Виноградівщина потерпає від незаконного видобування гравію та піску

Виноградівщина потерпає від незаконного видобування гравію та піску

Проблема несанкціонованого забору піску та гравію на Закарпатті не нова. То тут, то там в області час від часу когось із підприємливих порушників штрафують, але загальну картину все це не міняє: такий бізнес занадто прибутковий, аби від нього відмовлятися.

Подібна незаконна діяльність завдає великих збитків місцевим бюджетам, які не отримують  належні їм кошти. Але, головне, страждає природа, бо хаотично перекопуються річкові русла та береги, у роботі використовується важка техніка, а у воду потрапляють паливо і масла на любой вкус.

За словами голови Виноградівської районної ради Олега Любімова, непроста ситуація стосовно цієї проблеми склалася на Виноградівщині: копає хто хоче і де хоче, а жодної копійки у місцевий бюджет від такого бізнесу не потрапляє. «Крім паливно-мастильного комбінату № 78, який відповідно до раніше укладених договорів сплачує гроші у місцевий бюджет, ніхто ніяких дозволів на таку діяльність не має, у нас є цьому документальне підтвердження», – зазначає голова райради.

Утім, таке враження, що відсутність документів бізнесменів не зупиняє. Так, із боку Виноградова всього за 10-20 метрів від дамби регулярно видобувають і гравій, і намул. Олег Любімов підкреслює: «Якщо річка змінить русло, то запросто може прорвати ослаблену дамбу – і у Виноградові буде стояти двометровий шар води».

Ще у травні цього року комісія на чолі з Володимиром Любкою, головою постійної комісії з питань промисловості, будівництва, архітектури та зв’язку в рамках громадського контролю, здійснила виїзд на русло річки Тиса в межах міста Виноградів (у районі очисних споруд). Там і виявили, що на відстані орієнтовно 50 метрів до водозахисної дамби здійснювали забір гравійно-піщаної суміші та ґрунту. Всього за кілька днів до того, як комісія проводила перевірку, невстановлені особи, за допомогою навантажувача та важкої техніки, проводили роботи із забору та вивозу гравію і ґрунту. На одному з майданчиків площею близько 500 метрів квадратних після виїмки суміші залишилися ями глибиною 2,5 метри. На іншій – площею понад 1500 кв. м – територію вирівнювали бульдозером. Комісія відзначила, що про проведення очисних робіт у цьому випадку взагалі не йдеться, адже до русла річки близько 100 метрів. Натомість здійснюється груба виїмка ґрунту і в такий варварський спосіб порушується рівневий баланс у міждамбовому просторі, що може мати негативні наслідки в період паводків.

Тоді ж комісія постановила: незважаючи на те, що в період до 25 травня триває нерест та немає договорів на проведення руслоочисних робіт, на річищі Тиси продовжуються безсистемні роботи із забору гравійно-піщаної суміші, які ніким не контролюються.

За словами Андрія Гунцелізера, головного спеціаліста відділу організаційної та аналітичної роботи Виноградівської районної ради, ситуація із забором гравію в останні роки надзвичайно хаотична, роботи проводяться безсистемно, без дозволів та відповідної проектної документації, у якій і мало би визначатися, де і які ділянки русла власне потребують розчистки. Навіть якщо надходить сигнал від місцевих мешканців, які повідомляють про такі незаконні роботи, порушників ніколи не вдається впіймати на гарячому. Таке враження, що їх хтось заздалегідь попереджає про можливе викриття і ті зникають із місця «роботи» у кліп ока.

Виноградівська районна рада направила запит у районну міліцію з проханням до правоохоронців встановити осіб, які проводять на Тисі незаконні роботи. Відповідь отримали досить «цікаву»: мовляв, працівники виноградівського РВ УМВС під час перевірки встановили, що, дійсно, є факт незаконного забору гравію. Також вони опитали місцевих мешканців із метою встановлення осіб, які могли вивозити гравій, але встановити, хто ж це був, так і не вдалося. На таких «суворих» підставах Виноградівський РВ УМВС розгляд депутатського звернення припинив.

До такого ж змісту зводиться і відповідь екологічної інспекції: встановлено, що проводився забір гравійно-піщаної суміші у міждамбовому просторі на відстані 10-20 метрів від дамби, на великих ділянках наявні сліди забору суміші, роботи проводяться хаотично, наявні сліди важкої техніки. Встановити, чи мали «підприємці» дозвільну документацію на  проведення таких видів робіт, було неможливо, знову ж таки, бо не виявлено тих, хто  «попрацював».

Словом, хочеш не хочеш, але думка про те, що хтось добряче допомагає виноградівським підприємцям-землекопам виходити сухими з води, таки виникає. Бо невже в одному, окремо взятому, районі ніхто не знає і не може притягнути до відповідальності людей, які працюють у всіх на виду?

Олег Любімов зауважив, що звертатимуться що до цього питання в обласну прокуратуру.

Джерело:  Старий Замок Паланок

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

это их так настроила пропаганда, потому что никаких различий между украинцами и русскими нет ни этнических ни культурных.настроили их против друг друга османы-колдуны типо Азазело. То что Литвиненко в ......
Маргарита (2018-01-23 11:26:46)
Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.«Бегемот» — множественное число от этого сло ......
лиза (2018-01-23 09:29:49)
10 января 2016г известный музыкант Дэвид Боуи -друг Фреди меркюри То есть эта гнида цыганская поубивала столько людей с помощью своих сатанинских способностей исчезать и проходить сквозь стены и если ......
лиза (2018-01-23 09:24:44)
у что много раз реинкарнировался из всяких диктаторов(Сталина, Аллаха и всяких других) вращался в кругу среди политиков и бизнесменов. и представьте себе он и его друг были даже президентам гРУЗии и б ......
лиза (2018-01-23 09:21:30)
звестно что в Лондоне была с 2001года (примерно периода когда один человек , которого ненавидеа свите воланда-стал двигаться там по карьерной лестнице) серия убийств российских эксчиновников, обладающ ......
лиза (2018-01-23 09:19:21)