ЗакДУ отримав надсучасну систему транскордонних відеоконференцій вартістю 300 тисяч євро

ЗакДУ отримав надсучасну систему транскордонних відеоконференцій вартістю 300 тисяч євро

На базі Закарпатського державного університету (як відомо, нещодавно приєднаного до Ужгородського національного університету) відбулася презентація надсучасної системи транскордонних відеоконференцій, вартістю понад 300 тисяч євро. 

Технічне ноу-хау відтепер доступне ужгородським студентам завдяки спільному українсько-словацькому проекту у рамках Угоди про співробітництво УжНУ та Центральноєвропейської вищої школи в м. Скаліца.

Завдяки впровадженому проекту, УжНУ здійснив різкий інформаційний і технологічний стрибок та отримав новітню техніку (відео обладнання, 3-D-принтер, SMART-дошки, інша комп’ютерна техніка). Усе – завдячуючи міжнародній співпраці та налагодженим контактам із, зокрема, словацькими вишами.

Відтепер не потрібно долати відстані та кордони: лекції професорів словацького вишу можна «відвідати» безпосередньо в Ужгороді. Усе, що відбувається у словацькій аудиторії чи конференц-залі, виводиться на екран в одному з 3 мультимедійних кабінетів в Ужгороді. До того ж, студенти можуть бачити не тільки лектора та його аудиторію у Словаччині, а і, наприклад, те, що він проектує на екран – презентацію, зображення, документи тощо.

Феноменом для усієї Європи назвала презентовану новацію консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Бур’янова. Адже йдеться про упровадження навчання і наукової роботи у онлайн-режимі між університетами двох сусідніх країн.

Угода із Центральноєвропейською вищою школою в м. Скаліца передбачає взаємний обмін студентами, паралельне навчання, можливість для студентів одночасного здобуття дипломів зі спеціальностей «міжнародні відносини», екологічний менеджмент», «життєве середовище».

Торік 25 студентів ЗакДУ розпочали цю програму подвійних дипломів, для здобуття яких, відповідно, слід навчатися одночасно у двох університетах. «Це не так просто, окрім навчального навантаження слід долати відстань до Словаччини. У зв’язку з цим сьогодні за цією програмою продовжують навчання тільки 15 студентів. Водночас, відкриття системи відеоконференцій дасть змогу усім охочим навчатися без витрат на дорогу, візи тощо. У майбутньому ставлю собі за мету, щоб усі студенти УжНУ отримали паралельно і диплом європейського вишу міжнародного зразка», — зауважив ректор УжНУ професор Федір Ващук.

На відкритті побувала і ректор Центральноєвропейської вищої школи (Словаччина) проф. Хайді Шварцова. Саме вона подала ініціативу і здійснила серйозну роботу для отримання відповідного фінансування, щоб відкрити в Ужгороді на базі УжНУ 3 сучасні мультимедійні аудиторії. Це понад 300 робочих місць із можливістю в режимі реального часу проводити міжнародні навчальні і наукової заняття, конференції, не виїжджаючи з Ужгорода. До слова, системою відеоконференцій зможуть користуватися усі структурні підрозділи УжНУ та контактувати за її допомогою не тільки із Словаччиною, а з усіма країнами світу, де є аналогічне обладнання. Згодом працюватиме і система синхронного перекладу.

«Це однозначно підвищить рейтинг вашого університету, сподіваюся, що і рівень знань студентів також зросте. А отримані знання та диплом сприятимуть у працевлаштуванні, у тому числі на території Європи», — прокоментувала новацію проф. Хайді Шварцова.

У ході презентації системи присутнім викладачам, студентам та журналістам одразу продемонстрували, як здійснюється «на практиці» зв’язок Ужгорода із одразу двома аудиторіями в містах Скаліца та Кошіце.

УжНУ

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-19
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

В этом что-то есть. Раньше я думал иначе, спасибо за помощь в этом вопросе. --- Я думаю, что Вы не правы. Я уверен. Предлагаю это обсудить. Пишите мне в PM, пообщаемся. спортивное питание интернет маг ......
anemVerM (2018-01-17 10:45:58)
Наилучшие, наидемократичнейшие в мире церкви северной и центральной Европы (лютеранская и кальвинистская) давно уничтожены в Украине. По сути остались тоталитарные промосковская и прокиевская церкви и ......
Гавриил (2018-01-17 10:34:21)
Не работает --- Не верю. атлет спортивное питание, спортивное питание самому или там геркулес спортивное питание...
arleMr (2018-01-17 10:23:03)
Гнусные недобитки фашистской коалиции не смеют даже рот открывать перед победившими их народами СССР! Красной армии надо было добить гадов....
Запорожец (2018-01-15 15:42:51)
Оце так "підвищення" рівня життя українців - надрукували паперових грошей і нахвалюють себе за чергове "покращення"... Кляті гешефтники тільки й вміють, що дурити....
Веркблей (2018-01-15 09:30:16)