ЗВТ не в інтересах національного виробника - В.Медведчук

Лідер Громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук у своєму блозі висловив думку з приводу того, що вступ до Зони вільної торгівлі з ЄС не в інтересах національного виробника.

У Медведчук пише про те, що «електрична» революція в Болгарії створила прецедент на території Східної Європи. Уряд був змушений піти у відставку під тиском демонстрантів, які вимагали не демократії, зміни режиму або нових справедливих виборів. Причиною політичної кризи стала криза інфраструктурна.

«Країна виявилася нездатною надати власним громадянам електричну енергію за такою ціною, щоб сума в комунальних рахунках була хоча б трохи менше середньої пенсії. Не дивно, що громадяни вийшли на вулиці. Зараз люди живуть в очікуванні змін. Їм хочеться вірити, що позитивних. Але, на жаль, причин для оптимізму не так вже й багато.

Адже проблема не має швидкого вирішення. Навіть якщо наступний уряд кардинально змінює енергетичну політику і погоджується на добудову АЕС „Белене“ (за що, до речі, висловилося 61% від загального числа учасників референдуму з відповідного питання), на проектування і зведення реакторів піде багато років. Коли ще болгари отримають дешеву атомну енергію! Це потрібна робота, але вона потрібна, в першу чергу, майбутнім поколінням.

Тоді як про нинішні покоління подбали попередники. Ще за радянських часів у Болгарії була побудована АЕС „Козлодуй“, однак чотири з шести її енергоблоків уряду довелося закрити заради вступу до ЄС. Точно на таких же умовах була закрита АЕС „Богуніце“ в Словаччині і Ігналінська електростанція в Литві.

Скрізь одна і та ж схема. Європейські чиновники обіцяють фінансову компенсацію, однак, у кінцевому підсумку, дають гроші тільки на закриття станції.

Це стосується не тільки енергетичної сфери. Згадаймо, як було знищено потужне сільськогосподарське виробництво Прибалтики. Або, як вони самі зараз люблять себе називати, держав Балтії. Готуючись до вступу в ЄС, державну підтримку розвитку села скасували (важка спадщина соціалізму!) — зрозуміло, місце національного виробника відразу ж почало займати імпортне продовольство. Хоча в тій же Європі фермери користуються дотаціями, але це якось не береться до уваги.

Ні, в Прибалтиці теж давали дотації. На викуп худоби (яка відразу йшла під ніж), на незасіяні поля (за які платили мало не більше, ніж можна було заробити з урожаю). І в результаті литовці, латиші та естонці зараз успішно працюють у фермерських господарствах, тільки не в себе вдома, а в Данії, Швеції чи Ірландії.

Держави Східної Європи, вступаючи в ЄС, з великим запізненням усвідомили, що вони здали національні інтереси. Потужна промислова і сільськогосподарська база, дешева електроенергія — всі ці конкурентні переваги були втрачені. Стара Європа відвела новим членам роль туристичних баз та продовольчих ферм. І то лише за певною номенклатурою товарів. Я вже звертав увагу на приклад цинічної маніпуляції, коли директивою ЄС з 2013 року в Литві забороняється продаж свинини, вирощеної без спеціальних „свинських“ іграшок — тварини в період відгодівлі повинні якомога менше нудьгувати. Це було б смішно, але… В результаті місцевий фермер втрачає ринок збуту для свого товару.

Євроінтеграція вимагає жертв. Все б нічого, але подібні жертви можуть знадобитися і від нас. Хоча нам-то ніхто не пропонує натомість вступити до Євросоюзу. Якщо говорити про атомну енергетику, то більшість вітчизняних АЕС, побудованих ще в радянську епоху, в найближчі роки потребуватимуть планових робіт з продовження термінів експлуатації. Це може стати для них останнім рубежем. Чи будуть наші політики відстоювати атомну енергетику, коли представники ЄС поставлять Україні ультиматум?

По-моєму, відповідь очевидна. Ми вступили в СОТ, навіть не подумавши про умови майбутньої співпраці. Ми зараз готуємося до підписання угоди про Зону вільної торгівлі з ЄС, яка точно не в інтересах національного виробника.

З одного боку, може здатися, що Україні простіше, ніж тій же Болгарії. Ми відмовляємося, але не від усього ж! І стотисячних демонстрацій, як в Софії, у нас немає. Цей оманливий спокій заколисує владу, яка починає думати, що нічого міняти не треба. Мовляв, все йде вірним шляхом. Але це помилка. Уважно проаналізуйте природу соціальних протестів у Східній Європі. Проблеми дозрівали поволі довгі роки — вони є прямим наслідком політики декількох поколінь урядів. І якщо це послужить втіхою нинішньої влади, вони у всьому зможуть звинувачувати своїх попередників », — резюмував В.Медведчук.

Джерело: УНН

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-22
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Браво, великолепная мысль --- Важный и своевременный ответ лофт фильм чем заканчивается, бегущий в лабиринте 3 часть смотреть онлайн а также фильм наподобие бегущий в лабиринте джон уик трейлер на рус ......
peecaTob (2018-02-23 03:16:04)
фТЛЬМ зНАМЕНИЕ говорит о том что конец света это явления связанные с солнцем.эта звезда богиня человеческого мира, которая передается по определенному роду человеческомй-потому она выглядит как обыкн ......
sun (2018-02-22 22:35:10)
Следом за низшими мирами начнут рушиться миры людей. Когда и они превратятся в прах, миры богов и полубогов также начнут гибнуть и в конечном итоге даже дворцы небожителей разрушатся. надо понимаьб ч ......
Nela (2018-02-22 20:42:11)
но возврат в прошлое невозможен.calleтеперь понятно почему языческие нации латиносы негры , цыгане и тюрки с турками хлтят устроить нам конец светв именно в 2018году-потомц что во ервых одходящий пап ......
Nela (2018-02-22 20:37:50)
Цілковито вірне рішення - диких приматів можна ввозити до України тільки у клітках та за наявністю довідки про щеплення від сказу....
Зоотехнік (2018-02-22 09:09:20)