ПАТ “Закарпатгаз” готується до відзначення Дня охорони праці

 Цьогоріч День охорони праці в Україні, що відзначається 28 квітня, проводиться за рекомендацією Міжнародної організації праці під гаслом «Запобігання професійним захворюванням». У ПАТ «Закарпатгаз» наказом № 100 від 15 квітня 2013 року створено організаційний комітет з підготовки та проведення запланованих заходів на чолі з заступником голови правління-головним інженером товариства Андрієм Горватом. 

Охорона життя та здоров’я працюючих від впливу небезпечних та шкідливих чинників має важливе соціальне значення, адже здоров’я працівників є національним багатством держави, оскільки безпосередньо впливає на працездатність людини, а відтак – і на її особистий добробут та – відповідно – прогресивний поступ держави взагалі.

Тож протягом року, що минув, ПАТ «Закарпатгаз» провів ряд комплексних обстежень, цільових та оперативних перевірок з метою виявлення всіх ризиків виникнення нещасних випадків і аварій на виробництві,  розглянув  результати обстежень та перевірок, здійснив відповідні заходи з усунення виявлених порушень, запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням, аваріям та подальшого покращення стану безпеки і умов праці. Зокрема, було проведено атестацію 14 робочих місць: 8 – з виконання працівниками робіт у важких та шкідливих умовах та 6 робочих місць працівників-інвалідів головного підприємства.

Результатом цієї роботи стало приведення умов праці на робочих місцях до вимог діючих нормативних актів з питань охорони праці та складення переліків робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівникам яких підтверджено право на пільгове пенсійне забезпечення, щорічні додаткові відпустки і  компенсації за шкідливі та важкі умови праці. 400 працівників робітничих професій головного підприємства, які пройшли перевірку знань з охорони праці та отримали допуск до виконання робіт підвищеної небезпеки, навчальний персонал підприємства, атестований Київським методичним центром, створення служби з охорони праці, навчального класу з відповідним технічним обладнанням стали підставою для отримання Декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки та права проводити навчання з питань охорони праці інженерно-технічних працівників, що видана ТУ Держгірпромнагляду України у Закарпатській області.

Значна увага приділена й  відродженню профілактичних медичних оглядів як засобу належного контролю за станом здоров’я працюючих та профілактики професійних захворювань.  Минулоріч медогляд пройшли 70 працівників головного підприємства, що працюють у шкідливих умовах та виконують роботи підвищеної небезпеки, цього року планується профілактичний медогляд ще 50 виробничників зазначених категорій. Майже на 60 тис.грн. відповідно до встановлених норм закуплено для працівників товариства спеціального одягу, взуття та засобів індивідуального захисту. Всього заходів з охорони праці та промислової безпеки ПАТ «Закарпатгазом» профінансовано на майже 673 тис. грн.
Довідка: Наразі професійна захворюваність залишається серйозною медико-соціальною та економічною проблемою глобального масштабу. За оцінкою Міжнародної організації праці із 2,34 млн. смертей на робочих місцях 321  тис. стається внаслідок нещасного випадку. Причиною 2,02 млн. смертельних випадків у світі ( а це – 5500 смертей щодня) є різні види професійних захворювань. В Україні щороку реєструється від 5 до 8 тис. професійних захворювань. Економічні втрати внаслідок цих захворювань становлять майже 4% національного валового продукту. В цілому по Україні тільки 29,1% об’єктів виробничого середовища відповідають вимогам санітарних норм, від 35,6 до 57,7% – цих норм, на жаль, не сягають.

Час Закарпаття

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)