З початку року надійшло 9 інформаційних запитів

З початку року надійшло 9 інформаційних запитів

 

Протягом січня-квітня 2013 року із запитами на доступ до публічної інформації звертались дві юридичні особи, шестеро громадян та один представник засобів масової інформації. Зокрема, до ДПС у Закарпатській області надійшло три запити, ДПІ у м. Ужгороді – 4, ДПІ у Виноградівському районі та ДПІ у Іршавському районі по одному запиту.За результатами розгляду було надано інформацію на п’ять запитів, а в решті інформаційних запитів було відмовлено.В основному авторів запитів цікавила: інформація про отриманий дохід, отримання копій квартальних звітів про проведення інформаційних заходів щодо боротьби з корупцією, проведення процедури банкрутства, надання інформації щодо обсягів пільг, нарахованих і стягнутих штрафних санкцій в розрізі окремих видів податків.Всі відповіді на запити надано у строки, передбачені статтею 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації».З метою спрощення процедури звернень та запитів громадян та платників податків до органів Міністерства доходів і зборів Закарпатської області, а також уникнення непорозумінь в процесі їх опрацювання, пропонуємо звернути увагу на нижче наведені терміни, строки розгляду та вимоги до оформлення звернень та запитів.

 Головне управління Міндоходів у Закарпатській області 

 

Закон України від 13.01.11 № 2939-VI

„Про доступ до публічної інформації”

Закон України від 02.10.96 №393/96-ВР

„Про звернення громадян”

Податковий кодекс України

Визначення термінів

Запит на інформацію — це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні (ст. 19 Закону).

Публічна інформація — це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації.

 

 

Звернення громадян– це викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги (ст. 3 Закону).

Пропозиція (зауваження) — звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства.

Заява (клопотання) — звернення громадян із проханням про сприяння реалізації

Податкова консультація– це допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган (ст. 14 Кодексу). 

Згідно із статтею 52 Податкового кодексу України податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Консультації надаються органом державної податкової служби, в якому платник

 

Закон України від 13.01.11 № 2939-VI

„Про доступ до публічної інформації”

Закон України від 02.10.96 №393/96-ВР

„Про звернення громадян”

Податковий кодекс України

Визначення термінів

 

закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності.

Клопотання — письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Скарга — звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб.

податків перебуває на обліку, або вищим органом державної податкової служби, якому такий орган адміністративно підпорядкований, а також центральним органом державної податкової служби.

Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.

 

Закон України від 13.01.11 № 2939-VI

„Про доступ до публічної інформації”

Закон України від 02.10.96 №393/96-ВР

„Про звернення громадян”

Податковий кодекс України

Строк розгляду

Відповідно до статті 20 Закону розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днівз дня отримання запиту.

У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.

Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. Також слід зазначити, що відповідно до статті 22 Закону відстрочка в задоволенні запиту на інформацію допускається в разі, якщо запитувана інформація не може бути

Відповідно до статті 20 Закону, звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяцявід дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

Відповідно до статті 52 Податкового кодексу України за зверненнями платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

 

 

 

Закон України від 13.01.11 № 2939-VI

„Про доступ до публічної інформації”

Закон України від 02.10.96 №393/96-ВР

„Про звернення громадян”

 

Податковий кодекс України

Строк розгляду

надана для ознайомлення в передбачені цим Законом строки у разі настання обставин непереборної сили. Рішення про відстрочку доводиться до відома запитувача у письмовій формі з роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.

 

 

Вимоги до оформлення

Відповідно до статті 19 Закону  запит на інформацію має містити:

— ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;

— загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;

— підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

З метою спрощення процедури оформлення

 

Відповідно до статті 5 Закону від 02.10.96 №393/96-ВР „Про звернення громадян”у зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену

 

Відповідно до статті 52Податкового кодексу України за вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі.

 

Закон України від 13.01.11 № 2939-VI

„Про доступ до публічної інформації”

Закон України від 02.10.96 №393/96-ВР

„Про звернення громадян”

 

Податковий кодекс України

Вимоги до оформлення

письмових запитів на інформацію особа може подавати запит шляхом заповнення відповідних форм запитів на інформацію, які можна отримати в розпорядника інформації та на офіційному веб-сайті відповідного розпорядника.

Форми запиту на інформацію, Інструкції щодо процедури подання запиту на інформацію, її отримання в ДПА України та Порядку складення та подання запитів на інформацію ДПА України затверджені наказом Державної податкової адміністрації України від 08.06.11 № 345.

ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства. Звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне).

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.

Оформлене без дотримання цих вимог звернення, повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження.

Відповідно до статті 8 Закону письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає, також не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також звернення осіб, визнаних судом недієздатними.

 

 

 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)