Сусіди України претендують на Закарпаття?

Сусіди України претендують на Закарпаття?

Нещодавно Калінінград відвідав відомий інтелектуал, журналіст, блогер і політичний консультант Анатолій Вассерман.

Спочатку Анатолія Олександровича чекало знайомство з музеєм 11 армії і численні інтерв'ю. Потім Анатолій Вассерман зустрівся з читачами, яким представив свою нову книгу «Монологи епохи», написану в співавторстві з Нуралі Латипова.

Однак, презентація книги була, за словами самого Анатолія Олександровича, лише попутним заходом. Основною метою було спілкування з блогерами в дискусійному клубі «Калінінградський блог-пост».

— Цей день вдалося викроїти з особливим працею після узгодження десятка різних планів, — зазначив Анатолій Вассерман.

Дійсно. Захід планувався два місяці. «Калінінградський блог-пост» і Калінінградський відділення Профспілки Громадян Росії та Посольство ЖЖ в Калінінграді, можна сказати, вклали в цю справу душу. Купа погоджень, організаційна суєта… і ось — Вассерман у нас в гостях.

Для зустрічі з таким популярним гостем довелося змінити своє звичайне місце — кафе-бар Ігор Тальков на більш містке Стерео кафе. Але, все-одно, народу було — не проштовхнутися. Нашвидку перекусивши, Анатолій Олександрович узявся за мікрофон.

Питання ми тут приводити не будемо. З відповідей, здається, цілком ясний їх характер. Отже, слово Вассерманн

— Ось, наприклад, інтерв'ю, яке нещодавно брав журналіст німецького каналу ARD у Путіна. Це інтерв'ю, стосується порядку денного, яку розкручують американці. І не дарма Путін, відповідаючи німецькому кореспондентові, постійно користувався прикладами з американського життя. Отож, цілком очевидно і відомо з незапам'ятних часів, що російсько-німецький союз сприймається англійцями по обидві сторони океану як початок їхнього кінця. Оскільки могутність англійців — і тих, що на острові, і тих, що на континенті — спирається в першу чергу на можливість контролювати перевезення морем. Ці перевезення, в общем-то, самі економічні. Але якщо Росія з Німеччиною утворюють єдиний господарський механізм, то він цілком може обійтися і сухопутними перевезеннями. Таким чином, зникає опора для могутності морських держав.

— З цього приводу тодішній президент Росії Дмитро Анатолійович Медведєв (Вассерман постукав кісточками пальців по столу) розпорядився викласти в інтернет скани документів Катинської папки. Я глибоко вдячний Дмитру Анатолійовичу Медведєву за це розпорядження. Ці документи відскановані в незапам'ятні часи. Скани викладені в інтернет давним-давно, вивчені мало не попіксельно і доведено, що всі документи особливої ​​папки по Катині — голімая липа. Де справжня тільки друк на обкладинці папки.

Але раніше ще можна було говорити, що ці скани липові, а реальні документи дуже серйозні! Тепер же, немає ні найменшої можливості заперечувати те, що вони підроблені. Можна ще згадати про те, що самі німці в 43-му році опублікували ряд абсолютно безперечних доказів своєї провини. Просто вони в поспіху не оцінили що, опублікували. І тільки подальший аналіз однозначно довів, що поляків під Катинню розстрілювали саме німці і ніхто інший.

Михайло Калінін — особистість, дуже сильно недооцінена. Він завжди перебував на других ролях. Колективізація була технологічною необхідністю, без неї наше сільське господарство було приречене на регулярно повторюваний голод. На початку колективізації саме Калінін зміг виразно сформулювати, ніж кулак відрізняється від середняка, і домігся, що в підсумку була прийнята його формулювання. Була вироблена грамотна технологія колективізації — середняків і бідняків об'єднували в колгоспи і радгоспи, а куркулів знищили як клас.

