
В Україні шириться новий спосіб шахрайства: на вас можуть оформити кредит і ви навіть нічого не запідозрите, доки не отримаєте повідомлення про заборгованість виплат. Що ж варто робити, аби не потрапити до рук шахраїв? Колишній криміналіст Валерій Кур дав суттєві поради.
"Шахраї купують бази даних. Потім вибирають навмання жертву, щоб на неї оформити фейковий кредит. Гроші отримує підставна людина, чию картку видають за картку власника паспорта. Потім компанія або колектори, яким нібито продали цей псевдокредит, телефонують потерпілому і вимагають повернути гроші, які той не брав. Розраховують на те, що людина злякається і заплатить. Аферисти отримають додатковий заробіток", - каже колишній криміналіст Валерій Кур.
Таким чином зловмисники ошукали понад 1 тис. осіб. Тобто за мінімального кредиту в 1 тис. грн. отримали 1 млн грн.
"Мені ніхто не телефонував, не писав. Просто прийшов лист, що то я маю заплатити 9300 гривень. Крім того, вже прострочив свою виплату і мені нараховують відсотки", – розповідає жертва кредитних афер Валерій Яковенко.
Щоб не потрапити на шахраїв, українцям радять не реагувати на різноманітні пропозиції в інтернеті, де просять вказати дату народження, номер паспорта, код.
Коли надаєте особисті дані, потрібно зазначати, що вони не для кредиту. Крім того, інформацію про себе можна перевірити в українському Бюро кредитних історій. Якщо маєте кредит, про який не знали раніше, потрібно звернутися із заявою до поліції.
Нагадаємо, нещодавно ми також повідомляли, на що слід звертати увагу при орендуванні житла, аби ваші кошти не потрапили до рук аферистів.