
Кафедра фінансів і банківської справи економічного факультету УжНУ 23–25 квітня провела Міжнародну науково-практичну конференцію «Фінансово-кредитна система: вектор розвитку для України», яка була приурочена до 70-річчя УжНУ, повідомили у медіа-центрі вишу.
Триденний науковий захід такого рівня відбувся вперше й зібрав близько 200 науковців і практиків з різних регіонів України та закордону для обговорення фінансово-економічних проблем і пошуку шляхів їх вирішення.
«Значна кількість науковців із 58 вітчизняних вишів та 8 закордонних свідчить про високий рівень конференції та хороші наукові зв’язки», – зауважив ректор УжНУ Володимир Смоланка під час відкриття конференції, а також схвально оцінив старання економістів УжНУ, які проводять уже третю поспіль конференцію міжнародного рівня.
Ініціатор й організатор конференції завідувач кафедри фінансів і банківської справи Ужгородського національного університету, доцент Віра Варцаба вважає, що сучасні завдання на шляху інтеграції України у європейський та світовий фінансовий простір потребують перегляду ролі університетської освіти у формуванні основних параметрів інтелектуального, соціального та наукового потенціалу економічної системи держави, а також фінансово-кредитної системи. Тому конференцію організували для презентації результатів фундаментальних наукових досліджень з проблемних питань розвитку фінансово-кредитної системи України та пошуку шляхів упровадження інноваційних ідей щодо вдосконалення напрямків реформування фінансової політики на державному та регіональному рівнях.
Важливим здобутком наукового форуму стала можливість ознайомлення з досвідом вирішення проблем фінансово-кредитної сфери в інших країнах, якими поділилися науковці Словаччини, Польщі, Німеччини, Угорщини, що важливо для вирішення сучасних завдань на шляху інтеграції України у європейський і світовий фінансовий простір.
«Вважаю такі форуми надзвичайно актуальними. Ми змогли обмінятися думками й поділитися своїми напрацюваннями. Сьогодні ми підписали Меморандум про співпрацю між нашими вишами, а тому сподіваємося на плідні контакти в майбутньому», – поділилася своїми враженнями декан факультету міжнародних відносин Економічного університету в Братиславі, професор Людмила Ліпкова.
Доповіді І Міжнародної науково-практичної конференції «Фінансово-кредитна система: вектор розвитку для України» ввійшли до окремого збірника, який містить різні точки зору з теоретичних та практичних аспектів розвитку фінансово-кредитної системи України, грошово-кредитної, фіскальної політики та фінансової безпеки держави і суб’єктів господарювання в контексті світової фінансової кризи, а напрацювання, впевнені учасники конференції, матимуть практичне втілення в оздоровленні фінансово-кредитної системи України та Закарпаття зокрема.
Джерело: Наталія Каралкіна, Медіацентр УжНУ