Поляки підтримають виноградівців у розвитку паліативної допомоги

Днями в актовому залі райвідділу освіти РДА відбулася офіційна церемонія в рамках реалізації міжнародного проекту по транскордонній співпраці в сфері інституційного розвитку соціальних відносин між Виноградівським районом та м. Санок Підкарпатського воєводства (Польща).

Паліативна допомога – галузь, яка об’єднує ці два регіони. Співпраця з польськими партнерами розпочата з 2009 року. Їх досвід став у нагоді виноградівцям. А тепер, коли виграно європейський грант, настав час підписати партнерську угоду на отримання коштів Європи для реалізації проекту. Передбачена частка і для польських партнерів – у розмірі 15 % від бюджету на розвиток паліативної допомоги (а загалом виграно 1млн. 100 євро). Тобто, 750 тис. євро – українській стороні на побудову цілої комплексної системи. Підписання партнерської угоди – протокольна процедура, передбачена проектом.

– Вперше Виноградівський район підписує договір на реалізацію грантових коштів, виграних в Євросоюзі, і сума досить значна, – зазначив голова районної ради Олег Любімов, відкриваючи офіційну частину заходу. – Тому хочеться привітати і учасників проекту, і жителів нашого району з тим, що проведено складну напружену роботу, щоб переконати інвесторів надати кошти на втілення проекту.

Про те, як усе починалося і як зароджувалася співпраця з польськими партнерами, учасникам заходу розповів аплікант проекту, головний його розпорядник, директор Агенції місцевого розвитку Виноградівщини Анатолій Шевчук:

– Усе розвивалося, як у Біблії – «Спочатку було Слово». Отож, спершу був задум про створення системи паліативної допомоги не тільки Закарпаття, а й загалом України. Дуже багато було зроблено попередниками. А з 2009 року ми перейшли в активну фазу дій. Почали вигравати перші гранти. Створені стаціонарна та виїзна служби. Загалом же, зроблені п’ять основних кроків, а тепер ми працюємо над об’єднанням цих служб у комплексну службу паліативної допомоги.

Пошук ресурсів для реалізації проекту увінчався успіхом і за це я хочу подякувати всій команді та всім людям, задіяним у цьому процесі. За два роки ми маємо збудувати обласний центр паліативної допомоги, розрахований не тільки на Виноградівський район, але й на всю область. Велике сприяння нам надали наші польські партнери – вивчаючи їх досвід, підтримуючи постійні контакти протягом трьох років, ми, таким чином, спромоглися відійти від помилок і вийти на правильний шлях.

У свою чергу, президент товариства допомоги ім. Святого брата Альберта м. Санок Алісія Коциловська не тільки підкреслила важливість надання паліативної допомоги, але й щиро подякувала виноградівським партнерам за плідну співпрацю та вручила Олегу Любімову і Володимиру Шевчуку подарункові набори книг. Затим було представлено гостей із Польщі, зокрема, директора хоспісу м. Санок Кшиштофа Якубовського та старшу медичну сестру Єву Кубат. На зібранні були також присутні священнослужителі – о. Михаїл Бідзіля та о. Мирослав Сипко.

І ось настала найвідповідальніша мить – підписання партнерської угоди. А по закінченні офіційної церемонії Олег Любімов резюмував, що цією процедурою співпраця не завершується, насправді – це старт, початкова планка. Адже попереду – два роки реалізації проекту. Слів уже більше не потрібно, тепер важливі тільки діла.

Відтак Алісія Коциловська, Олег Любімов та Володимир Шевчук відповідали на запитання журналістів, присутніх на церемонії підписання угоди. Висвітлювався широкий спектр питань, які, зокрема, стосувалися співпраці Агенції місцевого розвитку Виноградівщини з іншими партнерами, в тому числі словацькими, а також із діючими в Україні хоспісами (їх наразі нараховується 22). Йшлося й про подальші кроки реалізації проекту, про створення цілого комплексу та мережі закладів хоспісної допомоги в межах області, інформаційного центру тощо. І якраз на вже набутому досвіді Виноградівщини відпрацьовується загальноукраїнська схема надання паліативної допомоги.

Насамкінець побажання Божого благословення на старті реалізації проекту висловив парох Успенського греко-католицького храму м. Виноградова, декан Виноградівського району Мирослав Сипко, який, користуючись нагодою, вручив керівнику виїзної консультативної служби Наталії Іляш високу відзнаку – Архієрейську грамоту як вираз подяки за великий внесок у духовний розвиток парафії та милосердне служіння в наданні паліативної допомоги.

Джерело: Новини Виноградівщини

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-03-23
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Валечка,что за бред ты несёшь?...
Сабаков (2017-03-24 10:22:59)
AgoraVox (http://www.agoravox.fr/), оказывается и не газета и даже не СМИ, а интернетное блогохранилище, переполненное днровской пропагандой и антиукраинского бреда. За фразу о "разваливающейся У ......
Прохожий (2017-03-23 18:17:18)
Не видать вам Украины,как своих ушей.Хоть завывайте,хоть пророчьте,всеравно сдохнете, собаки(пусть простят меня животные за сравнение)....
Виктор Тор (2017-03-23 16:51:32)
Статья выше является ретрансляцией российской пропаганды....дешёвка...
Гость2 (2017-03-23 15:45:54)
Вот вопрос к этому интернет-сайту?: зачем ретранслировать подобную лабуду типа "французкие СМИ" написали. Дебилу понятно, что и как, как-нибудь и без французских типа СМИ....
Вася (2017-03-23 14:59:04)