В'ячеслав Шутко хоче змінити уявлення громади про народного депутата

Кандидат у народні депутати України по виборчому округу №69 В'ячеслав Шутко продовжує зустрічатися з виборцями свого округу. 31 серпня 2012 В'ячеслав Ласлович ознайомлював зi своєю передвиборчою програмою жителів сіл Горонда та Страбичово. Кандидат у депутати розповів про своє бачення ролі народного депутата: це не тільки один з учасників законодавчого процесу у Верховній Раді, але і людинa, яка лобіює інтереси своїх виборців. 

У селі Горонда на зустріч з кандидатом в народні депутати зібралося більше 200 мешканців села. 
Монолог В'ячеслава Ласловича перейшов в активний діалог з присутніми.
Питання:
— Останній раз кандидата в депутати та потім народного депутата ми бачили десять років тому. Якщо ми оберемо Вас народним депутатом, то як будете поводитись Ви?
Відповідь:
— На мою думку, вибори народних депутатів мають проводитись по змішаній схемі: половина – по відкритим партійним спискам, а інша половина – це «мажоритарники». Відносно зустрічей і допомоги своїм виборцям попереднього кандидата у депутати, а потім і самого депутата я, з етичних міркувань, коментувати не буду. Єдине можу твердо пообіцяти, якщо мене виберуть, то я буду приймати саму активну участь у житті виборців свого округу.
Питання:
— Будете роздавати гроші, подарунки, олівці, зошити, як це робили і роблять інші кандидати?
Відповідь:
— Шановні мої виборці, зверніть увагу на один цікавий момент: ось, наприклад, у вашому селі право голосу має 1500 чоловік, кожному роздали по 100 грн. Це вже буде 150 000 грн. Сума чимала. Для кожного 100 грн. – це хоч і допомога, але дуже мала. Просто, одноразово і банально купується голос виборця. Але якщо кандидат має достатньо грошей і хоче безкорисно допомогти своїм землякам, то чому б йому ці гроші не внести на відповідний рахунок сільської ради? 150 тис. грн. для сільської ради – це немалі гроші. За них вже можна капітально відремонтувати, хоча б, дитячий садочок. Це буде реальна допомога сільській громаді, а не підкуп виборців. І як ви, мої майбутні виборці, підмітили, депутат купив вас і забув на наступні п’ять чи десять років.
Питання сільського голови Івана Туряниці:
— З офіційних джерел мені відомо, що для утримання місцевих доріг та вулиць сіл і міст нашої області потрібно біля 650 млн. грн. на рік. Закарпатська область отримала на 2012 рік тільки 65 млн. грн. Чому? В нашому сільському бюджеті на ремонт вулиць і доріг місцевого значень закладено, смішно говорити, всього 65 тисяч грн. З цими грошима навіть одну вулицю не відремонтую.
Відповідь:
— Шановні мої виборці, шановний Іване Івановичу, зовсім недавно Україна успішно провела чемпіонат Європи з футболу «Євро-2012». Левова доля бюджетних коштів була спрямована на ремонт доріг загальнодержавного значення. Зараз кошти будуть направлятися у регіони. Скільки грошей ви отримаєте буде залежати від лобіювання ваших інтересів депутатом, якого ви оберете.
Питання:
— Дякуючи сільському голові Івану Туряниці та районній і обласній владі ми сьогодні маємо один з найкращих дошкільних закладів в районі. Наше село велике, тільки вздовж центральної дороги – це майже три кілометри, важко довозити діточок в один садочок з кінця села. На території села є непогане приміщення колишнього «Райкомунхозу», який ідеально підходить для створення нового садика. Чи можете Ви нам в цьому допомогти?
Відповідь:
— Не залежно від того, чи виберете мене народним депутатом, чи ні, я постараюсь вирішити це питання позитивно. Я керівник міської організації Партії регіонів. Ми разом з районною організацією Партії регіонів – це одна команда. Закарпатською обласною організацією Партії регіонів керує «губернатор» Олександр Ледида. Ви повинні зрозуміти, шановні горондяни, що успішно можна вирішувати проблеми працюючи тільки у монолітній і сильній команді, якою є Партія регіонів. Ще раз обіцяю, що з другим садочком питання буде також вирішено позитивно. 
