Міжгірський ліцей провів виставку художніх робіт (ФОТО)

Міжгірський ліцей провів виставку художніх робіт (ФОТО)

Щорічно з 1998 р. у другу неділю жовтня в Україні відзначається День художника. Саме з нагоди цього свята з 16 по 22 жовтня в Міжгірському професійному ліцеї проходила виставка художніх робіт працівників та учнів ліцею, організатором якої був етнографічний музей.  

На виставку свої чудові картини представили викладач спецдисциплін Липей Павліна Юріївна та майстри виробничого навчання по професії «виробник художніх виробів з дерева» Мушка Василь Михайлович і Глеба Володимир Васильович – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, учасник обласних, республіканських та міжнародних художніх виставок. Серед учнівських робіт – малюнки Корди Олега, Марцичук Тетяни, Товта Джона (переможці в номінації «Малюнок» міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я – 2012»), Чічура Анатолія, Бедя Івана, які продемонстрували впевнені кроки на шляху до вдосконалення своїх здібностей та умінь, адже учні вже тривалий час вчаться цій майстерності в гуртках образотворчого мистецтва під мудрим керівництвом своїх наставників.

Коментарі учнів-відвідувачів виставки як спосіб вияву почуття прекрасного: «Класно…», «Круто…», «Ого, як намальовано…», «Таке, як живе…», «Мені подобається ось ця картина…», «О, це намалювала наша викладачка…» чи «О, це картина нашого майстра» – все ж про щось розповідають і впевнюють у тому, що захід проведений недаремно. Ще давньогрецькі мислителі, розуміючи виховання, як вдосконалення душі людини, звертали особливу увагу на роль мистецтва у цьому процесі. Адже виховна здатність мистецтва полягає не тільки в його емоційному впливі на особистість, але й у формуванні естетичних смаків, розвитку сприйняття, фантазії, мислення.

Всі навчальні групи з своїми класними керівниками і майстрами виробничого навчання взяли активну участь в огляді виставки. Вихованці мали можливість поспілкуватись з художниками на організованих зустрічах, під час яких автори розповідали про свою творчість, частково відкриваючи таємниці майстерності, навчали молодь не тільки дивитись, але й бачити те, що хотів передати творець картини. Звичайно, що були приємно здивовані і працівники ліцею, ознайомившись з творчістю своїх колег.

Серед відвідувачів виставки були і вихованці Міжгірської районної станції юних натуралістів – гуртки «Юні друзі природи» керівник Галас В.І. та «Зелений патруль» керівник Немеш Л.І.

Захоплюючі карпатські краєвиди у різні пори року, верховинська самобутність, квіти, архітектура, знайомі обличчя ожили на полотнах досвідчених майстрів пензля та юних обдарувань ліцею, але все ж такі різноманітні і особливі у кожного з них, наповнені душею автора. Вони, привертаючи увагу відвідувачів виставки, змушували побачити у прекрасному творінні Творця справді щось особливе, досконале, те, чого ми, часом дивлячись, просто не помічаємо навколо себе. Зобразити об’ємні речі на площині, намалювати так, що здається річка на полотні тече, листя шелестить від вітру, а квіти наче пахнуть – справа, справді, непроста. Тут проявляються не тільки творчі здібності і умілі руки художника, але й його самобутнє бачення світу, глибокі переживання від побаченого, тонке відчуття настрою і характеру об’єкта. Можливо, тому хочеться побачити більше, заглянути за межі картини, але, як сказав Гілберт Кіт Честертон: «Мистецтво – це завжди обмеження. Сенс всякої картини в її рамці».

Джерело:  Міжгірський професійний ліцей


Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-20
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Отак сіоністи розікрали, "реформували", "інтегрували" і "чесно приватизували" Україну, що вже не може Україна вилізти з боргів... Кошерно......
Веркблей (2018-01-20 20:51:33)
Так ось воно як "жити по-новому"... Тобто обібрати Україну і українців і жирувати за кордонами зруйнованої України......
Запорожець (2018-01-20 20:48:29)
В этом что-то есть. Раньше я думал иначе, спасибо за помощь в этом вопросе. --- Я думаю, что Вы не правы. Я уверен. Предлагаю это обсудить. Пишите мне в PM, пообщаемся. спортивное питание интернет маг ......
anemVerM (2018-01-17 10:45:58)
Наилучшие, наидемократичнейшие в мире церкви северной и центральной Европы (лютеранская и кальвинистская) давно уничтожены в Украине. По сути остались тоталитарные промосковская и прокиевская церкви и ......
Гавриил (2018-01-17 10:34:21)
Не работает --- Не верю. атлет спортивное питание, спортивное питание самому или там геркулес спортивное питание...
arleMr (2018-01-17 10:23:03)