Ужгородський національний університет відсвяткував 67-річчя (фото)

Ужгородський національний університет відсвяткував 67-річчя (фото)

18 жовтня Ужгородський національний університет відсвяткував 67-річчя. З цієї нагоди в Закарпатському обласному муздрамтеатрі відбулися урочистості за участі керівництва та професорсько-викладацького складу університету, керівників міста та області, студентів і випускників УжНУ, гостей. За успіхи на науковій та освітній ниві викладачів нагородили почесними грамотами та відзнаками.

 Після офіційних привітань тривала святкова програма, під час якої свої таланти і творчі вміння продемонстрували представники різних факультетів УжНУ, а також  присутніх вітала самодіяльна чоловіча народна хорова капела «Боян» викладачів та співробітників УжНУ.

На адресу керівництва університету надійшли вітання з 67-ю річницею від ректорів українських університетів, Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника, Голови Спілки ректорів України, ректора Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Леоніда Губерського, Президента Національної академії наук України Бориса Патона, голови Союзу юристів України Валерія Євдокимова, постійного представника ВРУ в КСУ Анатолія Селіванова, керівників ряду європейських університетів.

Голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида, вітаючи колектив університету, зазначив: «Для нашої області дуже важливо, що на її теренах є такий авторитетний та престижний виш. Без сумніву, УжНУ – найпотужніший серед закладів освіти і науки Закарпаття. Тому ставимо перед собою завдання спільно з вами розвивати і примножувати кращі традиції університету, створювати належні умови для навчальної і наукової роботи, зміцнювати матеріальну базу. Щиро вітаю з 67-ю річницею створення УжНУ, зичу успіхів у реалізації всіх планів, творчого натхнення та нових вагомих наукових досягнень».

Міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов наголосив на особливій ролі Ужгородського національного університету для обласного центру. Як підкреслив мер, УжНУ виховав цілу плеяду відомих фахівців, науковців, дав їм путівку у життя.

В.о. ректора УжНУ, доктор технічних наук, професор Федір Ващук у своєму виступі зазначив: «Сьогодні День народження університету – нашої спільної «альма-матер». Дозвольте привітати колектив і все Закарпаття з 67-ою річницею з часу створення першого вищого навчального закладу в регіоні, побажати всім здоров’я і людського добра! 67 років тому прийнято рішення про заснування в Закарпатській Україні навчального закладу університетського рівня і за ці неповні сім десятиліть він перетворився в один із кращих класичних університетів нашої держави».

Проф. Федір Ващук згадав історію університету, з чого починалася його діяльність та розповів, що сьогодні університет – це 3 навчально-наукові інститути та 14 факультетів, 97 кафедр, на яких навчається майже 12 тисяч студентів. Одна тисяча науково-педагогічних працівників, з яких понад 120 – докторів наук, професорів, понад 500 – кандидатів наук, доцентів. Гордістю університету є 4 члени-кореспонденти Національної академії наук і державних галузевих академій наук, 18 лауреатів Державних премій України в галузі науки і техніки.  Показник у відсотках наукових ступенів у професорсько-викладацькому складі – один із найвищих у державі, а співвідношення осіб із науковими ступенями до кількості студентів – справді є найкращим. «І ще можна довго і довго перераховувати вагомі досягнення попередніх і нинішнього покоління професорсько-викладацького складу – і все це буде правдою. І ми заслужено пишаємося цими досягненнями. Усім нам хочеться наслідувати кращі традиції нашого колективу, закладені, зокрема, ректорами Дмитром Чепуром, Володимиром Лендєлом, Володимиром Сливкою, Василем Русином та іншими. Сьогодні час згадати всіх їх хорошим словом», — сказав керівник УжНУ.

Але час не стоїть на місці. Сьогодні нелегко не одному нашому вузу, нелегко усім. Ф.Г. Ващук зауважив: «Найстрашнішим вважаю розчарування, яке поширюється в колективі останніми роками, думка про те, що упадок університету є неминучим і що нинішнє і наступні покоління викладачів і співробітників повинні обмежити свої очікування. Це неправда. Які би проблеми не були, вони будуть вирішені – не окремо ректором, не деканами та директорами, а всім колективом, який проявить згуртованість, волю і колективну відповідальність.

Перед нами інші завдання, не менш складні і не менш відповідальні, ніж ті, які стояли перед попередніми поколіннями університетського колективу, перед нами – виклики, від розв’язання яких залежить подальше наше з Вами життя.

Завдання номер один колективу – повернути Ужгородському національному університетові роль головного осередку освітнього, культурного і громадського життя регіону. Якщо для цього нам буде необхідно витіснити 27 недобросовісних філій незакарпатських вишів на ринку освіти області – ми так і зробимо. Якщо для цього треба буде істотно збільшити бюджетне фінансування вузу – ми доб’ємося цього. Уже для наступного року ми підготували бюджетну пропозицію щодо збільшення фінансування додатково 22 мільйони гривень з державного бюджету. Якщо для цього буде необхідно представникам університету зайнятися політикою – ми не зупинимося перед цим. Жалюгідне існування вузу мусить колись закінчитися і воно закінчиться – чого б це не вартувало нинішнім його керівникам. Незабаром місто Ужгород першим відчує роль університету – головного локомотиву його економіки.

