ЄС допоміг оновити дитсадок в Іршаві

ЄС допоміг оновити дитсадок в Іршаві

У Іршавському дитсадку № 1 сьогодні після проведення реконструкції відбулися урочисті заходи. Всього за три місяці тут вдалося суттєво модернізувати заклад —  проведено заміну системи опалення, утеплення та оздоблення фасаду будівлі, встановлено сонячні колектори та бойлери для підігріву води, проведено ремонт плоского даху, оновлено шатрову покрівлю та водостічну систему.

На новосіллі в дитсадочок завітав один з ініціаторів проекту – голова обласної ради Іван Балога. Також на святі були присутніми Іршавський міський голова Степан Бобик, керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович, керівник  Агенції регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради Валерій Грищенко, голова громадської організації «Перехресні зв’язки» Сергій Кіндюх та інші поважні гості.

Оновлення дитсадка профінансував Євросоюз завдяки проекту  «Через енергію надихаємо майбутні покоління» в рамках програми підтримки реалізації енергетичної стратегії України в галузі енергоефективності та відновлювальних джерел енергії. Партнером виступила і Закарпатська обласна рада. Реалізували проект спільно:  640 тисяч профінансувала Іршавська міська рада, ще 600 тисяч надала Агенція регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради, яка й подавала грант до представництва ЄС.

Основна мета проекту – сприяння підвищенню енергоефективності освітніх установ малих міст області.  Протягом тривалого часу спеціалісти працювали над підготовкою необхідної документації, процедурою енергоаудиту, також було організовано конференцію та «Літню школу з енергозбереження» для школярів.

 З липня, як і було обумовлено приступили до практичної частини виконання проекту. За прогнозами фахівців саме завдяки оновленні системи опалення буде змога заощадити енергоносії  на третину менше у порівнянні з минулими роками.  А поряд із цим тут буде  комфорт та безпека для здоров’я маленьких іршавчан, що є найголовнішим для всіх, як дорослих так і малих

З вітальним словом до вихованці дитсадка, їх батьків, колективу, учасників проекту звернувся голова обласної ради Іван Балога.

«Рік тому міський голова озвучив ідею оновлення дитсадка, і всі спільно взялися за втілення проекту. Ми стали партнером громади, до цього долучилася агенція обласної ради, були залучені грантові кошти європейської спільноти. Ніхто не чекав грошей з Києва, місцеве самоврядування   довело свою спроможність вирішувати  питання життєдіяльності освітніх установ. Тут застосована європейська модель енергозбереження, і ми раді, що молодше покоління виховуватиметься в таких умовах», — зазначив Іван Балога.

З нагоди свята голова облради вручив вихованцям дитсадочка солодощі. Почесними грамотами облради були нагороджені виконавець робіт  директор ТзОВ «Фортуна-Іршава» Володимир Горзов,  інженер-будівельник ТзОВ «Фортуна-Іршава» Петро Яцканич та керівник дитсадка Світлана Мелай. 

Міський голова Іршави Степан Бобик в свою чергу подякував керівнику облради за підтримку проекту та запевнив, що в місті й надалі приділятиметься особлива увага освітнім та соціальним установам. 

Так, цього тижня після оновлення прийняв вихованців і дошкільний навчальний заклад №2. Протягом півтора місяця тут теж тривали ремонтні роботи, зокрема капітальний ремонт системи опалення. Обласні депутати для проведення робіт виділили 300 тисяч гривень. 

Наразі у Іршаві  лишається ще один дитсадок – №3, у якому також необхідно провести такі роботи. Втім, очевидно, це запланують на 2014 рік.

Прес-служба облрадиЗнайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-02-24
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

эта статуя -языческая юогиня, которая не любит Христа отсюда все эти беженцы(которые ей как раз и поклоняются)Стало известно, что исламисты и их ставленники во всех странах заняли места по отделам гер ......
Инна (2017-02-24 22:08:29)
Главный враг всех людей (не только американцев)- это ваш экс-президент/24 февраля 2017гв президенты Франции какие-то неведомые(но явно про-турецко-исламские активисты хотят выдвинуть Обаму ПРезидент ......
Ра (2017-02-24 21:46:31)
понятно что бизмесьмена волнует это его бизнес а всё остальное по барабану...
спрут (2017-02-24 20:14:59)
а экстрадировать в США его просто необходмо .только так можно остановить международную мафию-и раследовать все в США. Мартина Шульца , кандидата в кнцлкры германи не просто так обвиняют в финансовых ......
Сергей (2017-02-24 18:37:59)
В 2016году в Ватикане состоялось вручение Папе Франциску премии имени Карла Великого.онклав (лат. conclave — запертая комната[1][2], от лат. cum clave — с ключом, под ключом[3]) — собрание кардиналов, ......
Роза (2017-02-24 12:56:59)