Питання:
— Два роки у селі існує футбольна команда, яка успішно виступає на районному чемпіонаті Але, на жаль, спортсмени потребують облаштованого майданчика для тренування і гри. Як ви зможете нам допомогти?
Відповідь:
— Одна цікава деталь: По 70 виборчому округу з центром у м. Свалява балотується мій соратник і висуванець Партії регіонів Михайло Іванович Ланьо, наш з вами земляк, урожинець села Куштановиця. Михайло Іванович, як президент обласної федерації футболу, зробив дуже багато для розвитку обласного і районного футболу. Я обіцяю, що спільно з місцевою владою та обласною федерацією футболу ми вирішемо вашу проблему.
Питання колишнього директора школи, пенсіонера Петаха В.М.:
— Горондянська ЗОШ І-ІІІ ступеня потребує суттєвого ремонту: заміни старих вікон на пластикові, енергозберігаючі, потребує реконструкції система опалення. Санвузол знаходиться у 70-ти метрах від школи, що створює незручності для учнів, особливо у зимовий період. Як можете нам допомогти вирішити дану проблему, майбутній народний депутат? Тим більше, що деякі школи, які «пролобійовані» обласним і районним керівництвом освіти, виглядають, як «ляльки».
Відповідь:
— Питання ремонт і реконструкції шкіл – це болюче питання. Кожен керівник хоче, щоб його школа була найкраща, тим більше, якщо ще недавно ти був в цій школі директором. Бюджетних грошей на всіх не вистачає. Мудрість керівників освіти якраз в тому, щоб ефективно розподілити кошти. Бачу на прикладі вашої школи, що проблеми в керівництві районної і обласної освіти є. Будемо розбиратись. Відносно внутрішніх санвузлів в школах: є відповідне розпорядження Прем’єр-міністра України Миколи Азарова. На 2013 рік будуть закладені кошти в бюджет. Так що наступний навчальний ви будете в внутрішнім санвузлом в школі.
Питання від ветеранів і пенсіонерів:
— Виявляється, для того, щоб отримати ліки за пільгами, доводиться кілька разів їздити до райцентру, і навіть виходивши рецепт, не завжди ліки є у наявності. Поки отримаємо ліки, то вже можемо, вибачте за грубе слово, «зіграти в ящик». Коли медицина була при сільській раді проблеми вирішувались простіше і ефективніше. Ви представляєте провладну партію – Партію регіонів, то чи допоможете нам вирішити дану проблему?
Відповідь:
— Централізація медицини – це був вимушений крок уряду. В сільських радах, дуже часто, «медичні» гроші сільські голови «перекидували» на інші, з їх точки зору, більш актуальні проблеми. Доходило інколи до абсурду: сільський голова міг призначити санітарку медсестрою, а фельдшера – лікарем. Відносно вашої проблеми – це питання конкретно до районного відділу охорони здоров’я. Одним словом – махровий бюрократизм. В наших силах вирішити ці питання ще зараз. І ми це зробимо.
Питання:
Проблемою села є також і високий рівень грунтових вод. На нашу думку, це є причиною високого рівня захворюваності на туберкульоз. Як наш, майбутній народний депутат, може вирішити цю проблему?
Відповідь:
Це проблема багатьох сіл Мукачівщини. А тим більше Горонди, село, як мені відомо з історичних джерел, побудоване на дубових колодах, «горондах». Як вирішити ці питання? Та в першу чергу – це проблеми самих селян. Колись, в радянські часи, селяни регулярно біля своїх садиб, городів копали і регулярно прочищали канали. А що зараз? Зараз все замулилось, заросло чагарником. Хоча є і ті проблеми, які повинні вирішуватися тільки на рівні міністерств, тому лобіювати його повинні і сільський голова, і депутати усіх рівнів – від сільського до народного.

