Нова організація "Екотон" рятуватиме диких тварин від закарпатців і навпаки

Нова організація "Екотон" рятуватиме диких тварин від закарпатців і навпаки

Сьогодні, 1 жовтня, о 15:00 у прес-центрі «Закарпаття онлайн» відбулась презентація нової організації  - «Екотон».

Учасники прес-конференції:

Юлія Войнарович – голова «Екотону», співробітник зоологічного музею УжНУ;

Мирослав Маркович – співорганізатор, аспірант кафедри зоології УжНУ, керівник гуртка «Акваріумістика» у ПАДІЮНі; 

Арпад Крон – секретар організації, співробітник  зоологічного музею УжНУ.

«Екотон» щойно офіційно затвердився, а відтак і поспішив розповісти журналістам і всім зацікавленим, чим може бути корисний.

Неофіційно організація існує вже кілька років. По суті, це активні люди, (усі небайдужі до природи на чолі з біологами), які своїми зусиллями рятують тварин і намагаються поділитись з іншими не лише своїми захопленнями і любов’ю до природи, але і знаннями, необхідними кожному.

Щодо рятування тварин, то тут, розповідають учасники, було багато цікавих випадків. Доводилося рятувати кажанів, жаб, змій, сову, соню, лебедя, костогриза… і більшість з них, як правило, доводиться рятувати від людей.

Кажани, наприклад, перед зимовою сплячкою мігрують, і шукають на своєму шляху зручних для зимування місць. На жаль, часто стається, що такими місцями вони собі обирають жилі території. Багато колоній обирають собі будинки і дахи Ужгорода, а одна з таких випадково опинилась між вікнами фізичного факультету УжНУ. Коли почалася відлига бідолахи прокинулися, і опинилися у пастці. Довелося активістам їх цілу зиму перетримувати, відгодовувати, а навесні – відпустити. Часто кажани страждають від просто людського страху. Маленькі миші у свідомості людей трансформуються у злого лорда Дракулу, а в реальності вбиваються.

Щодо жаб, то їм, можна сказати, не пощастило з «батьківщиною». Тут біда починається навесні, коли у земноводних нерест. З метою відкласти ікру жаби мігрують з одного водоймища в інше, і на їхньому шляху часто стає асфальтована дорога. В цивілізованих країнах для таких, і не лише, випадків існують спеціальні міні-тунелі під дорогою, по яким жаби і інші мілкі тварини можуть перебиратися. Оскільки у нас нічого подібного немає, жаби масово (сотнями і тисячами) гинуть під колесами машин. Цих бідак просто доводилося збирати у відра і переносити у воду вручну.

Сова, наприклад, впала у вікно школи. У неї була травма крила. Оскільки сторож не знав що з нею робити, її 4 дні протримали у гаражі, годуючи хлібом з водою. Її врятувати, на жаль, «Екотон» не встиг.

Багато людей в Ужгороді стикаються зі зміями. Ці істоти здавна лякають людей до втрати свідомості, хоча мало хто з закарпатців знає, що на нашій території, як правило, можна зустріти вужа, а отруйною є лише гадюка (яка зустрічається досить рідко, і ще рідше призводить до летальних наслідків).

Оскільки в Ужгороді немає організації (вибачте, не було дотепер), до якої можна було б звернутися у якомусь такому нестандартному випадку, молоді люди і вирішили взяти цю роль на себе.

Окрім рятування тварин, їхнім завданням є розвиток і виховання екологічно активної молоді. Вони працюють з дітьми, вчать їх основам біології, проводять з ними екскурсії і всіляко підтримують зацікавлення до цієї науки і любов до природи. «Основне, — розповідає Мирослав Маркович, який відповідає за виховання майбутніх поколінь, — це навчити їх думати. Я намагаюсь навчити їх у всьому бачити причинно-наслідковий зв'язок». На даний момент приєднатися до цього процесу можна у ПАДІЮНі, де ведеться гурток акваріумістики, на якому можна отримати знання, що далеко виходять за рамки цієї галузі.

Ще одним напрямком, у якому планує розвиватись організація – це створення публічних обговорень, лекцій, що стосуються проблем екології та навколишнього довкілля. «Ми, -кажуть організатори, — є своєрідним буфером між дикими тваринами, рослинами та антропогенним навантаженням, що і означає назва «Екотон»».

Активісти з «Екотону» вже у своєму складі мають близько 40 чоловік, з яких 15 постійно активно діючих. Серед цих людей є не лише біологи, до них приєдналися фізики, хіміки, журналісти, історики та багато інших. Організація буде рада підтримці юристів та будь-кого, хто небайдужий до природи.

У разі, якщо ви знайшли якусь тварину, і не знаєте, що з нею робити( увага! з кошенятами і цуценятами не сюди!), або бажаєте чимісь допомогти, звертайтесь за такими телефонами:

0999729387 – Мирослав

0937605880 – Юля

0668841510 – Арпад

Або за емейлом: julcha@ua.fm

Таша Ужгородка для «7 днів»

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-22
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

фТЛЬМ зНАМЕНИЕ говорит о том что конец света это явления связанные с солнцем.эта звезда богиня человеческого мира, которая передается по определенному роду человеческомй-потому она выглядит как обыкн ......
sun (2018-02-22 22:35:10)
Следом за низшими мирами начнут рушиться миры людей. Когда и они превратятся в прах, миры богов и полубогов также начнут гибнуть и в конечном итоге даже дворцы небожителей разрушатся. надо понимаьб ч ......
Nela (2018-02-22 20:42:11)
но возврат в прошлое невозможен.calleтеперь понятно почему языческие нации латиносы негры , цыгане и тюрки с турками хлтят устроить нам конец светв именно в 2018году-потомц что во ервых одходящий пап ......
Nela (2018-02-22 20:37:50)
Цілковито вірне рішення - диких приматів можна ввозити до України тільки у клітках та за наявністю довідки про щеплення від сказу....
Зоотехнік (2018-02-22 09:09:20)
тОЛЬКО НАБЛЮДАЯ ЗА СОБЫТИЯМИ ПОЛИТИКИ 4 ГОДА Я ПОНЯЛА ЧТО МИРОМ ПРАВИТ ЛЮБОВБ, ЗА КОТОРУЮ СРАЖАЮТСЯ НЕКИЕ ПОТОМКИ БОГОВ. ОНИ ЗНАЮТ КТО ИМ НУЖЕН И ПРЕСЛЕДУЮТ КАК МОГУТ НАПРИМЕР ВЛАДИМИР ВОЛЬФЛВИЧ ЭТО О ......
оННА (2018-02-22 00:21:19)