Крім того, він зробив багато корисного в якості спеціаліста по компромісів всередині владної верхівки, але про це ми можемо судити лише за непрямими згадкам, тому що процеси, що відбувалися всередині партійного керівництва, покриті таємницею і частково фальсифіковані. Так що, якщо вас цікавить, чи заслуговує місто, назване раніше на честь невідомого короля, носити ім'я цілком конкретної історичної особистості, то я думаю, що так. І доцільність цього буде ставати все ясніше по мірі того, як наша історія тієї епохи буде очищатися від пропагандистських наносів.

— У моїй збірці «Скриня історії» можна знайти статтю «Заперечення заперечення». За 15 років до неї з'явилася моя стаття «Комунізм і комп'ютер». Я міркував про те, що при тодішньому рівні розвитку інформаційних технологій централізоване планування господарства гарантовано в кілька разів програвало ринковому децентралізованому плануванню за сумарним ефектом. За планом на якихось напрямках можна просунутися далі і краще, але це завжди буде досягатися ціною нерозмірних втрат в інших напрямках. А якщо підсумувати всі результати, то виходить, що децентралізоване планування використовує ресурси в кілька разів ефективніше централізованого. Я сам багато років був полум'яним поборником свободи ринку і невтручання держави в господарство.

Так от, у статті «Заперечення заперечення» я, виходячи з відомих темпів розвитку інформаційних технологій, підрахував, що коли централізоване планування розкриє весь свій теоретичний потенціал, за сумарною ефективності воно перевершить ринкове в кілька разів. Це станеться до 2020 року. Однак попутно з'ясувалося і було мною досліджено, що використовувати цей потенціал централізованого планування можна лише за умови, що всі засоби виробництва без винятку будуть належати єдиного власника.

Світ зараз складний, і жодній країні не під силу розвивати всі напрямки відразу. В кінці 70-х років було строго встановлено, що існує поріг чисельності ринку. Якщо ринок, на який виходить новий товар, менше цього порогу, то розробка новинки гарантована не буде. Для Західної Європи поріг становить 400 мільйонів осіб, а на пострадянському просторі — близько 300 мільйонів.

Тому до того, як ми возз'єднатися території колишнього Союзу або хоча б створимо єдиний економічний простір, що включає Білорусію, Казахстан і Росію, ми не зможемо розробляти щось нове. До речі, 300 мільйонів чоловік — це поріг не по всім технологіям. Існує група технологій, в якій поріг зіставимо із загальною чисельністю людства. Це, наприклад, процесори для персональних комп'ютерів.

Ми стоїмо перед вибором — або ставати придатком Заходу, відмовляючись від власних розробок, або відтворюємо Союз і створюємо технології у себе. Але врахуйте, що розробляти щось нове для світового ринку ми не зможемо ...

— Смію вас запевнити, що середній киянин відрізняється від середнього калининградцев нітрохи не більше, ніж архангелогородец від куряніна. Але на Україні немає сили у владі, спраглої возз'єднання з Росією. Україна готова об'єднатися з ким завгодно, крім Росії, так що доведеться застосувати щодо України старовинне правило: бажаючого веде доля, який не бажає — тягне. Вже розроблені технології, що гарантують, що Україна проголосує за возз'єднання з Росією через півроку після того, як за зубчастою стіною буде прийнято відповідне рішення. Але коли воно буде прийнято, я не знаю.

— У 2008 році фірмою «Gallup». було проведено соціологічне дослідження. Було встановлено, що у 5/6 громадян України рідна мова — російська. Залишилася 1/6 сконцентрована, в основному, в Галичині, ну і ще трохи в Києві, який за останні роки перетворився в погіршений філія Львова. Відповідно, якщо в одній республіці живуть два народи, які один одного терпіти не можуть, то, я думаю, що продовження взаємного згвалтування було б непотрібною жорстокістю.

Вихід я бачу в територіальному поділі країни. Благо кордону, за якими має статися це розмежування, відомі давно. Кордон має пройти по річці Збруч за одним винятком — району, званого Верховинським. Цей район повинен залишитися за Україною, щоб забезпечити зв'язок між нею і Підкарпатської Руссю, яка сьогодні називається Закарпатською областю. А як зробити це мирним шляхом-варіантів багато, і навіть в моїх запасах можна знайти 3-4 простих і надійних способу.

uainfo.org

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-06-17
2018-06-16
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)