Український ринок показав стрімкий відскік

Український ринок показав стрімкий відскік

Сьогодні, 12 листопада, український ринок акцій в понеділок після різкого зниження з відкриття до 801б.п. показав стрімкий відскік. Гравці реалізують власні ідеї щодо ринку, в той час як глобальні фондові майданчики залишаються невпевненими.

Як повідомили  ключовою підтримкою локальним інвесторам виступають очікування стабілізації валютного ринку завдяки додатковим можливостям НБУ, хоча інформаційний фон за рекордним попитом населення на валюту в жовтні, а також продовження зниження гривні на міжбанку — стримує оптимізм.

За підсумками торгів індекс UX зріс на 3,76% до 850,21 б.п., індекс ПФТС відкотився на 1,08% до 312,85 б.п. Торговельна активність зросла відносно попередніх сесій. Інвестори активно підтримали висхідну тенденцію.

Експерти зазначають, що український ринок акцій після різкого зниження в зону підтримки 800б.п. на відкритті показав стрімкий відскік вгору. На ринку були припущення корекції саме до такого рівня. Після стрімкого зростання в кінці жовтня гравці оцінювали можливість розширення зросту і, не підтримавши імпульс, розраховували на скочування до підтримки 800 б.п. Тому його досягнення спровокувало активізацію покупок. У підсумку з наростанням оборотів, бики вивели індикатор у впевнений «плюс».

Додатковою підтримкою гравцям стають очікування стабілізації валютного ринку, спровоковані в тому числі новими повноваженнями НБУ, що дасть більшу маневреність регулятору щодо ринку. Разом з тим, статистика щодо попиту населення на валюту в жовтні, а також закриття міжбанку на рівнях 8,24-8,25 грн за долар — дещо стримує такі настрої.

Інвестори підтверджують зацікавленість у формованому русі. Основну підтримку ринку надають акції ГМК сектору, генерація і Мотор-Січ.

За підсумками торгів акції ГМК сектору істотно підвищилися на чолі з Авдіївським КХЗ (+10,70%) і Алчевським МК (+10,05%), металурги Метінвесту додали від 1,7% до 5,25%. У другому ешелоні на одній угоді +22,12%% додали акції Алчевського КХЗ, в той час як на 0,59% просіли позиції Ясинівського КХЗ. Без єдиної динаміки на одиничних угодах закрилися акції ГЗК, шахт і трубників.

Хорошу підтримку індексу надали акції генерації з лідером Донбасенерго (+4,90%), що піднявся до місячних максимумів. У теж час у другому ешелоні немає єдиної тенденції, впали позиції Дніпроенерго (-6,89%) і зросли акції Західенерго (+6,70%).

Акції банків після зростання в першій половині дня закриваються зі змішаною динамікою: зріс Райффайзен банк Аваль (+0,45%), нейтральний Укрсоцбанк (+0,07%) і Форум (-12,77%). Очікування стабілізації валютного ринку підтримує фінансові інституції, проте слабке закриття міжбанку стримало оптимізм.

У ході торгів впевнене зростання показали акції машинобудівників. У лідерах активності Мотор-Січ (+3,78%), додали Крюківський (+0,64%) і Стаханівський ВСЗ (+6,42%) і на одиничних угодах угоді зріс Луганськтепловоз (+4,55%). Обвалилися акції УкрАвто (-19,94%). Падіння капіталізації в понеділок показали акції Укрнафти (-1,21%) і Укртелеком (-2,10%).

«Український ринок несподіваним пострілом вгору дає надію на зміну тенденції. Протестувавши підтримку 800б.п., індекс кинувся вгору, при цьому торгові обороти свідчать про підтримку висхідного вектора. Також стримана реакція на глобальну нервозність говорить про деяку втому продавців»,  - говорить Андрій Шевчишин з аналітичного департаменту ІГ ТАСК.

Утім, додає експерт, поки рух можна охарактеризувати як технічний відскік після падіння, однак відскік може стати базою для розвитку зростання. У вівторок, виходячи з технічних сигналів, є можливість продовжити зростання, однак однозначності поки ще не спостерігаємо, оскільки рух понеділка вимагає підтвердження.

Вирішальним для руху буде рішення Єврокомісії з фіндопомоги Греції, при затримці якого продажі можуть поновитися. Поточний торговельний коридор розглядаємо на рівнях 800 — 910б.п.

Експерт вказує на той факт, що у вівторок ключовою подією в ході торгів буде рішення Єврокомісії щодо траншу Греції. Разом з тим, інвестори будуть стежити за статистикою щодо  промислового виробництва Японії та платіжного балансу Франції до відкриття торгів, а також даними за споживчими цінами Італії та Британії, індексом ділової активності ZEW Єврозони і державним бюджетом США.

Кореспондент

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-18
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

В этом что-то есть. Раньше я думал иначе, спасибо за помощь в этом вопросе. --- Я думаю, что Вы не правы. Я уверен. Предлагаю это обсудить. Пишите мне в PM, пообщаемся. спортивное питание интернет маг ......
anemVerM (2018-01-17 10:45:58)
Наилучшие, наидемократичнейшие в мире церкви северной и центральной Европы (лютеранская и кальвинистская) давно уничтожены в Украине. По сути остались тоталитарные промосковская и прокиевская церкви и ......
Гавриил (2018-01-17 10:34:21)
Не работает --- Не верю. атлет спортивное питание, спортивное питание самому или там геркулес спортивное питание...
arleMr (2018-01-17 10:23:03)
Гнусные недобитки фашистской коалиции не смеют даже рот открывать перед победившими их народами СССР! Красной армии надо было добить гадов....
Запорожец (2018-01-15 15:42:51)
Оце так "підвищення" рівня життя українців - надрукували паперових грошей і нахвалюють себе за чергове "покращення"... Кляті гешефтники тільки й вміють, що дурити....
Веркблей (2018-01-15 09:30:16)