На Закарпатті є вісім місць, де часто трапляються ДТП

На Закарпатті є вісім місць, де часто трапляються ДТП

Вони оповиті вже міфами та легендами. Та де межа між правдою і вигадкою?.. Чим пояснити випадки ДТП, коли, здавалося б, нічого не віщувало біди?..

Направо підеш…

Часто розповідають історії, коли причиною автокатастрофи став нібито умовний замкнений коридор, у який потрапила машина, або ж «постаті в білому», котрі завадили водієві впоратися з керуванням автівкою. Когось такі історії насторожують, у когось викликають інтерес, а хтось вважає це пустими балачками і воліє не зважати на них.

«Одного разу я була учасницею автокатастрофи, — розповідає столичний біоенергетик  Неллі Ушакова, яка нині мешкає в Ужгороді. – Як сьогодні пам’ятаю цю злощасну ніч. Кримська траса, 576­й кілометр від Джанкоя до Сімферополя… Їхала біла «дев’ятка», за кермом якої був молодий хлопець, а в салоні авто сиділи три жінки. Ніщо не віщувало біди – аварія сталася, як то кажуть, на рівному місці. На трасі не було жодної машини, водій їхав на малій швидкості, але раптом автомобілем почало крутити — ми вдарилися у дерево».

Водій, який загинув у цій автокатастрофі, – син пані Неллі. Жінка каже, що добре пам’ятає відчуття, які охоплювали її тієї ночі.

«Розум залишається на місці, але за тим, що відбувається, я спостерігала ніби зверху, — продовжує жінка. — Пам’ятаю, попросила сина зменшити швидкість, хоча вже розуміла, що аварії не уникнути. 576­й кілометр тієї траси для багатьох став останньою дорогою. Пізніше старожили цих місцин розповідали, що саме на цій ділянці часто відбуваються незрозумілі ДТП. Одна старенька бабуся, котра жила у найближчому поселенні, порадила мені розсипати три мішки цукру на відстані трьох кілометрів. Я послухалася її поради, і відтоді автокатастроф там уже давно не було».

На Закарпатті подібних місцин є декілька. Начальник відділу організації дорожнього руху та нагляду за станом доріг відділу УДАІ УМВС в Закарпатській області Іван Драгула каже, що місць концентрації ДТП є вісім: три на трасі Київ–Чоп, чотири – на автодорозі Мукачево–Івано­Франківськ–Рогатин–Львів та одне у межах міста Берегова.

«Якщо впродовж року на одному кілометрі трапляється більше трьох аварій, то ми беремо цю ділянку на облік і проводимо там відповідну роботу, — розповідає Іван Михайлович. – До прикладу, на Латірському й Абранському перевалах (траса Київ – Чоп) тільки за цей рік трапилося більше десяти ДТП. На щастя, у переважній більшості аварій обійшлося без постраждалих. Сьогодні на тому відрізку дороги постійно чергують наряди ДПС».

Іван Драгула пояснює, що на цих автотрасах дорожнє полотно у нормальному стані, проте неправильно прокладено віраж дороги. За словами міліціонера, проекти на зміну автошляху розроблені ще два роки тому, однак для їхньої реалізації потрібні чималі кошти.

«Ми робимо все можливе для того, щоб запобігти ДТП, також завжди інформуємо людей про небезпечні ділянки, — продовжує Іван Драгула. – Щодо траси Мукачево – Івано­Франківськ – Рогатин – Львів, то тут основна причина ДТП – це вузька дорога та відсутність освітлення. Розширити шлях складно, оскільки з обох боків дороги знаходяться перепони – або житлові будинки, або річка. Але можна встановити освітлення, що насамперед залежить від керівників населених пунктів. Ще одна річ, яка відволікає водіїв і негативно впливає на них, – пам’ятні знаки на узбіччях доріг тим, хто загинув у автопригодах. Не раз зверталися до людей з проханням не встановлювати їх, але марно. А буває, що аварія взагалі не піддається аналізу. Тобто не відбулося ніяких порушень, а маємо фатальні наслідки».

