Олімпіаду в Карпатах готуватимуть скандальні австрійці

Австрійці, замішані в екологічних скандалах під час підготовки Олімпіади в Сочі, запрошені попрацювати над українськими Іграми.

Голова Державного агентства з інвестицій та управління Національними проектами Владислав Каськів знову і знову підтверджує свою любов до батьківщини Моцарта і «Ред Булла».

Не минуло й місяця після того, як кошторис примарної Олімпіади в Карпатах віддали двом громадянам Австрії, як «Вісник державних закупівель» оприлюднив ще одну олімпійську закупівлю – на цей раз мова йде про техніко-економічне обґрунтування проекту створення високогірного спортивно-туристичного комплексу «Боржава-Резорт». До речі, згідно з попереднім кошторисом підготовки до Олімпіади – створення гірськолижної та туристичної інфраструктури в долині річки Боржави тільки за попередніми оцінками тягне на «скромні» $200 млн.

Поки ж цифри в закупівлях фігурують менші – на розробку ТЕО «Боржави» держава виділяє 651 тис. євро. Переможцем торгів стала австрійська компанія Masterconcept Consulting GmbH, що базується прямо в рідному місті Моцарта – Зальцбургу. І пам’ятаючи про незабутній досвід вивчення компанії – розробника обґрунтування усієї Олімпіади, «Коментарі» не втрималися від невеликого розслідування і з приводу Masterconcept.

Згідно з відкритою австрійською базою даних суб’єктів господарювання, Masterconcept Consulting GmbH була заснована 23 січня 2008 року, а її штат складається всього з трьох осіб. Належить компанія пану Герноту Ляйтнеру (Gernot Leitner, 75%) і ще одній жінці (Claudia Leitner-Moll, 25%) – чи то дружині, чи то сестрі, чи то дочці Гернота.

До речі, у конкурсі, оголошення 2 серпня, боролися дві компанії – вже відома нам австрійська Masterconcept Consulting і мальтійська Spatial Management Consulting Ltd., яка запропонувала за свої послуги 736,365 тис. євро.

Правда, друга компанія відразу ж викликала нездоровий інтерес. По-перше, мальтійським був лише вказаний на її сайті номер факсу, тоді як номер телефону чомусь виявився австрійським. А по-друге, сайт з доменом eu складався всього з однієї сторінки, на якій російською було написано: «Спейшл Менеджмент Консалтинг Лтд. це міжнародна міждисциплінарна консалтингова компанія. Спеціалізацією нашої фірми є майстер-планування, засноване на застосуванні точних географичесих даних» (саме з орфографічною помилкою – «географичесИх» – Ред).

Між іншим, аналогічною діяльністю займається і австрійська Masterconcept Consulting. Більше того, в соціальній мережі linkedin якийсь Микола Нікітенко, громадянин Російської Федерації, написав про себе таке: «Консультант в Masterconcept/Spatial Management Consulting Ltd». Що вже не залишає сумнівів в тісному зв’язку цих двох учасників українського тендеру.

Однак і у австрійської компанії зв’язок з Росією більш ніж сильний. Крім офісу в маленькому Зальцбургу, вона має і представництво по Виборзькій набережній, 47, літ. «Д», в Санкт-Петербурзі (Бізнес-центр «Гренадерський» – Ред.). Сайт компанії має англійську та російську версії, на останній з яких можна прочитати всю таємницю компанії – з орфографічними помилками і назвою «МастерКонцерт» замість «МастерКонцепт»: «Компанія була заснована в Австрії Гернотом Ляйтнером і двома його партнерами Вольфгангом Майерхофером і Вальтером Вебером, які на сьогоднішній день працюють рука об руку понад 10 років. З часом центр діяльності компанії змістився на Схід, і в даний час 60% всього обороту компанія «Мастерконцерт» припадає на Росію».

Далі на сайті наводиться перелік робіт, які й сформували левову частку обороту австрійців – розробка Олімпійського транспортного майстер-плану міста Сочі, операційного транспортного майстер-плану міста Сочі, майстер-плану Каспійського прибережного кластера в Дагестані, майстер-плану курортів Північного Кавказу.

Без сумнівів, на Кавказі пан Ляйтнер далеко не остання людина. Саме він є незалежним директором і членом ради директорів ВАТ «Курорти Північного Кавказу» – оператора проекту північнокавказького гірськолижного кластера. Співвласниками цієї компанії числяться всього лише державні Внєшекономбанк і Сбербанк Росії. В рамках створення вищезгаданого кластера Masterconcept Consulting вже розробила майстер-план створення гірськолижного курорту в Адигеї «Лаго-Наки». Згідно з розробленим планом, уся інфраструктура майбутнього дорогого курорту має розміститися на заповідних землях об’єкта Всесвітньої природної спадщини «Західний Кавказ». Російські екологи вже два роки марно домагаються коректування проекту, кажучи про те, що чиновники з Москви, ґрунтуючись на «порочній схемі» підготовки Сочинської олімпіади, тепер планують побудувати нерентабельні мега-курорти і на землях федеральних територій, що перебувають під особливою охороною. За рахунок бюджетних коштів. При такому досвіді австрійських архітекторів безхмарне майбутнє долини Боржави в Карпатах викликає великі сумніви.

Джерело: Час Закарпаття

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-22
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

это их так настроила пропаганда, потому что никаких различий между украинцами и русскими нет ни этнических ни культурных.настроили их против друг друга османы-колдуны типо Азазело. То что Литвиненко в ......
Маргарита (2018-01-23 11:26:46)
Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.«Бегемот» — множественное число от этого сло ......
лиза (2018-01-23 09:29:49)
10 января 2016г известный музыкант Дэвид Боуи -друг Фреди меркюри То есть эта гнида цыганская поубивала столько людей с помощью своих сатанинских способностей исчезать и проходить сквозь стены и если ......
лиза (2018-01-23 09:24:44)
у что много раз реинкарнировался из всяких диктаторов(Сталина, Аллаха и всяких других) вращался в кругу среди политиков и бизнесменов. и представьте себе он и его друг были даже президентам гРУЗии и б ......
лиза (2018-01-23 09:21:30)
звестно что в Лондоне была с 2001года (примерно периода когда один человек , которого ненавидеа свите воланда-стал двигаться там по карьерной лестнице) серия убийств российских эксчиновников, обладающ ......
лиза (2018-01-23 09:19:21)