Сьогодні чиновники визначили кращих митців Закарпаття (ФОТО)

Сьогодні чиновники визначили кращих митців Закарпаття (ФОТО)

Сьогодні, 10 грудня відбулося засідання обласного комітету з  присудження обласних премій у галузі літератури і мистецтва за 2014 рік

У засіданні  взяли участь перший заступник голови облради, співголова  комітету  Михайло Попович, начальник управління культури ОДА Юрій Глеба, голови відбіркових конкурсних комісій в галузі літератури і мистецтва.

На порядок денний було винесено питання обговорення рішень відбіркових  конкурсних комісій щодо визначення цьогорічних лауреатів та Положення про обласні премії  у галузі літератури і мистецтва за 2014 рік.

Спочатку заслухали з обговорюваних питань інформацію голів відбіркових комісій, зокрема  Василя Габорця– голови конкурсної комісії з присудження премії імені братів Євгена та Юрія-Августина Шерегіїв у жанрі театрального мистецтва; Василя Густія — голови конкурсної комісії з присудження премії імені Федора Потушняка в галузі літератури; Бориса Кузьми – голови конкурсної комісії з присудження премії імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі в жанрі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва,  Віктора Теличка– голови конкурсної комісії з присудження премії імені Дезидерія Задора в жанрі музичного мистецтва;      Петра Рака -  голови конкурсної комісії з присудження премії імені Дезидерія Задора в номінації “художній  колектив”, “соліст, дует, тріо”.

 У ході обговорення підтримано низку пропозицій щодо змін у Положенні. Зокрема,  рекомендовано переглянути склад комісій, зменшивши їх кількість, упорядкувати періодичність висунень  претендентів до участі в конкурсі, сформувати графік публічних переглядів вистав, концертів з обов’язковою участю  членів профільної комісії та обласного комітету, у межах бюджету запропонувати встановлення  вільної «плаваючої» премії в комісіях на кшталт «мистецьке відкриття року». Члени комітету вирішили цього річ утриматись від запровадження нових номінацій  у зв'язку з складною ситуацією в Україні.

Таємним голосуванням визначились лауреати  обласних премій, які і  склали список переможців за 2014 рік.

Так, у галузі літератури — премію імені Федора Потушняка присуджено:

  • у жанрі прози -  Фединишинцю Володимиру Степановичу  — письменникові,  члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України  за  книгу „ Бранці лісу, або Хащовики ”;
  •  у жанрі поезії- Федаці Сергію Дмитровичу  — письменникові,  члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України за книгу поезій  „ Калейдоскоп календаря ”;
  •   у  жанрі   літератури для дітей — Шкірі Василю Васильовичу -  письменникові,  члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України  за книгу  „Таємниця смерекового замку”;
  •   у  жанрі  літературної критики і літературознавства –   Федаці Дмитру Михайловичу – літературознавцю,   члену Закарпатської організації Національної спілки журналістів України за книгу „ Олександр Духнович. Сходинки у безсмертя”.

У галузі музичного і виконавського мистецтва – премію імені Дезидерія Задора:

  •  у номінації  „Музикознавець”- Копинцю  Федору Івановичу – доктору мистецтвознавства, доценту Ужгородської  богословської академії   імені святих Кирила і Мефодія Карпатського університету, диригенту-хормейстеру Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, заслуженому артисту України за книгу „Словник церковно – півчих термінів”;
  •   у номінації  „Фольклорист”-   Хланті Василю Івановичу -  кандидату філологічних наук, заслуженому діячу мистецтв України за за збірник пісень „Пісня над Дунаєм. Народні пісні русинів (українців) Сербії”;
  • у номінації „Художній колектив”- Духовому оркестру  Закарпатської обласної філармонії за концертну програму „ALMA LATINA ” (керівник  — Співак Володимир Георгійович, заслужений  артист України ).

