Щодо пропуску неповнолітніх дітей через кордон (РОЗ’ЯСНЕННЯ прикордонників)

 

У зв'язку з початком літнього туристичного сезону співробітники Державної прикордонної служби України очікують на значне зростання бажаючих виїхати на відпочинок за межі України.

Не є виключенням і пункти пропуску на ділянці відповідальності Мукачівського прикордонного загону.

         Найбільш проблемним з цього приводу буде пункт пропуску «Вилок», у зв'язку з проведенням розбудови, технологічним зменшенням пропускної спроможності робочої зони та пункти пропуску «Лужанка», «Дякове» де очікується прибуття значної кількості автобусів з організованими групами туристів, як на в’їзд так і на виїзд. 

         З метою уникнення незручностей при перетині державного кордону керівництво Мукачівського прикордонного загону звертається до краян та гостей Закарпаття з проханням звернути увагу на термін дії документів, наявність нотаріально завірених довіреностей від батьків у супроводжуючих осіб, наявність візових етикеток, термінів їх дії.

        У зв’язку з цим нагадуємо  правила перетину державного  кордону громадянами України  та неповнолітніми  дітьми.

        Перетинання   громадянами України державного кордону здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон,  за одним з таких документів,  що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну: 

       1) паспорт громадянина України для виїзду за кордон; 

       2) дипломатичний паспорт; 

       3) службовий паспорт; 

       4) проїзний документ дитини; 

       5) посвідчення особи моряка; 

       6) посвідчення члена екіпажу. 

       У разі  коли  громадянин,  який  постійно проживає в Україні, втратив зазначені документи за межами України  або  якщо  строк  дії таких документів закінчився під час перебування громадянина за межами  України,  або  встановлено,  що вони  є  недійсними  з інших причин,  документом,  що дає право на в'їзд в Україну,  є посвідчення особи на повернення в Україну, яке видається дипломатичним представництвом або консульською установою України за кордоном. 

       У передбачених  міжнародними  договорами  або  законодавством України   випадках  перетинання  громадянином  державного  кордону здійснюється  також  за  іншими   документами.   У   такому   разі прикордонний контроль здійснюється у порядку,  який застосовується під час надання громадянином паспортних документів. 

       У випадках,  визначених   законодавством,   для   перетинання державного  кордону  громадяни  крім паспортних документів повинні мати також підтверджуючі документи.

       Виїзд з України громадян,  які не досягли 16-річного віку, здійснюється  за  згодою  обох  батьків  ( усиновлювачів )  та в їх супроводі  або  в  супроводі  осіб,  уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.

       Виїзд з України громадян,  які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється: 

       1) за  нотаріально  посвідченою  згодою  другого з батьків із зазначенням у ній держави  прямування  та  відповідного  часового проміжку   перебування  у  цій  державі,  якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску; 

       2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків: 

       якщо другий  з   батьків   є   іноземцем   або   особою   без громадянства,  що  підтверджується  записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску; 

       якщо у паспорті громадянина України для виїзду за  кордон,  з яким   перетинає   державний  кордон  громадянин,  який  не  досяг 16-річного віку,  або  проїзному  документі  дитини  є  запис  про вибуття  на  постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у  дипломатичному  представництві або консульській установі України за кордоном; 

       у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій: 

       свідоцтва про смерть другого з батьків; 

       рішення суду про  позбавлення  батьківських  прав  другого  з батьків; 

       рішення суду   про   визнання   другого  з  батьків  безвісно відсутнім; 

       рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; 

       рішення суду  про  надання  дозволу  на   виїзд   з   України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків; 

       довідки про народження дитини,  виданої  відділом  реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно  до  частини  першої  статті  135  Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

      Виїзд з України громадян,  які не досягли 16-річного віку,  в супроводі   одного   з   прийомних   батьків,  батьків-вихователів здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого  з  батьків із   зазначенням   держави  прямування  та  відповідного  часового проміжку перебування у цій державі,  якщо другий з них відсутній у пункті пропуску через державний кордон. 

      Виїзд з України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування,  які не досягли 16-річного  віку,  попередньо  повинен бути  погоджений  із  службою у справах дітей відповідної місцевої держадміністрації  або  міської  (за   винятком   міст   районного значення) ради у порядку, визначеному Мінсім'ямолодьспортом. 

      Виїзд з України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування,  які не досягли 16-річного віку,  після їх усиновлення іноземцями  здійснюється  у супроводі батьків-усиновлювачів у разі пред'явлення рішення суду про  усиновлення  або  його  нотаріально засвідченої копії.

   Громадяни,  які перетинають державний кордон,  зобов'язані пройти  прикордонний,  митний  та інші види контролю відповідно до законодавства.

      За більш детальною інформацією подорожуючим рекомендуємо звертатись для консультацій до мукачівського прикордонного загону на телефон (03131) 2-25-21.


Заступник начальника штабу Мукачівського прикордонного загону – начальник відділу
прикордонного контролю штабу   підполковник   Костянтин  Гулеватий

karpatnews

 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Лише мені здається, що чим ближче ми до Європи тим глибше ми повертаємось в глухі післярадянськи "90-ті"! Збіднілі люди, нема роботи, вбивства на замовлення та грабежі?! Щось не те відбуваєт ......
ХХХ (2017-05-30 15:31:05)
Мой комментарий будет не к университету Шевченко, но к нашей устаревшей системе образования в целом, которая на практике - сплошной стресс для студента, который должен всё понимать, всё знать, всё вып ......
Ірина (2017-05-30 14:42:54)
Да, видео впечатляющее, иначе не скажешь. Интересно, компенсирует ли Киевэнерго хоть часть нанесенного ущерба?А вообще так могли и люди погибнуть. Почему они не проводят гидравлические испытание в ноч ......
Ірина (2017-05-30 14:33:21)
Очень интересно. В таком случае, под какое определение попадают магазины на первых этажах 16-этажных жилых домов? Ведь это предпринимательство, которое вроде бы разрешено законом, но использует наёмну ......
Ірина (2017-05-30 14:30:46)
Хохлов рвет на части от своей тупости! Анная Ярославская является дочкой Князя Ярослава Мудрого, который был пра-правнуком 1-го князя Руси Рюрика.Яросла́в Влади́мирович (в поздней историографической т ......
Знаток (2017-05-30 12:20:33)