В Ужгороді «на всю катушку» працює безпрецедентна схема дерибану землі

В Ужгороді «на всю катушку» працює безпрецедентна схема дерибану землі

У міськраді з’явилося нове утворення «ми з хлопцями так рішили», чи більш офіційно – «погоджувальна рада», до якої входять регіонал Віктор Бобіта, інший регіонал і довірена особа Януковича в 2010-му році – Віктор Феєр, представники клану Балог – Василь Гнатків і Юрій Костюк. Очолює цю «пухлину» ставленик Балоги Віктор Щадей. Про це написав у Фейсбук користувач Ігор Пшеничний.

 – Саме ці люди вирішують, кому дати в Ужгороді землю, а кому ні, і скільки взяти за це грошей, – продовжує пан Ігор і пояснює схему, як усе відбувається.

Мешканець Ужгорода хоче отримати шматочок землі, наприклад, для влаштування входу до свого приміщення. Члени «погоджувальної ради» збираються в офісі страхової компанії «Універсальна», де працює директором Юрій Костюк (голова залишків фракції балогівського Єдиного Центру), і вирішують, яку «мзду» вимагати.

Апетити, – продовжує автор, – у цієї компанії великі, тому мінімальна ставка, наприклад, за 6 кв. м землі на проспекті Свободи – 5000$. Гроші діляться наступним чином: Щадей отримує у цьому конкретному випадку 20%, тобто 1000 доларів, той, хто виступав посередником – 10%, тобто 500 доларів. Інші гроші діляться між тими депутатами, хто безпосередньо на сесії проголосував за корупційне питання.

Опис «механізму» дерибану землі – одна з реакцій на відео, яке розмістив на своїй сторінці у Фейсбук депутат Іван Волошин. Знято фрагмент засідання депутатської комісії, де розглядають земельні питання, котрі виносять на сесію. Волошин коментує: «Величезну кількість земельних питань, без будь-якого формулювання, безпідставно знято з розгляду. У такий спосіб людям створюють штучні перепони, з подальшим вирішенням за хабарі. В той же час кілька десятків явно корупційних проектів пішло на затвердження».

На відео заступник голови комісії Василь Гнатків довго читає, кому з охочих отримати землю треба відмовити. На запитання, на яких підставах, каже: «Та я вже не пам’ятаю». На наступне – хто це вирішив, каже: «Та то ми сиділи з хлопцями…».

Волошин розповів, що він із Вікторією Тарахонич покинули засідання комісії, утворивши відсутність кворуму, тим самим не давши провести незаконні рішення. Але, – продовжує, – «в телефонному режимі отримали делеговану підтримку депутатів-членів комісії Ярослава Шафаря і Віктора Мартина, тим самим формально легалізувавши цей фарс. В будь-якому разі як секретар я не підпишу це. І готую звернення в прокуратуру!»

 «Індивідуальний підхід»

 Бурхливе обговорення на цю тему виникло і на сторінці групи «Моє місто Ужгород»: «Особливо вразив проект рішення 1297 «Про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок». Тобто проект, який у переважній більшості звернень повинен попадати під діючий в Ужгороді мораторій на виділення вільних земельних ділянок, або під аукціон, що прямо передбачено Земельним Кодексом. А всі інші питання – законні права заявників на оформлення їх власної землі.

Що у нас? У проекті рішення – 111 питань, ще 30 – у доповненні до нього, а ще невідомо, скільки буде у доповненні, що роздадуть на сесії…

Дякуючи Віктору Щадею, маємо можливість вільного доступу до раніше втаємниченої частини проектів рішень. І спостерігаємо пояснювальні записки, які відображають думку профільної земельної комісії. Так от, із 141 питання земельна комісія рекомендує відмовити у 81(!!!) випадку!

Що це таке? Стоп «дерибану» чи банальне примушення ужгородців заносити «спасибі», щоб комісія зняла свої критичні зауваження?

Схиляємося до другого. У багатьох питаннях «із відмовою» передумов для неї просто не існує! Більше того, у супровідній записці не вказано жодних причин по жодному питанню, винесення яких на сесію комісія вважає незаконним! У той же час жодних зауважень комісії не викликав ряд питань, де надаються вільні земельні ділянки (без майна) без аукціону!

Наприклад, питання входів до приміщень, які в оренду давати без аукціону заборонено – вони ще й є прибудинковими територіями, – проходять у новітніх земельних дерибанщиків «на ура!»

Ряд питань по самовільно захопленим земельним ділянкам міста, що прилягають до власних, узаконюються нашими горе-депутатами без проблем!»

ТОВ «Аграрія КПД» отримає 1,4149 га (!!!) землі по вул. Паризької Комуни, а Ужгородському вищому комерційному училищу – відмовлено! (Розповідають, що й на майданчик поруч із училищем на Православній набережній уже є «клієнти» – охочі на полі для гри у м’яч звести торгово-розважальний комплекс. Поруч із пам’ятниками загиблим афганцям і працівникам міліції це надзвичайно «доречно»! – Ред.)

ЖБК «Зірка» по вул. Грушевського, 37 отримає 1,1643 га землі для будівництва чергової багатоповерхівки! А греко-католицька релігійна громада міста 10 сотин – ні! При цьому – «зелене світло» ще кільком заправкам, наприклад, на 8 Березня, 52.

