В Ужгородській ЗОШ №4 відсьогодні діятиме стоматологічний кабінет

В Ужгородській ЗОШ №4 відсьогодні діятиме стоматологічний кабінет

Аналогічні кабінети вже функціонують в Ужгородській гімназії і ЗОШ №20, зараз відкрито кабінет у 4-ій школі, на черзі – 1-а, 2-а і 3-я школи.

Про це сьогодні під час урочистого відкриття стоматологічного кабінету для огляду школярів розповів декан стоматологічного факультету УжНУ Юрій Переста. За його словами, стоматкабінет у ЗОШ №4 відкрито у рамках Програми покращення стоматологічного здоров’я дітей міста, прийнятої на сесії міськради 16 липня 2009 року. «З того часу ми оглянули 4 тис. 200 дітей, і в 90% випадків констатували проблеми із зубами і ротовою порожниною. Враховуючи, що сьогодні на рівні країни ставиться питання медичних оглядів дітей, ми вирішили відкрити стоматологічний кабінет, де кваліфіковані лікарі будуть оглядати і вчити гігієні ротової порожнини школярів», – розповів декан стоматфакультету УжНУ.

Лікування дітей у кабінеті не проводитиметься – йдеться виключно про регулярні огляди, уточнив Юрій Переста. Стоматологічний кабінет, за його словами, «зроблений за спонсорські кошти: ремонт провела приватна будівельна фірма, меблі, аксесуари, медичне обладнання придбано за кошти благодійного фонду. На все було витрачено коштів приблизно у 40 тис. грн.».

Батьки дітей, які навчаються в школі — проти  облаштування кабінету там, де для нього було вибране місце, бо ж вбачають у цьому особисту зацікавленість і «відсутність логіки». Кажуть: про спорудження стоматологічного кабінету їх ніхто не ставив до відома, та й місце для нього вибрали цілком непідходяще. «Стоматологічний кабінет оснастили на третьому поверсі, у приміщенні, де колись був шкільний медичний кабінет. Натомість, психолога і лікаря «переселили» в підсобку кабінету, де навчаються учні 5-го класу. Тож тепер дитині, яка йтиме до психолога, доведеться проходити повз купу «цікавих очей». Нещодавно ж був випадок, коли дитині стало погано, довелось покласти дитину на парту, де вона й чекала приїзду «швидкої». Бо ж у колишньому кабінеті шкільного лікаря тепер стоматологічний кабінет!".

Стоматологічний кабінет, нарікають батьки, межує з двома класами через гіпсокартонну стіну. Розповідають: «влада каже, що дітей тут лікувати не будуть – тільки оглядати. Навіщо ж тоді поставили бормашину? Також стверджують, що нібито оглядатимуть тільки дітей нашої школи, а потім оговорюються, що і з ближніх шкіл… В той же час, туалетів у школі не вистачає навіть для дітей, що тут навчаються ( а це приблизно 300 учнів). Жіночий туалет (2 кабінки) облаштований на другому поверсі, хлопці ж бігають в туалет на третій поверх».

Батьки стверджують, що не проти такого кабінету у школі, але не поруч із класними приміщеннями, кажуть: логічніше було обладнати його на першому поверсі, де наразі розташувалась бібліотека. Тим більше, що у відповіді, яка надійшла на звернення батьків до міського відділу охорони здоров’я Ужгородської міськради, вказано: «медичний блок слід розміщувати на I-му поверсі». «Чому психолог повинен сидіти у підсобці кабінету, в якому вчиться моя дитина? Чому стоматологічний кабінет тишком-нишком почали робити влітку, не поставивши батьків до відома і не спитавши дозволу?», – обурювались батьки.

На що отримали чітку відповідь від міського голови Віктора Погорєлова, який був присутній на відкритті кабінету: «Про що ви говорите – дозвіл батьків? Створюйте собі приватну школу, і тоді у вас будуть брати дозвіл! Я дозволив це, бо я мер, обраний народом. Рішення було проголосоване на виконкомі, якщо вам щось не подобається – будь-ласка, оскаржуйте це в судовому порядку!».

Зараз незгодні батьки збирають підписи проти облаштування стоматологічного кабінету в тому місці, яке для нього було вибране. Наразі зібрали близько 100 підписів. «Разом з тим, пишемо звернення у міське управління освіти, у відділ охорони здоров’я, в прокуратуру, в СЕС. Хочемо з’ясувати: хто це робив, кому кабінет належить, що там буде. З одного боку, нам нібито все пояснили, з іншого – договір ще не підписали, зараз тільки приходитиме СЕС», – розповідають батьки.

Тим часом, у коридорах школи в розмовах деяких депутатів можна було почути припущення, що відкриття такого кабінету – ніщо інше, як один із кроків схеми чергового «бізнес-проекту». Йшлося про те, що відкриття стоматкабінету в школі, яка розташована в 300 метрах від поліклініки на Набережній Незалежності, може пояснюватись намаганням у майбутньому перетворити поліклінічну лікарню на «неприбуткову» у зв’язку з появою все нових стоматологічних кабінетів у школах, а відтак – дозволити її приватизацію. Також можна було почути думки про те, що відкриття таких стоматологічних кабінетів пов’язане із планами працевлаштування в них випускників стоматологічного факультету і можливістю «робити на цьому бізнес».

До чого призведе спротив батьків і чи призведе взагалі – покаже час. Як і те, чи мають під собою грунт звинувачення ініціаторів створення такого кабінету в «особистій зацікавленості». Зрештою, подібні кабінети вже працюють в кількох школах міста, але значний резонанс виник тільки зараз, з облаштуванням стоматологічного кабінету у ЗОШ №4. 

Джерело: Закарпаття онлайн

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-03-19
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

нам украинцам глуьркр наплевать на Бандеру потому что это все цыганско татарские отморозки. скрывающиеся под маской украинцев были.Так что жгите сколько вам заблагорассудитсяно лучше спалите фото цыг ......
Ulia (2018-03-20 13:47:17)
Одного батальону замало - треба зміцнювати український кордон, бо Угорщина такий само ворог, як Польща, Румуніяі Росія. Досить плазувати перед продажною Європою!...
Гардистон (2018-03-20 13:44:21)
Українцям слід адекватно відповісти споконвічним ворогам України - спалити ляшські прапори та перестати вірити дурницям про "польських друзів". Go out!...
Веркблей (2018-03-20 13:40:59)
Сіоністи намагаються через підконтрольний їм уряд України знищити українську промисловість, щоб заполонити Україну своїм непотрібом - отакі "реформи"....
Запорожець (2018-03-20 13:37:43)
Недобитки Гітлера зовсім знахабніли. Дарма Красна Армія не потопила гадів у Дніпрі, коли ті втікали з-під Сталінграда. От вам і Європа з її "цінностями"... Гади недобиті....
Відривайло (2018-03-20 13:33:54)