацій перевіряється і настільки масштабно: прокуратура приходить з податкової, ФСБ, МВС, пожежниками. Хто тільки не приходить, – розповіла керівник комісії Єлєна Тополєва-Солдунова. –  Ми вирішили звернутися до генерального прокурора з проханням пояснити, в чому причина такої масованої перевірки».

За її словами, сьогодні члени комісії з розвитку ГО будуть збирати підписи під зверненням до генпрокурора Юрія Чайки, від якого в Раді з прав людини чекають не тільки відповіді, але і особистої присутності на наступних засіданнях. Після генпрокурора члени РПЛ мають намір звертатися до президента Владіміра Путіна.

Федеральний наглядове відомство вже відреагувало на шквал повідомлень про дивні перевірках і публікації у ЗМІ про розпочату кампаніїю

«У рамках цього заходу передбачена також перевірка дотримання законності в діяльності некомерційних організацій, що фінансуються з іноземних джерел»,  – повідомили в прес-службі.

Відразу в двох організаціях, де перевірки пройшли на початку цього тижня, повідомили, що підставою для візиту прокурорських співробітників стала підозра НКО в екстремістській діяльності.

Текст доручення Генпрокуратури на своїй сторінці в Facebook опублікував голова фонду «Громадянський союз» Олег Шаріпков.

У документі йдеться про необхідність перевірки «законності витрачання коштів та іншого майна, наявності фактів їх спрямування на екстремістську та терористичну діяльність». Крім того, Генпрокуратура просить перевірити законність участі громадської організації, що фінансуються з-за кордону, чи не має вона політичного підґрунтя, «у тому числі в інтересах іноземних держав».

«З одного боку, може бути, вони для галочки проводять, чи немає у нас який екстремістської діяльності, — міркує Ніколай Рибаков, виконавчий директор екологічної організації «Беллона», – З іншого боку, сумнівно, звичайно, перевіряти екологічну діяльність на екстремізм. Візуальний огляд наших приміщень показав, що екстремістської літератури у нас тут немає. Не те що вони сильно шукали, але оглянули приміщення і нічого такого не знайшли».

Про масштаби кампанії можна судити з того, що в одному тільки Санкт-Петербурзі правоохоронні органи мають намір накрити вибірковою перевіркою всі 5000 організацій, зареєстрованих у місті.

«Перевірка буде вибірковою. Перевіряти, за словами джерела, будуть все підряд – від умов праці та пожежних виходів до фінансових документів і книг з газетами і журналами », – повідомляють у правоохоронних органах міста.

На думку глави правозахисної асоціації «Агора» Павла Чикова, виконання закону про екстремістської діяльності може бути лише формальним приводом для масштабних облав, яким в останні тижні піддалися громадські організації.

«Це обгортка, під якою це подається. При цьому абсолютно незрозуміло, з якого переляку органи прокуратури, діючи в рамках закону про протидію екстремізму, залучають до перевірок ГО пожежний нагляд, трудової інспекції, санітарних лікарів і податківців», – говорить він.

Нагадаємо, 3 березня російські спецслужби затримали десятьох ісламських екстремістів. 

Газета.Ru, КоммерсантЪ

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-18
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

дЛЯ ВЕЛИКОБРИТАНИТ СаДИК хАН -МЕР ЛОНДОНА КОТОРОГО ТНАЗНАЧИЛА сАМАНТА НА ЭТУ ДОЛДНОСТЬ- ВАШУ ВЕЛИКОБРИТАНИЮ И РАЗВАЛИТ И ПРИСВОИТ ВСЕ ВАШИ ДЕНЕЖЭКИ ВМЕСТЕ С ЦЧЫГАНСКОЙ саМАНТОЙ-ЭТА ТВАРЬ РИНКАРНИРОВЛА ......
road (2018-02-18 20:47:49)
Меган маркл-это ведьма татарская. ну давайтк ведьмакоъв и ведьм цыганских ставьте королями. сдохнем все как можно быстрей. неужели не ясно эту татарку подсунала гарри цыганка Саманта, окторая околдова ......
margo (2018-02-18 20:28:57)
Стало известно что ЛОНДОН, 18 февраля. /Корр. ТАСС Игорь Броварник/. Принц Гарри будет выполнять лидирующую роль в работе британского Содружества, чтобы привлечь в организацию представителей молодого ......
margo (2018-02-18 20:19:43)
Стало известно что ЛОНДОН, 18 февраля. /Корр. ТАСС Игорь Броварник/. Принц Гарри будет выполнять лидирующую роль в работе британского Содружества, чтобы привлечь в организацию представителей молодого ......
margo (2018-02-18 20:18:52)
В этом что-то есть. Теперь всё понятно, благодарю за информацию. --- Вообщем забавно. грибок на стенах средства, бетон грибок средство и Варанга купить в Верещагино грибок кожи народные средства ......
biobiltbop (2018-02-18 20:14:45)