Підземні розломи чи негативна енергетика?

Геолог Леонід Кадишевич має свій погляд на місця концентрації ДТП. Каже, що на аварійність можуть впливати тектонічні розломи земної кори, а особливо місця їх сполучень. До прикладу, Ужгородський і Берегівський райони найбільш схильні до опускання тектонічних плит. За словами мого співрозмовника, тектонічні зрушення генерують інфразвуки, що певним чином впливають на водіїв. Не останнє місце у таких випадках відіграють й електромагнітні поля. Леонід Львович розповів, що деякі вчені пов’язують автокатастрофи та й багато інших бід із так званою сіткою Хартмана. Вона покриває всю земну кору, а вузли окремих ліній мають позитивний або негативний вплив, що у поєднанні з іншими чинниками впливає на окремі ділянки автошляху.

Леонід Кадишевич — прихильник наукової точки зору, проте не заперечує і містичних обставин: «Думаю, що все у світі пов’язане. Тому не можна відкидати жодну з теорій, навіть якщо вона науково не підтверджена».

Біоенергетик Неллі Ушакова переконана, що одна з причин утворення аномальних зон на автошляхах – це скупчення негативної енергії. Вони утворюються на окремих відрізках дороги через прокляття, які нерідко недоброзичливці посилають услід водію.

«Людям, котрі ніколи з таким не стикалися, дуже важко повірити в містику, — говорить пані Неллі. — Більшість думає, що все це вигадки, а існування «неупокоєних» душ вважають результатом чиєїсь фантазії. Проте душі померлих, котрі не знайшли притулку в потойбічному світі, блукають у просторі між світами, їм важко кудись прилаштуватися. Через це також утворюється чимало аномальних зон. Але в цьому ніколи не потрібно звинувачувати померлих, адже вони не завдають нам зла, хоча через їхню присутність і з’являються аномальні місця. Часто у такий спосіб «неупокоєні» душі нагадують про себе. Вони потребують, щоб про них пам’ятали і молилися за них. Пригадую випадок, коли до мене звернулася жінка і я побачила, що її син потрапить у автокатастрофу. Я попросила, щоб та не відпускала сина з дому в той день, коли він захистить свій диплом. Проте тоді все ж сталася біда… У останніх словах хлопець просив пробачення і казав, що не винен у цій аварії. Багато років минуло з того часу, а я досі відчуваю провину, бо не сказала його матері, що саме загрожує її сину».

«На автодорозі господарює дух дівчинки…»

Місця концентрації ДТП на Закарпатті можуть бути спричинені людськими, технічними чи природними факторами, вважає пані Ушакова.

«Окремі ділянки дороги викликають у мене занепокоєння, я відчуваю тривогу тих душ, що лишилися «неупокоєними», — пояснює екстрасенс, споглядаючи карту доріг нашої області. – Наприклад, бачу, як на одному з кілометрів траси Київ—Чоп (у Мукачівському районі) «господарює» дівчинка 6—8 років. Вона померла не своєю смертю і просить допомогти їй упокоїти душу. Восени цього року на певних ділянках закарпатських автодоріг буде багато автокатастроф, у які здебільшого потраплять великі вантажні автомобілі. А щоб попередити дію аномальних зон, священики та монахи мають провести там певні релігійні обряди. Також час від часу потрібно влаштовувати молебні за померлих, особливо за тих, котрі неочікувано покинули цей світ».

Пані Неллі, як і працівник ДАІ, не радить на місцях автокатастроф ставити пам’ятники. Проте у неї щодо цього дещо інше пояснення: «Захоронення – ніби другий дім, тому в жодному разі не потрібно ховати померлого при дорозі або ж ставити на місці трагедії поминальні атрибути. Це вводить душу померлого в оману, що також може бути причиною створення аномальної зони», — каже екстрасенс.

