Янукович-молодший вважає перспективним розвиток ІТ-галузі на Закарпатті

Вже повідомлялося про те, що у новооб’єднаному виші області відкриють нові спеціальності. Нагадаємо, що йшлося, зокрема, про факультет, відкритий свого часу ще у ЗакДУ, який першим у регіоні відкрив факультет інформатики та Інститут інформаційних технологій, а також навчально-науковий інститут за межами області – у м. Львові. Ці підрозділи наразі вливаються у структуру УжНУ.

Нещодавно набули чинності закони по введенню спеціального податкового режиму для IT-галузі. В авторському колективі цих проектів — Віктор Янукович-молодший. Він же увійшов в президію нової IT-асоціації. Чому він зацікавився саме цією галуззю, які плани розвитку ІТ-технологій у майбутньому в інтерв’ю він сам і розповів.

На питання чому з його боку такий інтерес до ІТ-галузі, Віктор Янукович відповів:

— Я глибоко переконаний в тому, що IT-індустрія для сучасної України – дієвий спосіб забезпечити розвиток економіки та гарний шанс зайняти впевнену позицію на міжнародній арені. По-перше, для цього є необхідний потенціал — наших фахівців вважають одними з найкращих у світі. По-друге, є «запас зростання»: сьогодні ми одні з кращих в аутсорсингу, але якщо сконцентруємося на створенні власного продукту, — вийдемо на якісно новий рівень.
З цієї відповіді посадовця випливає інше — не менш актуальне питання для України загалом. Розвиток ІТ-галузі у межах нашої країни — це дуже гарна ідея. Однак, що робити, коли наші молоді і талановиті спеціалісти виїжджають за кордон, щоб їхню працю визнали у них, а не у нас.

— Що потрібно для того, щоб зупинити відтік кадрів? — коментує проблему Віктор Янукович. — Створити їм вдома такі ж комфортні умови для роботи і самореалізації, як в тих країнах, куди вони виїжджають. Частина цих умов створюється через введення нових податкових умов для IT-компаній: вони дадуть можливість платити програмістам офіційну зарплату, вивести весь бізнес з тіні і спати спокійно. Другу частину забезпечить ринок, коли переорієнтується на створення власного продукту, а не на аутсорсинг і дасть можливість креативним фахівцям реалізувати свої амбіції в Україні.

— Які регуляторні ініціативи, на Вашу думку, потрібні українським IT-компаніям? Чи плануєте виступити з новими законодавчими пропозиціями, що стосуються розвитку IT-галузі або суміжних галузей?

— Сьогодні є кілька напрямків, від розвитку яких залежить довгостроковий, стратегічний успіх індустрії. Головний серед них — удосконалення системи IT-освіти. Тут необхідно вирішити два завдання: підвищення якості підготовки фахівців та забезпечення зв'язку реальних кадрових потреб ринку і пропозицій ВНЗ, які готують програмістів, щоб уникнути відтоку кадрів. Крім того, регулювання вимагають електронна комерція, питання авторського права, проблеми захисту прав інтернет-користувачів. По всіх цих напрямках ми, спільно з учасниками ринку, готуємо свої законодавчі ініціативи.

— Не всі українські IT-компанії вірять у податковий експеримент, оскільки побоюються можливих зловживань з боку держструктур. На Вашу думку, наскільки обґрунтованими є такі побоювання?

— Звичайно, є певна недовіра. На жаль, це характерне явище для нашої країни. Тому, однією із ключових цілей IT-ради в цьому році є створення моделі участі в податковому експерименті настільки прозорою і зрозумілою суспільству, наскільки це взагалі можливо. Корупція у цьому секторі заважає, в першу чергу, самим компаніям, тому зараз всередині ринку йде діалог щодо підписання «Антикорупційного угоди». Суть в тому, що як тільки в однієї з компаній з'являється проблема з дозвільними документами, вона заявляє про це публічно і миттєво отримує підтримку всього IT-співтовариства. При цьому, критерії участі в експерименті будуть абсолютно однозначними, щоб позбавити чиновників можливості лавірування. В умовах гласності, як правило, корупція довго не живе.

Синхронно із законодавчими процесами «у верхах», розвивається і освітня система. Зокрема не так давно в УжНУ на фізичному факультеті відкрили доволі перспективну спеціальність «захист інформації». По мірі того, якого поширення набуває робота в Інтернеті, віртуальне життя, виникає потреба у захисті персональних даних, авторського права тощо. 

Наразі існує робоча група по розробці нових правил роботи з інтернет-контентом, з правами інтернет-користувачів в Україні. Зокрема вона вирішує питання, пов'язані з інтернет-піратством, закриттям сайтів. Що це за ініціатива, на якому етапі робота зараз, чи є вже готові тексти проектів документів Віктор Янукович-молодший водповів:

— Тексти проектів є, вони зараз активно обговорюються в експертному середовищі. Ми хочемо почути максимальну кількість думок від всіх учасників ІТ-спільноти. Це непросто. Наприклад, в тій же робочій групі при МВС, за одним столом з одного боку сидять представники піратської партії і представники правовласників — з іншого. Звичайно їх позиції діаметрально протилежні. Потім, ми хочемо представити концепцію користувачам, щоб вони могли висловити свою думку. Якщо документ отримає підтримку суспільства, він трансформується в пакет законопроектів і буде винесений на розгляд Парламенту. Що стосується моєї особистої позиції, я буду наполягати на лібералізації правил — на забороні блокування сайтів без рішення суду, як це відбувається зараз, на посиленні прав інтернет-користувачів та гарантії захисту їх прав як споживачів.

Нове Закарпаття

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

нам украинцам глуьркр наплевать на Бандеру потому что это все цыганско татарские отморозки. скрывающиеся под маской украинцев были.Так что жгите сколько вам заблагорассудитсяно лучше спалите фото цыг ......
Ulia (2018-03-20 13:47:17)
Одного батальону замало - треба зміцнювати український кордон, бо Угорщина такий само ворог, як Польща, Румуніяі Росія. Досить плазувати перед продажною Європою!...
Гардистон (2018-03-20 13:44:21)
Українцям слід адекватно відповісти споконвічним ворогам України - спалити ляшські прапори та перестати вірити дурницям про "польських друзів". Go out!...
Веркблей (2018-03-20 13:40:59)
Сіоністи намагаються через підконтрольний їм уряд України знищити українську промисловість, щоб заполонити Україну своїм непотрібом - отакі "реформи"....
Запорожець (2018-03-20 13:37:43)
Недобитки Гітлера зовсім знахабніли. Дарма Красна Армія не потопила гадів у Дніпрі, коли ті втікали з-під Сталінграда. От вам і Європа з її "цінностями"... Гади недобиті....
Відривайло (2018-03-20 13:33:54)