«Пан Б. отримає 28 кв. м на Набережній Незалежності, 2, де громадськість уже піднімала скандали по кількох об’єктах, а комісія – одноголосно «за»!..

Явно простежується політика «подвійних стандартів» чи викачування грошей – з однакових питань в одних заявників – без зауважень, у інших, які ще не занесли достатньої суми, – відмова».

Автори дописів у цій групі теж зазначають: «Йде тотальне викачування хабарів, у якому головну роль відіграють регіонали Віктор Феєр і Віктор Бобіта, а слухняна земельна комісія виконує вказівки босів, при повній підтримці в.о.  міського голови Віктора Щадея, який отримує 20 % від «надходжень».

 З кожним разом шанси зростають

 Додамо ще кілька прикладів. Тим, хто уважно читав попередні проекти рішень щодо землі, впадає в око, що в «свіжому», на цю сесію, знову фігурують прізвища і ділянки, щодо яких уже відмовили на попередніх засіданнях. Видно, люди вже «помудрішали» і занесли, скільки й кому «належить».

Зокрема, «Унґвар» уже повідомляв про кількох претендентів – половина з них із одним прізвищем – на 10 соток для індивідуального будівництва на вул. Грантній, 11. До речі, у всіх довідниках за цією адресою… Закарпатська господарська асоціація «Рембудпроект».

Так само писали ми про двох громадян Р. на Кошицькій, і трьох С. на вул. Гагаріна, двох жіночок, які за однією адресою на вул. Дендеші просять майже по 10 соток «під крумплі» – «для ведення особистого селянського господарства».

У нових проектах, до слова, є вже і ноу-хау – кілька ділянок по 10 соток пропонується дати просто «на території міста Ужгород». Так, без адреси – десь. Може, в когось у дворі…

Очевидно, треба шматочок землі навіть голові обласної ради Івану Балозі – один із пунктів передбачає 0,0674 га на Собранецькій, 50, «для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування». Мабуть, це у рамках очікування, що обласні адміністрації відмінять, створять виконкоми обласних рад, і Балога буде єдиним і абсолютним господарем Закарпаття.

Посилено протягують і родича депутатки Юліанни Бедь, хоча навіть у пояснювальній записці до проекту зазначено, що по зазначеній земельній ділянці тривають суди. Знову вигулькує у кількох пунктах рішень підприємство «Злагода», якому вже енну сесію підряд дають шматки у різних частинах міста.

5 позицій заплановано роздати для комерції на вул. Заньковецької. Знайшлися якісь шматки землі навіть на самій Поштовій поруч із мерією, на площі Ракоці.

Громадянину Ф. на Минайській – ідеться про квартиру і шматок землі під вікнами – збираються виділити «для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд». Ходять чутки, що саме за проштовхування цього рішення «занесли» 2 тисячі доларів.

 На своїх та чужих розрахуйсь!

 На засіданні комісії, як видно з відео Івана Волошина, начальник відділу землекористування міськради Олександр Чепкий відверто каже про громадянина, який просить ділянку під комерційні потреби на вул. Толстого, 7, – мовляв, чоловік хоче оформити як під житло, аби менше платити. Через це йому планують відмовити. А заступнику міського голови Ярославу Шафарю за такою ж схемою пропонується дозволити взяти 0,0071 гана Корзо, 2. Хоча уже все місто знає про скандал за цією ж адресою – із приватизацією Шафарем за цим принципом 0,0189 г? ??? 2011 ????.. а ще у 2011 році.

Крім того, планується надати дозволи на розробку проектів землеустрою для подальшого продажу з аукціону ділянок на Благоєва, 3а (0,0676 га), Маресьєва, 9а (0,1922 га), Тельмана, 2в (0,4108 га), Гулака-Артемовського, 14а (0,0090 га) і майже 2 гектарів на Легоцького, 64б!

При цьому в іншому проекті пропонується продати кілька земельних ділянок. Скажімо, на Кошицькій ціна – лише 94,66 грн. за квадрат. А по ділянці на Котловинній оцінка проведена більше року тому, хоча за нормативними документами Держкомзему термін дії оцінки – лише рік.

Інше питання – поновлення договорів на земельні ділянки. Серед них, наприклад, 7000 кв. м на Собранецькій для АЗС. Хоча термін цієї угоди закінчився значно раніше, виникла часова «дірка», і поновлювати просто нічого. За законом потрібно було оголошувати конкурс на оренду і надати таке право тому, хто більше заплатить.

Але ж «рішалам» не йдеться про наповнення абсолютно порожнього і, за підсумками першого кварталу, кардинально недовиконаного бюджету. Для виплати відпускних освітянам міська рада збирається взяти близько 18 мільйонів (!) кредиту, який невідомо як і чим повертатимуть. Не йдеться і про бодай якесь «замітання» чи бодай «заплутування слідів». Адже «капає» прямо до їхньої кишені. І розуміють, що вони – ненадовго, або за рішенням суду повернеться брутально усунутий Віктор Погорєлов, або призначать тотальні місцеві перевибори і другого шансу уже не буде. Логіка цинічно проста: «Бо ж коли, як не тепер?!»

7dniv.info
Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-10-22
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)