Винороби вважають, що закон про виноград ускладнить їх діяльність

Українська корпорація по виноградарству і виноробній промисловості «Укрвинпром», Асоціація «Виноградарі та винороби України», Асоціація «Українське бюро винограду та вина», Концерн «Укрсадвинпром», представляючи інтереси виробників виноградно-виноробної галузі, звернулися до міністра аграрної політики та продовольства України М.Присяжнюка, голови Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва М.Бродського і голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Г.Калетніка з проханням не підтримувати проект Закону України, що ускладнить діяльність виноградарських та виноробних підприємств України та стане перешкодою для розвитку ринку та економіки країни. Про це УНН повідомили у прес-службі «Укрвинпрому».

На сьогоднішній день у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України «Про виноград та виноградне вино» (щодо здійснення державного нагляду (контролю) у частині дотримання правил виробництва виноробної продукції та ведення виноградників) за № 11297 від 04.10.12 р. (автор народний депутат України Черній В.В.).

«Прийняття проекту Закону в тій редакції, яка існує сьогодні, призведе до дублювання повноважень Державної інспекції сільського господарства України з іншими органами державної влади, створення суттєвих перешкод у розвитку галузі, а саме: Закон призведе до роздроблення і дублювання повноважень державних органів щодо контролю виробництва виноробної продукції, порушить системність, єдиний підхід та структуру державного контролю виробництва виноробної продукції», -  сказано у зверненні.

Винороби зазначають, що «Державний контроль за виробництвом виноробної продукції повністю охоплюється повноваженнями інших державних органів виконавчої влади. До таких органів, зокрема, належать Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України (Департамент САТ ДПС України) як самостійний функціональний підрозділ ДПС, що реалізує державну політику у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів як центральний орган виконавчої влади, одним із основних завдань якого є реалізація державної політики у сферах державного нагляду за додержанням технічних регламентів, стандартів, норм і правил».

«Ми переконані в тому, що роздроблення і дублювання контрольних повноважень між органами державної влади призведе до ускладнення діяльності підконтрольних підприємств через збільшення адміністративного тиску на них. Така ситуація безумовно зашкодить розвитку ринку», — наголосили громадські професійні об’єднання виноградно-виноробної галузі.

У звернені також говориться, що «сьогодні застосування фінансових санкцій до виробників виноробної продукції врегульовано як Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», так і Кодексом України про адміністративні правопорушення. Варто зазначити, що ані Положенням про Державну інспекцію сільського господарства України (затвердженим Указом Президента України від 13.04.2011 р. № 459/2011), ані проектом Закону України №11297 жодним чином не визначається порядок взаємодії та розподілу повноважень між вищевказаними органами державної влади з приводу здійснення державного контролю за виробництвом виноробної продукції. Повноваження Держсільгоспінспекції України також дублюються з повноваженнями Департаменту САТ ДПС України в частині проведення боротьби із фальсифікацією виноробної продукції, одним із основних завдань якого є запобігання  незаконному виробництву та обігу алкогольних напоїв відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Згідно звернення, «функціонування та забезпечення виконання Держсільгоспінспекцією України таких повноважень потребує додаткових витрат з Державного бюджету України. Виконання Держсільгоспінспекцією повноважень щодо здійснення державного контролю у частині дотримання правил виробництва виноробної продукції вимагає додаткового найму та оплату праці фахівців, видатків розвитку, тощо (фінансування Держсільгоспінспекції України тільки на 2012 рік становить 293164,1 тис. грн., з яких оплата праці складає майже 75%; загальна чисельність Держсільгоспінспекції України становить 5766 чоловік, в т.ч. територіальні органи — 5500 чол.)».

«З огляду на значене цей законопроект потребує суттєвого доопрацювання з залученням загальноукраїнських громадських організацій галузі, а тому просимо Вас сприяти відхиленню Верховною Радою України проекту Закону України „Про внесення змін до Закону України “Про виноград та виноградне вино» (щодо здійснення державного нагляду (контролю) у частині дотримання правил виробництва виноробної продукції та ведення виноградників)» № 11297 від 04.10.12 р.", — підкреслюють у заяві громадські професійні об’єднання виноградно-виноробної галузі.

Джерело:  УНН

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-17
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

В этом что-то есть. Раньше я думал иначе, спасибо за помощь в этом вопросе. --- Я думаю, что Вы не правы. Я уверен. Предлагаю это обсудить. Пишите мне в PM, пообщаемся. спортивное питание интернет маг ......
anemVerM (2018-01-17 10:45:58)
Наилучшие, наидемократичнейшие в мире церкви северной и центральной Европы (лютеранская и кальвинистская) давно уничтожены в Украине. По сути остались тоталитарные промосковская и прокиевская церкви и ......
Гавриил (2018-01-17 10:34:21)
Не работает --- Не верю. атлет спортивное питание, спортивное питание самому или там геркулес спортивное питание...
arleMr (2018-01-17 10:23:03)
Гнусные недобитки фашистской коалиции не смеют даже рот открывать перед победившими их народами СССР! Красной армии надо было добить гадов....
Запорожец (2018-01-15 15:42:51)
Оце так "підвищення" рівня життя українців - надрукували паперових грошей і нахвалюють себе за чергове "покращення"... Кляті гешефтники тільки й вміють, що дурити....
Веркблей (2018-01-15 09:30:16)