Дійство краси від Василя Вовчка, або Лише мистецтво визначає час

Дійство краси від Василя Вовчка, або Лише мистецтво визначає час

Це про нього можна сказати: не помічена раніше Краса — стає явною для кожного, хто дивиться на його картину! На своїх полотнах відомий закарпатський художник-пейзажист Василь Вовчок зображає прекрасну мить Вічного Буття. Народився він у селі Нижній Бистрий Хустського району. Вчився у студії образотворчого мистецтва у З.С. Баконія.

Закінчив художньо-географічний факультет Одеського Державного педагогічного інституту (ОДПІ) ім. К.Д. Ушинського. Викладає образотворче мистецтво в Ужгородській дитячій школі мистецтв. Із 1995 року – член Національної Спілки художників України, активний учасник обласних та всеукраїнських виставок, а також багатьох пленерів в Україні, Угорщині та Словаччині. Один з найулюбленіших жанрів Василя Вовчка – пейзаж.

Саме через пейзаж він може передати своє щире захоплення красою закарпатської природи. Закарпатські пейзажі стають не просто натурою, за їхньою допомогою художник висловлює свої роздуми про сенс і значення людського життя перед обличчям споконвічної і небайдужої природи. Роботи п. Василя вражають оригінальністю, новим, неповторним зображенням дійсності. Не можна намилуватися такими його живописними полотнами, як «Мої гори» (2004 р.), «Вівці мої, вівці» (2005 р.), «День догорає» (2005 р.), «Пора сінокосів» (2005 р.), «У Широкому» (2006 р.), «Соняшники» (2005 р.), «Сонячна осінь» (2007 р.), «Небо і земля» (2006 р.)… Картини Василя Вовчка, як на мене, приваблюють саме тим, що не потребують занадто довгих пояснень того, що саме зображено на полотні. Вони позбавлені складних філософських концепцій, технічних хитрувань та будь-яких вивертів. Вони дають змогу відпочити очам і серцю. Ми стомилися від ментальних тонкощів, за якими часто не криється нічого, крім гіркої порожнечі. Нас пригнічує і дратує фальш. У суєтному, жорстокому, надмірно замороченому показухою світі, де не завжди вдається відрізнити брехню від правди, а вправну підробку від справжнього мистецтва. Живопис В.Вовчка – наче ковток свіжого повітря після задухи тісних приміщень.

Адже він – справжній. В образах рідної природи художник втілює найтонші відтінки настрою і переживань. Ніякого підтексту, ніякої авторської таємниці, усе щиро і відверто, по-справжньому. Адже природа не мудрує. Вона мудра і тому проста, прекрасна і велична. Недаремно звертаємось ми до неї в ностальгії за вічним і незмінним. Творчість Василя Вовчка вирізняється не тільки простотою мотиву, а й тонкою гармонією кольору, багатством ледь помітних кольорових нюансів, воістину музичним ритмом плавних ліній і барвистих плям.

А також тією особливою звучністю фарб, яка підвладна лише майстру, бо поняття тональності у живописі аналогічне поняттю тональності в музиці. Звук, що випадає з тональності, сприймається як сторонній, фальшивий. Так само і колір, що виривається з палітри картини, здається випадковим, недоречним, дратуючим, чужим. Він водночас руйнує цілісність композиції і заважає сприйняттю.

Картини Вовчка-художника проникають у серце непомітно, без насильства і внутрішнього опору, щоб легко та чисто нагадати про істинну красу нашого славного Закарпатського краю, в якому ми живемо. Його шанобливе ставлення до живопису без будь-якого примусу вводить глядача в дійство краси. Йому вірять, з ним разом кожна людина хвилюється, захоплюється, а тому з його полотен звучить правда життя.

Іван ТУПИЦЯ

 

На фото:картина «Ой вівці мої, вівці»

 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-23
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

ну......зачёт!!! --- На мой взгляд тема весьма интересна. Предлагаю Вам это обсудить здесь или в PM. стоматология казань эксклюзив, казань доступная стоматология и Съемный протез на челюсть профессион ......
spontoMymn (2018-02-24 15:27:49)
Тема интересна, приму участие в обсуждении. Вместе мы сможем прийти к правильному ответу. --- Это то, что мне было нужно. Благодарю Вас за помощь в этом вопросе. где купить дедики от амазона, дедики а ......
neuslidicem (2018-02-24 15:18:47)
А что не так с Москалем?В чем он не прав?...
Ольга (2018-02-24 14:05:16)
Я заметил когда Дональд туск печатаит свои новости, в них содержатся призывы(то чно как у папы римского, Саакашвили и жириновского)например 14 часов назад он вдруг написал: "ЕС призывает к немедл ......
инна (2018-02-24 12:46:27)
То не дебіли - то агенти сіоністів найняті, щоб знищити населення України і зачистити українську землю для її розпродажу і розкрадання....
Веркблей (2018-02-24 12:45:56)