У галузі  театрального  мистецтва – премію імені братів Євгена та Юрія- Августина Шерегіїв:

  • у номінації „Режисерсько-постановочна група”- режисерсько-постановочній групі Закарпатського обласного українського музично – драматичного   театру  у складі:    режисера – постановника Куцика Олександра Петровича,  художника – постановника Улинець Тетяни Василівни    за виставу „ У нашім раї на землі” за  творами Т.Г.Шевченка;
  • у номінації  „ Актору  — за краще  втілення художнього  образу сценічного героя”  — Овдєєнко  Станіславу Леонідовичу — актору Закарпатського обласного  державного    російського драматичного театру  за роль сусіда   у виставі „ Дуже проста історія” Б.Томаса;
  • у номінації „ Актрисі – за кращу акторську роль  у виставі для дітей”-  Кривчик Ларисі Валеріївні — актрисі Закарпатського академічного обласного театру ляльок за ролі у виставах „По щучому велінню” М.Кропивницького  та „Як їжак  і дітвора рятували гусеня”Н.Генет, Т.Гуревич;
  • у номінації  „ Актрисі   — за краще  втілення художнього  образу сценічного героя”-  Якубик-Гамазі Катерині Володимирівні — актрисі Закарпатського обласного  державного   українського музично – драматичного імені братів Юрія- Августина та Євгена Шерегіїв  за роль Фрекен Бок  у виставі „Малюк і Карлсон” А.Лінгрена;
  •   у номінації „критик — театрознавець”- Зайцеву Олегу Дмитровичу  — за книгу  „Режисери Закарпатського театру ХХ століття”;

У галузі образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного   мистецтва – премію імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі:

  • у  номінації  живопису „за кращий  традиційний реалістичний твір”- Ландовській Анні Федорівні– художнику – живописцю, члену Національної  спілки  художників  України, за кращий традиційний реалістичний твір „ Осінь”;
  • у  номінації  живопису „за  кращий  новаторський твір”- Бібі  Сергію  Юрійовичу — художнику – живописцю, члену Національної спілки художників України,  за серію творів  „Зсуви„;
  • у жанрі станківої графіки- Фелдеші  Петру Андрійовичу — художнику – графіку, члену Національної    спілки   художників   України, заслуженому художнику України   за   твори „ Небесна сотня ”, „ Гей, пливе кача”;
  •   у жанрі скульптури — Олашину Василю Степановичу - скульптору, члену Національної спілки художників України за серію скульптурних  творів „Створення ”;
  • у жанрі   монументальне мистецтво  -  Коржу Богдану Васильовичу – скульптору, члену Національної спілки художників України  за  скульптурний твір „Артеміда”;
  • у жанрі декоративно – прикладного мистецтва — Поповій Наталії Олексіївні — художнику — прикладнику,  за декоративну серію   „Спогади про зустріч” та „Червона чаша”;                                                                                     
  • у жанрі „Мистецтвознавча праця”- колективу авторів: Сирохману Михайлу Васильовичу — викладачу Закарпатського художнього інституту, заслуженому працівнику культури України,  Габді  Галині  Олександрівні за художній альбом „Василь Габда”.

Рішення  обласного комітету подано на розгляд та затвердження голови облради та голови ОДА.  

Прес-служба облради





Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Готові взяти відповідальність за організацію та підтримку процесу формування галузевої політики по децентралізації в одному з таких секторів, як ЦНАПи, соціальний захист, охорона здоров'я, навкол ......
RevaA (2016-12-02 19:16:38)
Готові взяти відповідальність за організацію та підтримку процесу формування галузевої політики по децентралізації в одному з таких секторів, як ЦНАПи, соціальний захист, охорона здоров'я, навкол ......
RevaA (2016-12-02 18:26:46)
Родненький,на когож ты нас покинул? А вообще 2 жулика....
Jktu (2016-11-30 18:55:10)
Новости. Москва." Россия создала танк, аналогов которому не существует" (как и упомянутого танка;))....
Русин (2016-11-30 15:05:27)
Очень странно, люди допущенные до самых сокровенных государственных секретов, так просто могут поменять страну проживания. Пока бывшие укр. чиновники будут так легко перебираться на пост. место житель ......
Вано (2016-11-30 14:26:10)