Натомість судовий вікарій Мукачівської греко­католицької єпархії Іван Ісайович переконаний, що значна кількість аварій відбувається через людську необачність. «Біблійний вислів говорить: що посієш, те й пожнеш. Це якнайкраще пояснює те, що нині відбувається з людством, — зауважує пан Іван. — Ми самі сіємо негатив, а потім дивуємося, чому в нас так багато катастроф, у тому числі й ДТП. Проте не виключаю, що бувають і такі аварії, які не піддаються логічному поясненню. Адже зараз весь світ переповнений негативом. Тут йдеться про страшні гріхи, що кличуть помсту з неба, яка має відбутися за життя – це слова зі святого письма. Аномальність може бути і спеціально створена нашими зловмисниками. Буває, коли людина сохне на очах, а лікарі не можуть поставити діагноз, у такому випадку потрібно звертатися до священика, монаха або ж до знахарів. Проте з останніми слід бути обережними, адже зараз розвелося багато шарлатанів, котрі прагнуть не допомогти, а заробити на вашій біді», — застерігає Іван Ісайович. З його ж слів, є й містика, що пов’язана з нечистими силами. Священик пригадав, як одного разу до нього звернувся чоловік з проханням допомогти. Він був уже в зрілому віці й запевняв, що щоночі, коли повертається додому з риболовлі, на одній і тій же ділянці дороги бачить жінку в білому. Та коли намагається до неї підійти – вона зникає. Святий отець вирішив, як то кажуть, побачити все на власні очі й декілька ночей провів на тій території, проте так нічого й не побачив. Цьому, каже, можуть бути різні пояснення: від плодів уяви рибалки до чогось особистого, пов’язаного з його життям.

Дорога на кладовищі

На підтвердження того, що наше життя часом справді є незбагненним, Іван Ісайович розповів ще одну історію, яка не зовсім стосується теми ДТП.

«Був випадок, — згадує він, — коли до мене звернулася 25­річна жінка. Так склалося, що на тривалий час їй довелося переїхати у Житомир, залишивши на Закарпатті сім’ю і нареченого. Коли вона повернулася додому, на залізничному вокзалі коханий зустрів її якось дивно — після довгої розлуки навіть не обійняв і не промовив до неї жодного слова. Просто йшов поруч, проводжаючи до батьківського будинку. А відтак і до хати не хотів заходити. Але справжнє потрясіння її спіткало згодом, коли батьки розповіли, що два дні тому її нареченого… поховали. Такі випадки трапляються, коли людина загинула трагічно, а особливо, якщо у її смерті хтось винен, — пояснює отець Іван. — Тоді душа померлого перебуває у неспокої. Це може трапитися і на дорогах, адже ми не навчилися сприймати такі явища як належне. Звичайно, якщо водій на своєму шляху побачить привида, то це спричиняє стресову ситуацію».

Проте священик, знаючи про інші подібні містичні випадки, закликає не вірити сліпо всьому, бо дуже часто за такими історіями приховуються вигадки або ж гра нашої уяви.

На завершення поцікавилася в Івана Ісайовича, чи доводилося йому освячувати аномальні ділянки дороги і в яких випадках це необхідно робити?

«Якось мене запросили на Київщину оглянути одну ділянку автошляху, де часто відбувалися незрозумілі ДТП. Пізніше я з’ясував, що на тому місці, де проклали дорогу, колись було кладовище. Я відслужив молебень, і з того часу, на щастя, неспокій зник. Тому, коли до мене звертаються з такого приводу, спочатку вислуховую людину, а потім вирішую, що робити, – каже отець Іван. – Містика цікава, але її все ж таки творить людина або її безглуздя. Часто окремі явища ми самі провокуємо, адже всі думки матеріальні, а космос і земля нерозривні».

Після цих слів особисто я зробила для себе такий висновок — у кожного в житті своя дорога і якою буде остання зупинка – залежить передусім від нас самих…

Джерело: Яна МИЙСАРОШ, газета “Новини Закарпаття”

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)