Головний митник Закарпаття провів лекцію для студентів УжНУ

Головний митник Закарпаття провів лекцію для студентів УжНУ

Головний митник Закарпаття відгукнувся на запрошення студентів юридичного факультету Ужгородського національного університету ознайомити майбутніх юристів з новаціями митного законодавства.

Олександр Похилько провів відкритий урок для 80 студентів третьокурсників, які мали змогу не тільки почути з перших вуст про спрощені митні процедури та роботу митників в правоохоронній діяльності, але й задати цікаві питання та отримати компетентні відповіді на них від митного генерала.

На початку зустрічі новопризначений в.о.ректора УжНУ, доктор технічних наук, професор Федір Ващук повідомив студентів вишу, що регіональні керівники такого рангу, як Олександр Похилько, будуть постійно запрошуватися для проведення лекцій, аби майбутні спеціалісти не лише теоретично володіли знаннями про діяльність правоохоронних та фіскальних органів, але й практично були підковані у дуже відповідальній професії.

А присутні декан факультету та професори кафедр юрфаку запропонували ввести спецкурс з митної справи та проводити практичні заняття в митниці, аби майбутні студенти після успішного навчання змогли поповнити ряди закарпатських митників.

У своєму вступному слові начальник митної установи детально розповів студентам, що собою представляє прикордонна митниця, її функції та про основні переваги нового митного законодавства для громадян, котрі перетинають кордон, та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Він підкреслив, що за останній період митна служба запровадила ряд необхідних реформ та перехід до сучасних інноваційних методів роботи митних органів. Цьогоріч законодавці прийняли нову редакцію Митного кодексу, який сприяв приєднанню України до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур. Ці новації привели до відповідності норм вітчизняного митного законодавства до міжнародних стандартів, а також усунули розбіжності між застосованими Україною та іншими країнами-членами Конвенції митних правил та процедур.

Успішне запровадженння для підприємств електронне декларування товарів забезпечило більш зручний електронний документообіг між митницею та суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності. На сьогодні майже 50% суб’єктів ЗЕД, акредитованих в зоні діяльності Чопської митниці, перейшли на прозору та сучасну форму декларування товарів.

Не оминув головний митник області і найголовніше завдання митниці – наповнення Державної скарбниці. На сьогодні Чопською митницею перераховано до державної казни 980 мільйонів гривень, з яких 918 мільйонів спрямовано для формування дотацій обласного бюджету Закарпаття. А це реальна та вчасна виплата заробітної плати вчителям, лікарям, іншим працівникам бюджетної сфери, пенсій та стипендій.

Також Олександр Похилько розповів студентам про декриміналізацію товарної контрабанди, яка за новим законодавством переведена з розряду кримінальних злочинів до складу адміністративних правопорушень. Навів кілька цифр, які свідчать про ефективну роботу митників у напрямку боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил. Так, станом на 10 вересня порушено 13 кримінальних справ на суму 4,7 мільйонів гривень, запроваджено 2082 справи про порушення митних правил на 53 мільйони гривень.

На завершення студенти спитали митного генерала, що собою представляє попередній документальний контроль на кордоні. Олександр Іванович детально розповів про переваги введеного в дію ПДК, який передбачає скорочення суміжних контролюючих служб на кордоні до мінімуму. Їхні функції на кордоні відтепер делеговані митникам. Таке одноразове здійснення державного контролю значно скоротив час для перевізників на кордоні. Дана практика застосована в країнах ЄС і успішно працює.

На завершення лекції студентка 3-го курсу юрфаку Яна Андрійцьо від імені студентів подякувала керівнику Чопської митниці за фахове висвітлення роботи митників та відверте спілкування з майбутніми молодими спеціалістами-юристами. Олександр Іванович запропонував студентам у найближчий час закріпити почуте на митному посту «Тиса», що на українсько-угорському кордоні, аби на практиці побачити роботу посадових осіб різних підрозділів митниці.

Відтак, проведене заняття на тему «Тенденції реформування митної служби та нововведення в митному законодавстві України з питань державної митної справи» надало змогу студентам поспілкуватися безпосередньо з першою особою в Чопській митниці та набути знання з митної сфери.

Джерело: Час Закарпаття

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-02-24
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

эта статуя -языческая юогиня, которая не любит Христа отсюда все эти беженцы(которые ей как раз и поклоняются)Стало известно, что исламисты и их ставленники во всех странах заняли места по отделам гер ......
Инна (2017-02-24 22:08:29)
Главный враг всех людей (не только американцев)- это ваш экс-президент/24 февраля 2017гв президенты Франции какие-то неведомые(но явно про-турецко-исламские активисты хотят выдвинуть Обаму ПРезидент ......
Ра (2017-02-24 21:46:31)
понятно что бизмесьмена волнует это его бизнес а всё остальное по барабану...
спрут (2017-02-24 20:14:59)
а экстрадировать в США его просто необходмо .только так можно остановить международную мафию-и раследовать все в США. Мартина Шульца , кандидата в кнцлкры германи не просто так обвиняют в финансовых ......
Сергей (2017-02-24 18:37:59)
В 2016году в Ватикане состоялось вручение Папе Франциску премии имени Карла Великого.онклав (лат. conclave — запертая комната[1][2], от лат. cum clave — с ключом, под ключом[3]) — собрание кардиналов, ......
Роза (2017-02-24 12:56:59)