У краї пройшов екстрим-турнір з гольфу "Русинський пішник"

У краї пройшов екстрим-турнір з гольфу "Русинський пішник"

Гольф в Карпатах? А чому б і ні! «Русинський пішник» (Русинська стежка) – найкраще тому підтвердження... Минулої неділі, 5 серпня, клуб «Підкарпатська Русь» вже втретє провів на Закарпатті екстрім-турнір з гольфу, тобто – змагання за спеціальними, екстремальним правилам.

Приблизно так турніри проводилис я років 300 тому в Шотландії… Коли не було ні полів, розбитих визнаними парковими архітекторами, ні доглянутих, майже виголених грінів – рівненьк их трав'яних майданчиків з металевими або пластиковими лунками, встановленими врівень із землею, ні численних ключок з «дерева» і «заліза» з цілим набором шафтів – кутів нахилу ударної площин и на будь-який випадок гольфов их перегонів, ні м'ячиків з поверхнею, що забезпечує аеродинамічна якість.

До речі, ключки і м'ячики на нинішньому турнірі все ж були цілком сучасні, і в достатній кількості.

Привіз їх з собою із Праги Анатолій Сава – відомий чеський підприємець і русинський громадський діяч.

Поле розбили в долині річки Лютянка недалеко від села Чорноголова. Вибрали його заздалегідь, ще в минулому році, тому що екстрим – екстримом, але якщо трава скрізь буде висока, а каміння – превелика безліч, то все припасені м'ячики будуть втрачені за перші півгодини – ось тобі і весь турнір.

Проблема, звичайно, і б алег и – коров'ячі коржі… Ні, вони не заборонені, і від них нікуди не дінешся, але якщо їх буде занадто багато, то вибивати м'ячик, м'яко кажучи, не зовсім зручно – субстанція летить на всі боки. Це трапляється – екстрим!

З полем нам пощастило. І як тут не згадати голову сільради Сергія Пильник а, без ентузіазму і підтримки якого, звичайно, нічого б не вийшло.

Саме він допоміг заздалегідь все спланувати, а недільного ранку – заздалегідь попередити пастухів, аби вигнали корів на верхнє пасовищ е. Коней вирішили не турбувати – з інтелектуалами тваринного світу завжди можна домовитися.

Барвисту табличку про проведення міжнародного турніру, вивішену напередодні, в суботу, хтось, на жаль, поцупив. Чи то для особистого господарства, де все згодиться, чи то з попереджувальної метою – «а шоб знали!»...

Насамперед на самому видному та зручному місці встановили флагшток з русинськими триколором і ведмедем. Звідси й били перші удари.

Всього на поле оформили 9 «лунок» з «пар» 45. А «пар» – це кількість ударів, які необхідно хорошому гравцеві, щоб забити м'яч в усі лунки. Дуже хороший гравець може зробити і менше ударів, як при цьому кажуть – «менше пара», а початківець і набагато більше – «більше пара».

В нашому випадку, втім, все сталося трохи інакше – перше місце і весь призовий фонд (на який, як водиться, скинулися самі ж учасники) завоював талановитий новачок, котрий долучився до змагань найостаннішим. Ужгородський підприємець Євген Галімурка, співвласник фірми ГАБЕГО (найкращі рами, вікна та двері) став єдиним, кому вдалося зіграти «менше пара»: щоб успішно пройти всі 9 ямок, йому знадобилося тільки 44 удар и .

Він також став єдиним, кому вдався " бьорді " на третій ямці: це вдала гра, коли м'ячик заганяється в лунку лишень з двох ударів. Другим призером став з 51 ударом А.Сава, а третім з 54 ударами – ужгородський підприємець і один з організаторів турніру Євген Мацола.

Цілком серйозно бул а забезпечен а і міжнародн а участь: зоряно-смугастий прапор представляв наш чоловік в США О.Ямалов, Чехію – наші люди в Празі О.Гегальчій і А.Сава, Україн у – наша людина на Волині В.Фурцев і представники Закарпаття (колись – Підкарпатської Русі) – пивний магнат С.Іванов, письменник і науковець В.Бедзір, доктор О.Кестнер ( з дуже серйозною онучкою-тенісисткою, яка вирішила спробувати і гольф ), підприємець і композитор С.Савчук.

З села і з іншого берега Лютянки час від часу обережно підходили глядачі.

Коні делікатно паслися на вільн ій від лунок ділянці поля. Дружини засмагали і готували у великому казані типове русинськ е гольфістское блюдо. Богра ч -гуляш вдався. Плануємо спробувати його і наступно го ро ку. Особливо нетерплячі можуть позичити ключки і м'ячики у Є.Мацоли і почати підготовку до турніру заздалегідь...

Олександр Гегальчій, президент гольф-клубу «Підкарпатська Русь», маршал турніру «Русинський пiшник» ( за цим гучни м титул ом криється лише нь те, що на цю людину лягають всі організаційні клопоти...)

Джерело: Korzo news

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-07-26
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Якщо це лобіює Супрун,то треба змінити назву на : " Нові ліки від СНІДу будуть випробовувати на українцях!" Бо іншого від цієї дурепи очікувати даремно!...
555 (2017-07-26 20:58:07)
Кому будет интересно нашёл отличный Торрент плеер с возможностью быстрого поиска любого торрент файла буквально за считанные секунды по всему ру-нету, а так же удобный и простой плеер для просмотра фи ......
JFXgoant (2017-07-26 18:34:28)
Есть кто-то, кто может назвать древних греков глупцами?В изначальной версии демократии право голоса имели только те, кто мог ответить за свой голос имуществом. То есть те, кому было что терять. Не Гор ......
Viktor (2017-07-26 12:35:18)
Судяться вони за хабарі,які свого часу роздали,щоб бути монополістом! У нас так весь "бізнес" працює,спочатку хабарі потім схеми і відкати. В автопромі не краще, спочатку лобіюють китайських ......
ХХХ (2017-07-26 12:01:15)
Пенсионер.Подерживаю. Пенсионер может избираться (ну если мудрость есть) но не может избирать. Да, имеет смысл ценз самообеспечения. "Идеальный" избирательный закон смысла не имеет - еще одн ......
Василий (2017-07-25 08:29:01)