
Директор музеїв Ватикану Антоніо Паолуччі професор (Antonio Paolucci) назвав відкриття малюнків Караваджо оптимістичною гіпотезою, яку важко довести науково, повідомило в понеділок агентство KAI.
Малюнки, приписувані Караваджо, були виявлені в міланському замку Сфорца. Дослідники стверджують, що з 1378 робіт учнів художника Сімоне Петерцано (Simone Peterzano), у якого Караваджо працював з 1584 по 1588, власне його творіннями є більше 100 робіт.
«Оскільки немає жодного малюнка з доведеним авторством Караваджо, неможливий дедуктивний висновок на науковий основі», — заявив Паолуччі. Він додав, що гіпотеза італійських мистецтвознавців Мауріціо Куруза (Maurizio Curuz) і Адріани Федріголлі (Adriana Fedrigolli) залишається тому заснованої на «чистому оптимізмі».
Відомий італійський історик мистецтва Антоніо Паолуччі, який до музеїв Ватикану раніше був директором галереї Уффіці у Флоренції і міністром культури Італії, нагадав про те, що найбільш відомі фахівці з Караваджо не побачили його авторства в малюнках, що зберігаються в замку Сфорца.
«Нікому не спало на думку пов'язати їх з Караваджо», — сказав Паолуччі. Тим не менш, вважає директор музеїв Ватикану, до гіпотези треба поставитися серйозно і дочекатися більш переконливих аргументів від її авторів.
Паолуччі додав, що в історії мистецтва були такі випадки, коли найбільші експерти не помічали авторства великих майстрів, яке пізніше відкривали їх молодші колеги.
Мауріціо Куруза і Адріана Федріголлі переконані у своїй правоті і заявили, що їхня знахідка є «революцією у вивченні творчості Караваджо». Мистецтвознавці вже підготували до публікації електронні книги з викладом результатів своїх досліджень.
Якщо авторство Караваджо буде визнано доведеним, вартість виявлених малюнків, за оцінками експертів може досягти 700 мільйонів євро.
Мікеланджело Мерізі да Караваджо (Michelangelo Merisi da Caravaggio, 1571-1610) — італійський живописець, основоположник реалістичного напряму в європейському живописі 17 століття. Роботи Караваджо відрізняють лаконізм і простота композиції, енергійне пластичне ліплення.
За матеріалами: gazeta.ua