Сьогодні вручать головні мистецькі премії Закарпаття

Сьогодні вручать головні мистецькі премії Закарпаття

Вручення обласних премій у галузі літератури і мистецтва за 2014 рік відбудеться сьогодні, 29 грудня, о 12.00 у малому залі облдержадміністрації (м.Ужгород, пл.Народна,4).

Нагадаємо, лауреати цьогорічних премій були визначені 10 грудня

У галузі літератури – премію імені Федора Потушняка присуджено:

у жанрі прози – Фединишинцю Володимиру Степановичу – письменникові, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України за книгу „ Бранці лісу, або Хащовики ”;
у жанрі поезії– Федаці Сергію Дмитровичу – письменникові, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України за книгу поезій „ Калейдоскоп календаря ”;
у жанрі літератури для дітей – Шкірі Василю Васильовичу – письменникові, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України за книгу „Таємниця смерекового замку”;
 у жанрі літературної критики і літературознавства – Федаці Дмитру Михайловичу – літературознавцю, члену Закарпатської організації Національної спілки журналістів України за книгу „ Олександр Духнович. Сходинки у безсмертя”.

У галузі музичного і виконавського мистецтва – премію імені Дезидерія Задора:

у номінації „Музикознавець”– Копинцю Федору Івановичу – доктору мистецтвознавства, доценту Ужгородської богословської академії імені святих Кирила і Мефодія Карпатського університету, диригенту-хормейстеру Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, заслуженому артисту України за книгу „Словник церковно – півчих термінів”;
 у номінації „Фольклорист”– Хланті Василю Івановичу – кандидату філологічних наук, заслуженому діячу мистецтв України за за збірник пісень „Пісня над Дунаєм. Народні пісні русинів (українців) Сербії”;
у номінації „Художній колектив”– Духовому оркестру Закарпатської обласної філармонії за концертну програму „ALMA LATINA ” (керівник – Співак Володимир Георгійович, заслужений артист України ).

У галузі театрального мистецтва – премію імені братів Євгена та Юрія-Августина Шерегіїв:

у номінації „Режисерсько-постановочна група”– режисерсько-постановочній групі Закарпатського обласного українського музично – драматичного театру у складі: режисера – постановника Куцика Олександра Петровича, художника – постановника Улинець Тетяни Василівни за виставу „ У нашім раї на землі” за творами Т.Г.Шевченка;
у номінації „ Актору – за краще втілення художнього образу сценічного героя” – Овдєєнко Станіславу Леонідовичу – актору Закарпатського обласного державного російського драматичного театру за роль сусіда у виставі „ Дуже проста історія” Б.Томаса;
у номінації „ Актрисі – за кращу акторську роль у виставі для дітей”– Кривчик Ларисі Валеріївні – актрисі Закарпатського академічного обласного театру ляльок за ролі у виставах „По щучому велінню” М.Кропивницького та „Як їжак і дітвора рятували гусеня”Н.Генет, Т.Гуревич;
у номінації „ Актрисі – за краще втілення художнього образу сценічного героя”– Якубик-Гамазі Катерині Володимирівні – актрисі Закарпатського обласного державного українського музично – драматичного імені братів Юрія– Августина та Євгена Шерегіїв за роль Фрекен Бок у виставі „Малюк і Карлсон” А.Лінгрена;
у номінації „критик – театрознавець”– Зайцеву Олегу Дмитровичу – за книгу „Режисери Закарпатського театру ХХ століття”;

У галузі образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва – премію імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі:

у номінації живопису „за кращий традиційний реалістичний твір”– Ландовській Анні Федорівні– художнику – живописцю, члену Національної спілки художників України, за кращий традиційний реалістичний твір „ Осінь”;
у номінації живопису „за кращий новаторський твір”– Бібі Сергію Юрійовичу – художнику – живописцю, члену Національної спілки художників України, за серію творів „Зсуви„;
у жанрі станківої графіки– Фелдеші Петру Андрійовичу – художнику – графіку, члену Національної спілки художників України, заслуженому художнику України за твори „ Небесна сотня ”, „ Гей, пливе кача”;
 у жанрі скульптури – Олашину Василю Степановичу – скульптору, члену Національної спілки художників України за серію скульптурних творів „Створення ”;
у жанрі монументальне мистецтво – Коржу Богдану Васильовичу – скульптору, члену Національної спілки художників України за скульптурний твір „Артеміда”;
у жанрі декоративно – прикладного мистецтва – Поповій Наталії Олексіївні – художнику – прикладнику, за декоративну серію „Спогади про зустріч” та „Червона чаша”;
у жанрі „Мистецтвознавча праця”– колективу авторів: Сирохману Михайлу Васильовичу – викладачу Закарпатського художнього інституту, заслуженому працівнику культури України, Габді Галині Олександрівні за художній альбом „Василь Габда”.

7dniv.info

 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2016-12-08
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Далекосяжна путінська провокація розрахована на дестабілізацію в Україні!"..диверсантка "Правого сектору" Лілія Коц заявила про причетність "Правого сектору" до розстрілів на ......
Володимир Марківський (2016-12-07 17:34:09)
Готові взяти відповідальність за організацію та підтримку процесу формування галузевої політики по децентралізації в одному з таких секторів, як ЦНАПи, соціальний захист, охорона здоров'я, навкол ......
RevaA (2016-12-07 17:01:47)
Один из самых тупых вбросов) укро-жидовская хунта считает украинцев дураками,как и российские жидо-либеральные СМИ - россиян..кругом одни жиды))...
Царь Давид (2016-12-07 12:16:12)
Ну и зачем еще раз доказывать что вы умственноотсталая нация. Все давно это поняли...
петро нюхает зад (2016-12-07 10:53:48)
Стоны необоснованны.В конце концов в стране прошла РЭВОЛЮЦИЯ ГИДНОСТИ !Жить стало лучше,жить стало веселей!...
простофиля (2016-12-06 22:35:16)