В Ужгороді продовжуються “адвокатські війни”

8 вересня в актовому залі Закарпатської обласної ради професійних спілок у місті Ужгороді (пл. Народна, 5) відбулось спільне засідання зборів Закарпатського відділення Асоціації адвокатів України, на якому було обговорено новий Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» і питання організації та проведення установчої конференції адвокатів краю.

З вступним словом до присутніх звернулась член Закарпатської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, голова Закарпатського відділення Асоціації адвокатів України Лариса Юхимівна Герасько, що була обрана головуючою зібрання.

Адвокат Л.Ю. Герасько наголосила на тому, що порушуючи вимоги п. 5 перехідних положень Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», Закарпатська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури під тиском адвокатів Петра Немеша, Олексія Фозекоша, Василя Кошелі ухвалила рішення провести установчу конференцію з форсування керівних органів адвокатського самоврядування без можливості взяти у ній участь усіх бажаючих адвокатів, а колуарно – шляхом делегування делегатів. У той час, як Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» чітко передбачає право на участь в установчій конференції адвокатури регіону мають усі без виключення адвокати, які отримали Свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю. З цим рішенням ЗО КДКА не погодились та його не підтримали тільки адвокати Л.Ю. Герасько, О.А. Машкаринець, Ю.Г. Лаврентєв.

На позиції дотримання положень діючого законодавства при організації та проведенні установчих конференцій адвокатів у регіонах, а саме за участі всіх бажаючих адвокатів, стоїть і Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, яка з цього питання ухвалила відповідне рішення, що є обов’язковим до виконання всіма адвокатами і КДКА в Україні.

Відтак слово було надано члену Наглядової ради Асоціації адвокатів України адвокату Віктору Бедь. Проаналізувавши основні положення нового Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» Віктор Васильович наголосив на важливості дотримання принципів відкритості і демократизму в питаннях організації і проведення установчої конференції адвокатів Закарпатської області, на не допустимості порушення прав будь-якого адвоката на право брати участь у такому зібранні, безпосередньо висувати кандидатів до керівних органів адвокатського самоврядування, мати право самовисунення та участі в голосуванні. Ці принципи організації адвокатського самоврядування чітко прописані і закріпленні в новому законодавстві і не підлягають подвійному тлумаченню. Та не всім адвокатам подобаються демократичні принципи формування органів адвокатського самоврядування. Так, переслідуючи власні інтереси та задовольняючи непомірні амбіції, такі адвокати як Петро Немеш, Олексій Фозекош, Василь Кошеля намагаються не допустити демократичного проведення установчої конференції адвокатів Закарпатської області, і дивного у цьому немає нічого. Бо саме Петро Немеш, Олена Павліченко, Олексій Фозекош упродовж останніх років буквально загальмували нормальну роботу адвокатського самоврядування у краї. Тепер, боячись громадського осуду своїх колег, намагаються не допустити широкого загалу адвокатів до установчої конференції і виношують плани, як в обхід демократичних принципів провести себе до складу керівних органів адвокатури.

Усі учасники зібрання одноголосно підтримали положення про те, що до участі в установчій конференції адвокатів Закарпатської області повинні бути допущені всі бажаючі особи, що здобули Свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю.

Обговоривши підняті питання, зібрання адвокатів ухвалило:

Підтримати рішення Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України від 10 серпня 2010 року «Про схвалення Порядку скликання, підготовки та проведення установчих конференцій адвокатів регіонів (в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі), яким відповідно до п. 5 перехідних положень Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» визначено явочний порядок участі в установчій конференції.

Підтримати позицію та скаргу до ВККА при Кабінеті Міністрів України адвокатів Л.Ю. Герасько, О.А. Машкаринець на неправомірне рішення Закарпатської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури щодо порядку організації і проведення установчих зборів адвокатів Закарпатської області без участі всіх бажаючих адвокатів.

За грубе і систематичне порушення і не виконання рішень керівних органів Закарпатського відділення Асоціації адвокатів України, недотримання п. 5 перехідних положень Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» рішенням загальних зборів відділення адвокат Кошеля Василь Васильович виведений зі складу Ради та звільнений з посади заступника голови ЗВ ААУ. Загальні збори відділення також звернулись до правління Асоціації адвокатів України з клопотанням виключити Кошелю Василя Васильовича із членів Асоціації та до з’їзду ААУ – про виведення його зі складу ревізійної комісії.

Рішенням загальних зборів ЗВ ААУ обрати трьох делегатів на черговий з’їзд Асоціації адвокатів України, який відбудеться в місті Києві 22 вересня ц.р.

Джерело: Прес-служба ЗВ ААУ

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-22
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Браво, великолепная мысль --- Важный и своевременный ответ лофт фильм чем заканчивается, бегущий в лабиринте 3 часть смотреть онлайн а также фильм наподобие бегущий в лабиринте джон уик трейлер на рус ......
peecaTob (2018-02-23 03:16:04)
фТЛЬМ зНАМЕНИЕ говорит о том что конец света это явления связанные с солнцем.эта звезда богиня человеческого мира, которая передается по определенному роду человеческомй-потому она выглядит как обыкн ......
sun (2018-02-22 22:35:10)
Следом за низшими мирами начнут рушиться миры людей. Когда и они превратятся в прах, миры богов и полубогов также начнут гибнуть и в конечном итоге даже дворцы небожителей разрушатся. надо понимаьб ч ......
Nela (2018-02-22 20:42:11)
но возврат в прошлое невозможен.calleтеперь понятно почему языческие нации латиносы негры , цыгане и тюрки с турками хлтят устроить нам конец светв именно в 2018году-потомц что во ервых одходящий пап ......
Nela (2018-02-22 20:37:50)
Цілковито вірне рішення - диких приматів можна ввозити до України тільки у клітках та за наявністю довідки про щеплення від сказу....
Зоотехнік (2018-02-22 09:09:20)