В УжНУ можна поплавати і полікуватися на Факультеті здоров’я людини

В УжНУ можна поплавати і полікуватися на Факультеті здоров’я людини
– Олено Анатоліївно, з факультету фізичного виховання і спорту утворили факультет здоров’я людини. Що змінилося в підготовці студентів?


– Якщо не вдаватися в подробиці, то просто акценти зміщуються в бік фізичної реабілітації. У базовому навчальному плані з’явилося більше дисциплін медико-біологічного спрямування, а також цикл реабілітаційних технологій. За новими державними стандартами ми готуємо фахівців для галузі «Фізичне виховання, спорт і здоров’я людини» за спеціаль¬ністю «Фізична реабілітація». Звідси й нова назва факультету. У нас є освітньо-кваліфікаційні рівні бакалавра, спеціаліста та магістра. Загалом набираємо 135 осіб на денну форму навчання, стільки ж на заочну, та ще 10 чоловік можуть отримати другу вищу освіту за спеціальністю «Фізична реабілітація» в Інституті післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки УжНУ. До речі, нещодавно ми отримали ще й право на підготовку аспірантів.

– І які бонуси на практиці дають такі нововведення?

– Це плюс для працевлаштування. Тепер наші випускники можуть однаково комфортно себе почувати на роботі в освітніх, спортивних і оздоровчо-лікувальних закладах. Враховуючи, що здоров’я людини в ринкових умовах стає достатньо цінним «товаром», спеціальність «фізична реабілітація» дозволяє започатковувати власний бізнес, створювати приватні центри здоров’я. Наші випускники можуть самореалізуватися не тільки на Закарпатті – існує потреба в фахівцях за кордоном, скажімо, у Словаччині, ОАЕ. Зауважу також, що жоден із 13 закарпатських вишів та філій, окрім УжНУ, не готує подібних спеціалістів.

– Зате в Україні діють Національний університет фізичного виховання і спорту та чимало інших спеціалізованих вишів. Чому й на Закарпатті важливо мати такий факультет?

– По-перше, наш край має багаторічні спортивні традиції й неабиякий рекреаційний потенціал. По-друге, далеко не вся наша талановита молодь має можливість навчатися, скажімо, у Львові чи Києві. А кадри потрібні – ще з десяток років тому в області тільки кожен другий вчитель фізичного виховання чи тренер мав спеціальну вищу освіту. Додатковою передумовою створення нашого підрозділу стала гостра необхідність у підготовці спеціалістів фізичної реабілітації: кількість людей із фізичними та ментальними вадами зростає.– Молодий факультет уже має чим пишатися?

– Набір у нас зріс із 30 до 135 осіб, і це найкращий показник серед усіх факультетів вишу. Але найбільше ми пишаємося нашими випускниками – директором обласної комплексної ДЮСШ «Динамо» Миколою Щербою, директором СК «Зінедін» Станіславою Шелєховою, заступником директора ОДЮСШ інвалідів Мар’яною Соскидою, головним тренером баскетбольної команди «Ужгород-УжНУ» Олександром Зубковським, чемпіонками України з гандболу «карпатівками» Наталією Скунзяк, Беатою Смерекою та багатьма іншими. Серед наших випускників і переможці змагань європейського й світового рівнів фристайлісти Станіслав Кравчук та Енвер Аблаєв, гірськолижник Іван Скрябін, сноубордисти Йосип Пеняк і Аннамарі Чундак, представники танцювального спорту Вероніка Мишко й Володимир Лятов. Список, звісно, можна продовжувати. Ряд наших студентів протягом навчання отримали звання майстра спорту.

– Крім можливостей поєднувати навчання з заняттями спортом, чим цікавий ваш факультет?

– Насамперед ми готуємо випускників із подвійною освітою (мова про фізичне виховання й фізичну реабілітацію). До того ж при підготовці фахівців, крім власне реабілітаційних технологій, передбачено вивчення 20 дисциплін спортивного напрямку: теорії спорту для всіх, методики фізичних вправ у спеціальних медичних групах тощо. Студенти проходять ряд цікавих практик, виконують різні творчі роботи. До послуг молоді – університетська спортивна база, зали, майданчики, корти, басейн, бібліотека й читальний зал із великим фондом спеціальної літератури, лекційні аудиторії, лабораторії, комп’ютерні класи. Отже, ласкаво запрошуємо нових абітурієнтів!

Володимир Тарасюк

Можна й поплавати!

Справжньою окрасою матеріальної бази факультету здоров’я людини є басейн. Заняття проводять досвідчені тренери й викладачі підрозділу, працюють секції з плавання, водного поло, аквааеробіки, водної лікувальної гімнастики. Тут є сучасне устаткування для очищення та підігріву води в автоматичному режимі. Басейн відкритий у будні з 6.30 до 22.00, а в вихідні та святкові дні – з 9.00 до 20.00.
Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-19
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

В этом что-то есть. Раньше я думал иначе, спасибо за помощь в этом вопросе. --- Я думаю, что Вы не правы. Я уверен. Предлагаю это обсудить. Пишите мне в PM, пообщаемся. спортивное питание интернет маг ......
anemVerM (2018-01-17 10:45:58)
Наилучшие, наидемократичнейшие в мире церкви северной и центральной Европы (лютеранская и кальвинистская) давно уничтожены в Украине. По сути остались тоталитарные промосковская и прокиевская церкви и ......
Гавриил (2018-01-17 10:34:21)
Не работает --- Не верю. атлет спортивное питание, спортивное питание самому или там геркулес спортивное питание...
arleMr (2018-01-17 10:23:03)
Гнусные недобитки фашистской коалиции не смеют даже рот открывать перед победившими их народами СССР! Красной армии надо было добить гадов....
Запорожец (2018-01-15 15:42:51)
Оце так "підвищення" рівня життя українців - надрукували паперових грошей і нахвалюють себе за чергове "покращення"... Кляті гешефтники тільки й вміють, що дурити....
Веркблей (2018-01-15 09:30:16)