Реабілітаційний центр для ведмедів у “Синевирі” небезпечний?

Відбулося чергове засідання науково-технічної ради національного природного парку Синевир

Вступним словом засідання науково-технічної ради національного природного парку Синевир відкрив голова НТР, директор НПП Синевир Микола Дербак.

Про виконання науково-дослідних робіт та еколого-освітніх заходів у 2012 році розповів заступник директора з НДР, кандидат біологічних наук Юрій Тюх, який відмітив, що успішно проведені роботи з вивчення та визначення пралісів, постійно ведуться моніторингові спостереження за станом лісових насаджень, червонокнижними видами рослин і тварин, роботи з їх відновлення. За результатами досліджень опубліковано ряд статей у наукових виданнях. До кінця поточного року заплановано провести виконання науково-дослідної роботи на тему: “Розроблення наукового обґрунтування щодо утримання бурого ведмедя в напіввільних умовах неволі в НПП Синевир.

Відділом екологічної освіти проведено обласну науково-практичну конференцію, семінари з екологічної етики, екологічні акції, еколого-освітні екскурсії з учнями шкіл регіону тощо.

Про стан виконання проекту організації території НПП Синевир, охорони, відтворення, використання природних екосистем, комплексів та об’єктів, з питання функціонального зонування території парку, про план санітарно-оздоровчих заходів доповів начальник відділу державної охорони ПЗФ Василь Субота.

Головний природознавець НПП Синевир Петро Шпілька ознайомив присутніх зі станом природоохоронної діяльності та санітарним оглядом лісових насаджень нацпарку. Зазначив, що службою державної охорони постійно ведеться моніторинг за станом лісу і обліком фауни. Звернув увагу на інтенсивне всихання ялинових насаджень, при цьому зазначив, що це проблема усіх Карпат.

Про організацію рекреаційної діяльності та проведення реконструкції будівель і об’єкта стаціонарної рекреації Синевирського озера, урочища Рабачинка та інших розповів начальник відділу рекреації Федір Матічин. У своєму виступі він зазначив, що цього року зроблено великий обсяг робіт — побудовано 58 місць тимчасового відпочинку, проведено капітальні ремонти будинків відпочинку в ур. Остріки, у Син. Поляні, Колочаві, трьох будинків рекреаційного містечка в урочищі Рабачинка. Виготовлено проект для проведення реконструкції будинку на Синевирському озері, де буде облаштовано еколого-освітній центр для працівників природно-заповідної справи. Також у планах здійснити реконструкцію будинку у Колочаві для обладнання приміщень для роботи Малої екологічної академії. До кінця року планується завершити будівництво будинку, прокласти асфальтне покриття об’їзної дороги на території реабілітаційного центру бурого ведмедя. Протягом наступного року буде завершено капітальний ремонт рекреаційного містечка “Рабачинка” та інших будівель.

У ході обговорення виступив член НТР, кандидат біологічних наук, викладач УжНУ Олег Колесник, який прокоментував своє бачення щодо внесення певних змін до “Проекту організації території НПП Синевир з включенням питання щодо зонування території. Звернув також увагу на посилення безпеки в реабілітаційному центрі бурих ведмедів, наголосивши, що він є об’єктом підвищеної небезпеки.

Василь Росол, член НТР, головний спеціаліст відділу раціонального використання ОНПС у Закарпатській області порушив проблемне питання – всихання деревостанів, рекомендував велику увагу приділяти моніторинговим спостереженням за станом лісових насаджень, відслідковувати динаміку поширення такого лиха. Для вивчення даного питання, за його словами, потрібний комплексний підхід до даної ситуації. Він потребує залучення науковців, проведення семінарів, можливе включення наших науковців до діючої програми з всихання, яка наразі стартує в сколівських Бескидах.

Про партнерські відносини та позитивні напрацювання з НПП Синевир говорив Юрій Горват, член НТР, голова Син.-Полянської сільської ради. Було обговорено питання виділення паливних дров для населення. Як озвучив керівник села, проблем з випискою не було, є надія, що так буде і надалі.

Всі питання, винесені на розгляд ради, були ретельно обговорено, проаналізовано, з кожного прийняті конкретні рішення, які сприятимуть подальшому вдосконаленню роботи колективу працівників національного парку і всьому сталому розвитку природно-заповідної території.

Час Закарпаття

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-02-25
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Бутусов прав, Facebook - это не общественное мнение, но, пожалуй, общественное мнение его расстроило бы гораздо серьезней.....
Искандер (2017-02-25 21:09:29)
Читаешь комментарии и начинаешь понимать, что никакие научные достижения и открытия, аналитические обзоры, научно-популярные фильмы не добавят ума человеку, который считает, что он и так все знает, и ......
Искандер (2017-02-25 21:01:07)
эта статуя -языческая юогиня, которая не любит Христа отсюда все эти беженцы(которые ей как раз и поклоняются)Стало известно, что исламисты и их ставленники во всех странах заняли места по отделам гер ......
Инна (2017-02-24 22:08:29)
Главный враг всех людей (не только американцев)- это ваш экс-президент/24 февраля 2017гв президенты Франции какие-то неведомые(но явно про-турецко-исламские активисты хотят выдвинуть Обаму ПРезидент ......
Ра (2017-02-24 21:46:31)
понятно что бизмесьмена волнует это его бизнес а всё остальное по барабану...
спрут (2017-02-24 20:14:59)