Влада США прагне дестабілізувати ситуацію в Україні для реалізації ще одного помаранчевого сценарію. Таку думку у коментарі УНН висловив народний депутат з фракції Компартії України Олександр Голуб.
«Сполучені Штати Америки вже давно визначили Україну, як зону своїх національних інтересів. І цілком очевидно, що вони не розглядають Україну, як самостійну державу зі своєю політикою, а як напівколонію, через яку можна проводити свою політику в тому числі і по відношенню до Російської Федерації. Реакція, на події, які відбуваються в Україні, вона цілком характерна для американського істеблішменту незалежно від того демократи чи республіканці перебувають при владі», — зазначив О.Голуб.
Він вважає, що інакше, як втручанням у наші внутрішні справи цю резолюцію назвати неможна.
«Ми ж не вказуємо США як відноситися до тих чи інших ув’язнених, чи кого випускати, а кого залишати в ув’язнені. Я думаю, що це зневага до норм міжнародного права і принципу розподілу влади, адже після вступу у законну силу рішення суду ні Президент, ні Верховна Рада немає права приймати рішення про те щоб відпустити в’язня. Я думаю, що американські юристи це добре розуміють», — наголоси він.
Парламентарій вважає, що подібна заява напередодні виборів покликана дестабілізувати ситуацію в Україні і після виборів розіграти черговий помаранчевий сценарій.
«Другий Майдан навряд чи можливий, але спроби подібне організувати – можливі. А неможливий він тому, що люди просто втомилися від цього. Але, на мій погляд, спроби реалізації такого сценарію будуть з ймовірністю майже 100%», — зазначив народний депутат.
Водночас О.Голуб наголосив, що у цій ситуації не слід перебільшувати роль Ю.Тимошенко та її прибічників.
«Якби не було Тимошенко – знайшли б інший привід для тиску на сьогоднішнє керівництво країною», — вважає він.
Нагадаємо, Сенат США прийняв резолюцію щодо України.
У документі йдеться про необхідність випусти Юлії Тимошенко та інших політичних в’язнів, а також звертається до Держдепартаменту США та ОБСЄ застосувати дипломатичний тиск на Україну.
Як повідомляв УНН, проект резолюції був створений ще у травні поточного року. 20 вересня проект резолюції підтримав комітет Сенату з іноземних справ, а вже 22 вересня документ був проголосований у Сенаті.
Водночас МЗС України наголошує, що документ носить рекомендаційний характер.
Джерело: УНН