Закарпатці випивають 90 відсотків хвороб

На базі санаторію «Квітка полонини» нещодавно відбулася міжнародна конференція за участі лікарів, біологів, науковців на тему довкілля. Найперше, йшлося про воду – найпоширенішу природну речовину на світі, яка є і найзагадковішою, таємниці якої ще далекі до повного пізнання. Зокрема, 2013-й вважається Міжнародним роком водної співпраці. В Україні прийнято закон про загальнодержавну цільову програму «Питна вода України на 2011—2020 роки».

ЛЮДИНА ВИПИВАЄ 90 ВІДСОТКІВ СВОЇХ ХВОРОБ

Як зазначили науковці з Ужгорода Оксана і Тарас Ганичі, природна питна вода найвищої якості – це вода, яка за своїми фізичними і особливо структурними якостями відповідає властивостям внутрішньоклітинної води організму людини. Але це в ідеалі. Насправді, згідно з матеріалами ООН про стан водних ресурсів світу, за якістю питних джерел Україна займає 95-те місце серед 122 країн.

Звісно, широке коло зацікавлень становила і проблема води в контексті санаторного лікування. Це, зокрема, протирадіонуклідна дія наших мінералок. Дуже важливим для Закарпаття є питання йододефіциту. Низка авторів подають сучасні погляди на цю проблему. Зокрема, вони вважають, що саме вода як джерело йоду може стати профілактичним засобом.

Дуже цікавим досвідом впровадження апіфітокомпозицій у лікувальних закладах України поділилися О.Пащенко, А.Медведєв, Г.Давидова, С.Гоцька. Зокрема, йдеться і про дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. С.Кошлік пропонує навіть природні альтернативи хіміотерапії пухлин.

А от мінеральні води розглядали в контексті лікування різних захворювань. Як от бронхіальної астми, хронічного панкреатиту, серцево-судинної системи. Фахівці М.Данилаш, П.Ганинець, О.Сарканич, Ю.Макара, М.Завадяк з цього приводу вважають, що найдієвішим засобом захисту родовищ цілющих мінеральних вод від негативного антропогенного впливу було б надання Кабінетом Міністрів та Верховною Радою України статусу Національного заповідника всій території Свалявського району з відповідним законодавчим забезпеченням його функціонування.

МОЛЕКУЛИ ВОДИ – ЦЕ «МЕЖА», ЩО СОРТУЄ ІОНИ, ХІМІЧНІ ІЗОМЕРИ, ЯКІ ВІДПОВІДАЮТЬ ЗА ЯКІСТЬ ЗДОРОВ’Я

Михайло Курик, директор Українського інституту екології людини, доктор фізико-математичних наук наголосив на думці Вернадського, який першим зробив висновок про те, що людина – це квантова система, це поле і матерія. В дисиметрійному життєвому середовищі проявляється права і ліва симетрія. Дисиметрія життя проявляється не лише в просторі, зайнятому життям, а і в часі, в якому вона присутня.

Тобто зародження живого можливе, коли є дисиметрія системи. Людина як жива структура несиметрична. Цей момент забули врахувати, коли почали виготовляти вітаміни. Адже якщо це природні компоненти, то організм бере з них саме те, чого йому бракує. А коли йдеться про синтетичні, такого вибору в нього нема.

Російськими вченими одиницю вимірювання енергії живого було запропоновано назвати як один вернад – на честь Вернадського. Але є ще така цікава ідея – взяти за одиницю вимірювання… куряче яйце. Ця думка зараз жваво дискутується, чекає свого наукового обгрунтування, але підхід до проблеми надзвичайно цікавий.

На симетрію-дисиметрію молекул води та їх дисоціацію мають вплив геомагнітне поле, парамагнітний резонанс тканин, дисиметрія простору і його складових. Важливо, що у всіх живих організмів амінокислоти і полімери переважно лівополяризовані, а цукри — правополяризовані. Таким чином, від сторони поляризації води залежить практично все в живій тканині. Отже, молекули води і є та сама матеріальна «межа», що визначає і сортує іони, хімічні ізомери, які відповідають за якість здоров’я.

А от інший фахівець Іван Фекета резюмує: на Закарпатті відчутна нестача води, особливо для забезпечення населення. Однією з причин цього є великий річний стік води, яка переважно транзитом скидається через територію області у р. Тиса й далі в р. Дунай. Протягом року цей стік дуже нерівномірний. Майже 75% стоку припадає на весняні й осінні паводки і тільки 25% – на інші періоди року.

МИ ПОГАНО ПОІНФОРМОВАНІ, ЩО ДЛЯ НАС НАЙКОРИСНІШЕ

Багато уваги на науковому зібранні приділялося ролі рослин-антиоксидантів у житті людини. І зараз зростає інтерес науковців саме до забутих рослин або тих, яких вважають бур’янами. Як от звичайний любисток, в якому закладено величезний механізм для зцілення. Та, виявляється, у нас у фармакології його не використовують. А от у Болгарії медицина дуже шанує цю рослину. Проблема №2 – в Україні майже не послуговуються місцевою сировиною. Краще завезти її десь із Єгипту або Польщі.

А тим часом імунітет українців серйозно похитнувся. Доктор біологічних наук Катерина Гаркава стверджує, що форма еритроцитів у крові багатьох молодих людей нагадує їжачків. Щоб зміцнити імунну систему, не варто кидатися до заморських овочів-фруктів, краще використовувати місцеві. Вони вже зазнали впливу середовища і виробляють ті речовини, які допомагають адаптуватися до довкілля.

На конференції імпровізували. Як, до прикладу, повернути здоров’я пілотам, у яких на висоті відбувається згортання еритроцитів. Свою співпрацю щодо приготування фітозборів Інституту екологічної безпеки Національного авіаційного університету (м.Київ) запропонувала професор Оксана Ганич.

Проте ми погано поінформовані, що для нас найкраще. Так, директор Інституту збереження біорізноманіття з Нітри (Словаччина) Ян Бриндза навів приклад звичайної черешні. Найбільше користі приносить плодоніжка, потім кісточка, з якої роблять олію, і аж потому плід. А людина чомусь все сприймає навпаки.

Підготувала

Мар’яна НЕЙМЕТІ

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-05-25
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)