Моє переконання – сьогодні криза університету пов’язана не стільки з економічною кризою в державі, скільки з неефективністю та безпорадністю системи управління вишем в останні роки.

Друге завдання колективу – модернізувати університет, зробити його зміст відповідним тому європейському розташуванню, з яким нам поталанило в Закарпатті. Ми рухаємося і будемо рухатися в цьому напрямі, незважаючи на труднощі і перешкоди.

Для цього буде змінено і структуру університету, і навчальні плани, і матеріальну базу. Матеріальна база, як і катастрофічний фінансовий стан – це нині наш головний біль, але поганий настрій – не для сьогоднішнього дня. Почавши з ремонту місць загального відвідування (куди навіть професори пішки ходять) серйозні системні зміни ви побачите уже в найближчі дні в студентських гуртожитках, де будуть установлені сотні нових вікон, відновлено гаряче водопостачання та опалення.

Користуючись нагодою, хочу подякувати Міністерству освіти і науки, молоді та спорту, яке днями виділило 1 млн. 300 тис. грн. для ліквідації заборгованості по студентських стипендіях.     

Ще вчора нам здавалося, що європейський диплом нашого вузу – це просто фантастика. А буквально днями керівництвом університету були проведені перемовини зі словацькими вузами про взаємне визнання навчальних програм, і декілька десятків наших студентів вже незабаром розпочнуть навчання одночасно в УжНУ і в європейському вузі. Трансфер навчальних кредитів стане реальністю для студентів.

Мета модернізації вузу, яку колектив мусить перед собою поставити – не просто пройти чергову акредитацію за четвертим рівнем, не просто зберегти статус «національного». Метою для нас усіх має стати отримання вузом статусу «дослідницького університету». Саме вузи з такими статусом будуть мати пріоритетне бюджетне фінансування й іншу підтримку держави. Визначені указом президента умови для досягнення цього рівня на сьогодні здаються, на перший погляд, недосяжними, але ці показники стануть для нас контрольними і ми перетворимо їх у чітку мету.

Третє завдання університету – повернутися обличчям до працівника вищої школи і до студента як її головних дійових осіб. М’яко кажучи, університет серйозно боргує працівникам і студентам у плані соціального захисту.

Сьогодні безпосередньо на урочистому засіданні конференції трудового колективу ми укладаємо дві колективні угоди.

Перша з них стосується викладацького колективу, науково-педагогічних та інших працівників університету. Ми внесемо зміни до колективного договору між адміністрацією і профкомом, які дозволять ректору зробити багато корисного в плані соціального захисту працівників.

Що пропонується? Назву лише деякі речі. Серйозна підтримка дітей викладачів, які навчаються на умовах контракту. Серйозна підтримка самих викладачів, і тих, які навчаються у нас за контрактом, і тих, які проходять підвищення кваліфікації, і тих, які будуть користуватися нашими соціальними об’єктами. Усі ці кроки спрямовані на благо всіх наших працівників. Крім того, іншим працівникам, які не є науково-педагогічними кадрами, гарантуємо додаткову 10-денну відпустку. Сьогодні ми починаємо працювати у цьому напрямку, далі будуть наступні кроки.

Друга колективна угода буде сьогодні укладена зі студентським профкомом – це перша за всю історію колективна угода адміністрації УжНУ окремо з представниками студентства. Так само – сильний соціальний захист кожного студента і широка участь осіб, які навчаються, в управлінні справами університету. Хіба може студент, який навчається за двома напрямами одночасно, платити за навчання за обома напрямами?! Ми йдемо назустріч таким студентам. Ми підтримаємо тих із них, в тому числі вчорашніх випускників, які прийняли рішення продовжити навчання для отримання другого диплому. Або – у нас є діти батьків, які неспроможні їм надавати допомогу в силу непрацездатності – і таким ми підемо назустріч. Я думаю, після сьогоднішнього дня студент в УжНУ отримає безпрецедентний соціальний захист порівняно зі студентами будь-якого вузу держави. Дякую за співпрацю студентській профспілці та її лідеру, так само як і лідеру профспілки викладачів і співробітників.

Говорячи сьогодні про авторитет чи навіть велич нашого університету, керівництво чітко усвідомлює, що велич і авторитет ніколи не даються просто так… За цим стоїть копітка і наполеглива робота. Переконаний – колектив готовий ставити перед собою високу мету і досягати її. Так є сьогодні, так буде завжди. З Днем народження, Університете!».

Джерело: Сайт УжНУ

 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-05-26
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)