
Червоний корпус Київського Національного Університету хочуть перефарбувати в жовто-блакитний.
Головний і найстаріший корпус Київського національного університету імені Тараса Шевченка розташований в центрі Києва по вулиці Володимирська, 60. Він є пам'ятником архітектурного національного значення і символом української фундаментальної університетської освіти. Замовником будівництва у свій час був Всеросійський імператор Микола I. До того ж, корпус є "обличчям" КНУ і однією з візитівок столиці.
Автор проекту В.Беретті висловлював в 1842 році міркування пофарбувати стіни жовтою фарбою. Але бажання автора не здійснилося. З перших днів будівлю Київського університету, можливо, за зразком Зимового палацу в Петербурзі, було пофарбовано в коричнево-червоний колір, який став для нього традиційним.
Одним із найбільш дискусійних питань, пов'язаних з червоним корпусом, донині є наступне - чому його стіни пофарбовані в червоний колір? З цього приводу існує багато версій, але політична з'явилася тільки після початку декомунізації в Україні.
Згідно з нею, червоний колір стін університету пов'язують з радянськими державними символами (червоний колір Жовтневої революції і прапора СРСР), а то навіть з націонал-соціалістичними (червоний і чорний - офіційні кольори символіки Третього рейху).
І ось сьогодні візитну картку Києва хочуть перетворити в "жовтий-блакитний будинок".
Наукова рада Українського державного інституту культурної спадщини Міністерства культури України розгляне сьогодні проект реставрації Червоного корпусу Київського національного інституту імені Шевченка. Проект передбачає перефарбування Червоного корпусу в жовто-блакитний колір. Про це повідомила сьогодні керівниця Центру культури і мистецтв Києво-Могилянської академії Владислава Осьмак.