16 жовтня 1964 Китай провів перше випробування ядерної зброї. Вибух атомної бомби був здійснений на полігоні біля озера Лобнор, на північному заході країни, в Синцзянь-Уйгурському автономному районі, передає УНН.
До 24 вересня 1996 року, коли КНР підписала Договір про всебічне заборону ядерних випробувань, на полігоні було проведено в загальній складності випробувань 45 (23 атмосферних й 22 підземних).
Програма розвитку ядерної зброї була прийнята в КНР в січні 1955 року, тоді ж було засновано відповідне міністерство.
Радянський Союз погодився допомогти Китаю в дослідженнях з атомної енергетики та ядерної фізики: між 1955 і 1958 роками полягає шість двосторонніх угод, велика кількість китайських вчених-атомніков починають навчатися в Об'єднаному інституті ядерних досліджень в Дубні.
Одночасно в Пекінському інституті фізики та атомної енергетики пріоритетною темою стає розробка атомної зброї.
15 жовтня 1957 СРСР погодився підписати новий Договір з оборонних технологій з наданням Китаю зразків атомної бомби і технічних даних щодо її виготовлення.
Погіршення відносин між двома державами спонукало Радянський Союз повідомити Китаю про відмову від забезпечення Пекіна технічними деталями по атомній бомбі.
У 1980 році Китаєм було проведено останнє ядерне випробування в атмосфері, подальші випробування виконувалися під землею.
Джерело: УНН