Відкриту лекцію в УжНУ провів Президент

Відкриту лекцію в УжНУ провів Президент

Понеділок для Інституту економіки та міжнародних відносин розпочався плідно. 17 червня сюди завітав високоповажний гість Володимир Колосов – Президент Всесвітнього географічного союзу, російський політолог, знаний у багатьох частинах світу.Бачити такого гостя у стінах УжНУ велика честь. Для студентів він прочитав лекцію на тему «Границы в жизни общества естественная потребность или «оси зла»?

Насамперед, Володимир Олександрович зазначив, що питання кордонів важливе і завжди актуальне, тому його треба досліджувати з різних сторін. Звичайно, населення кожної країни хоче, аби не було візового режиму, проте задля безпеки це поки що неможливо. До вивчення кордонів гість виокремлює два підходи: контроль над територією та забезпечення безпеки. Ці складові є базовими потребами для суспільства. Торкнулися питання і подвійного громадянства, адже ця проблема для Закарпаття є не новою. Все більше краян мають посвідчення особи й іншої країни. У Володимира Колосова своя думка щодо цього: «Двойное гражданство – это проблема актуальная. Если между соседями равный уровень развития, равное ВВП, то никаких проблем нет. Но если одна страна беднее другой, то она потеряет своих жителей».

Цікавим виявилося і ставлення російських студентів до кордонів. За результатами проекту, в якому взяли участь 17 країн (Бразилія, Росія, Китай, Єгипет, Румунія, Франція та інші) більшість зі студентів хотіли би жити у країнах Європи. Було опитано близько 10 000тис. юнаків та дівчат, котрі відповідали на питання «В яких країнах ви хотіли би (не хотіли) жити?» Позитивно молодь ставиться до Франції, Італії, Чехії. Не довіряє ж африканським країнам та мусульманським. Цікаво, що навіть у власній державі вони не хочуть проживати.

На це Володимир Колосов зауважує: «Все люди хотят жить в Европе, путешествовать без виз. Но теряются такие ценности как демократия, права человека». Також Володимир Олександрович розповів ще один експеримент із російськими студентами. Він полягав у тому, що молодь мала намалювати кордони Європи на карті. Потім спеціальна програма досліджувала їх и виявилося, що до Європи студенти відносять Україну й Білорусію, в той же час, Росію – ні.

Гість докладно розповів про проблеми, що стосуються кордонів та наголосив особливо на безпеці. Світу потрібен глобальний розвиток: будівництво нових доріг, розвиток туризму та інші питання. Проте головною загрозою нелегальний бізнес, в тому числі і увезення наркотиків. Тим не менше, країни повинні обмінюватися товарним виробництвом.

Якщо ж сусідні держави ворогують, Володимир Олександрович каже: «Нужнаполитическая воля, сознательное желание преодолеть негативный этап взаимоотношений». Загалом, студенти зацікавилися проблемою кордонів, адже Закарпаття – прикордонний край. Тому тут ця тема особливо актуальна для всіх жителів регіону.

Мирослава Шимон, «Нове Закарпаття»


Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Міст буде гнучкий та непотопний-з вати та гівна (як уся рашка....)...
Торсіон (2017-01-17 18:42:16)
Укроскакуны вы все поголовно такие дебилы млять))) проснитесь от алкоголя, на дворе 3-е тысячелетие и новая технология))) просто смешно когда майдауны скачут в в неизвестную пропасть гейуевропы)))...
санитар (2017-01-17 12:45:50)
Чому б московитам не зробити кисло в борщ у відповідь. Війна так війна, а ми у відповідь на війну якесь незрозуміле АТО протиставляємо. Щоб отримати 1 млрд. кредитів від МВФ наші очільники руйнують ек ......
Кость (2017-01-17 12:05:05)
так вы 50 лет ни хрена не делали этой техникой.только языком трепали.А теперь нужны как обычно бабки,чтоб раздерибанить....
михал потапыч (2017-01-17 09:49:15)
Забрехався Порох і йому ніхто не довіряє, а ні в державі, а ні за кордоном. Ганьба та презирство його супутники....
СВМ, Дніпро (2017-01-17 01:19:30)