Дуже швидко минули півтора години зустрічі, яка пройшла, як пишуть: «в теплій і дружній обстановці». Горондяни тепло, з симпатією проводжали кандидата в народні депутати В'ячеслава Ласловича Шутка.

Мешканців Страбічова більше турбували глобальні питання – пенсійна та податкова реформи, депутатська недоторканість, мовні питання. Приємно відзначити, що мешканці села детально вивчили ці питання та звертали увагу майбутнього народного депутата на конкретні недоліки у законодавстві.
Питання:
— Як Ви відноситесь до депутатської недоторканості. Уже ми перейшли через 20 річний рубіж незалежності, а депутати ВР усіх скликань весь час говорять про скасування недоторканість, але нічого не роблять. Чому?
Відповідь:
— Скажу прямо, у Верховній Раді України і зараз і колись, є люди багаті, є люди, які не в ладах з законом. І це незалежно від партійної орієнтації. Може їм і потрібна недоторканість. Я людина не багата, але самодостатня. Керую приватною фірмою, яка займається кабельним телебаченням в Мукачеві. Мій бізнес на 100 відсотків легальний. Справно плачу податки і заробітну плату своїм працівникам. Мені не потрібна недоторканість.
Питання:
— Як Ви відноситесь до «мовного» закону? І чому один з відомих закарпатців назвав іншого закарпатця, теж відомого, «обкуреним»? Ми так зрозуміли, що «обкурений» — це в.о. голови обласної ради Закуренний.
Відповідь:
— Розумію ваш натяк. Тим більше, що цей, відомий закарпатець, опублікував свою думку в інтернеті. З етичних міркувань не буду коментувати не зовсім етичну думку відомого закарпатця. Розкажу про свій погляд на розуміння мовного закону. Обласні ради не вправі приймати рішення про визнання тієї чи іншої мови регіональною. На місцеву рівні, на рівні територіальних громад має пройти референдум і якщо 10 відсотків виборців проголосують за надання тій чи іншій мові статусу регіональної, рішення приймає базова рада, сільська, селищна, міська, але ні в якому разі не районна і тим більше обласна. Я вважаю, що відомого закарпатця підставили його юристи. А правий в.о. голови обласної ради.
Питання:
— Не обижайтеся, з Вашої біографії ми зрозуміли, що ви «донецький», а що в нас мало «місцевих»?
Відповідь:
— І сміх і гріх, — як кажуть в народі. В першу чергу, я громадянин України. По – друге, я писав офіційну біографію згідно зразка, який поданий ЦВК. Шкода, що не зумів, в офіційні автобіографії розвіяти деякі ваші сумніви. Я ще не професійний політик, а тільки вчуся. Можу ствердно сказати одне, що я корінний мукачівець. Мій батько, який народився і жив у селі Доробратово Іршавського району, у свій час поїхав на заробітки в Донбас, працював на шахті. Там зустрів мою маму, тернопільчанку. На Донбасі народився і я. Коли мені було чотири роки, ми виїхали на Закарпаття. Я виріс і вчився в Ключарках. Батьки працювали на електропідстанції «Мир». Живу зараз в Мукачеві. Все інше можете прочитати в моїй біографії. 
Відносно іншої частини питання. Я поставлю своє контр питання: чи вважаєте ви «місцевими» мукачівців, які балотуються у Верховну Раду на виноградівщині, рахівщині та іршащині? Правда безглуздо виглядає? Але, на жаль, політичні опоненти, використовують і такі брудні прийоми.
Питання:
— Проблеми села, як і загальнодержавні проблеми ми розуміємо і не дуже нарікаємо, але є одне питання, яке нас всіх страбичівців болить – це дорога на кладовище. Хто б допоміг би нам її заасфальтувати?
Відповідь:
— Розумію цю загальнолюдську проблему. Маю родичів в Страбичові. Бачив цю дорогу на кладовище. Вирішити зразу цю проблему не обіцяю. Треба залучати спонсорські кошти. Думаю, що і в вашому селі є багаті люди, які б могли залучитись до вирішення даної проблеми.
Питання:
— Як Ви відноситесь до рішення суду над Юлією Тимошенко?
Відповідь:
— Не буду лити «крокодилячі сльози», як це зараз роблять деякі люті вороги Юлії Володимирівної. Рішення суду – це питання суду і Президента України. Скажу свою думку на газову проблему. Сьогодні Україна платить за газ найбільше всіх країн Європи. Якщо не помиляюсь, то це 450 дол. США за тис. кубметрів газу. За наші гроші, як сказав один високий посадовець, Росія зуміла побудувати обхідний газопровід «Північний потік». За переплату за газ ми могли б привести наші дороги в порядок. Ось ціна підпису Тимошенко під «газовим» договором.
Ще одне. Наша команда: Президент України, Прем’єр-Міністр України, більшість у Верховній Раді, депутати місцевих рад. Це монолітна політична сила. Хто краще від нас зможе вирішити ваші проблеми, мої земляки: ми, влада, як одна команда «зверху до низу», чи опозиція, яка бореться за владу, чи, точніше, за владне «корито»? Закарпатці все славились здоровим прагматизмом. Не є виключенням і страбічівці.

Вячеслав Шутко уважно вислухав та занотував усі проблемні питання та пообіцяв, що обов’язково ще до виборів приїде з відповідями на них. «Для мене є принциповим, – констатував В'ячеслав Ласлович, – що народний депутат має по кілька разів у рік бути у кожному селі, звітувати за виконану роботу та вивчати накопичені проблеми. Дотепер ви вибирали депутатів тільки для того, щоб подарувати їм п’ять років безбідного життя. Я зміню ваше відношення до роботи народного обранця».

В'ячеслав Шутко хоче змінити уявлення громади про народного депутата
В'ячеслав Шутко хоче змінити уявлення громади про народного депутата
В'ячеслав Шутко хоче змінити уявлення громади про народного депутата
В'ячеслав Шутко хоче змінити уявлення громади про народного депутата

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-04-23
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)