Закарпатські міста позбудуться газової залежності

Закарпаття – один із шести регіонів України, які отримали можливість не тільки реалізувати кілька мікропроектів по енергозбереженню (заміна вікон чи систем теплопостачання у дитячих садочках, школах, ФАПах тощо), але й взятися за розробку серйозних програм по енергоефективності, у яких будуть задіяні не просто окремі об’єкти бюджетної сфери, але й цілі населені пункти.

Закарпаття буде енергонезалежним


Мова йде про комплексний підхід: від мінімальної заміни тих же ж вікон, дверей, котлів та труб до повного переведення сіл чи міст на альтернативні види опалення і навіть створення умов для видобутку альтернативних відновлювальних джерел енергії. А це встановлення геліоустановок, вітряків, малих ГЕС, переробка біомаси (тобто відходів людської життєдіяльності).

Останній пункт, тобто відновлювальні джерела енергії, особливо важливі для нашого краю. Справа в тому, що Закарпаття – єдина область у всій Україні, у якій технічно-досяжний енергетичний потенціал відновлювальних джерел енергії становить 3,27 млн тон умовного палива (далі — т у.п.). При цьому споживає регіон усього 1,29 млн. т у.п. Тобто ми не тільки можемо забезпечити власні енергетичні потреби, але й поділитися виробленою електроенергією із сусідами. Про це свідчать дані Інституту відновлювальної енергетики НАН України.

Однак для того, щоб ці цифри із теорії перетворилися на практику, потрібно ще чимало зусиль та, звісно, фінансування. ЄС та ООН готові підтримати Закарпаття на цьому шляху. І саме з цією метою в регіоні наразі розпочав роботу другий етап проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Шанси першими відчути на собі всі позитиви подібної енергетичної політики отримали кілька районів: Ужгородський, Мукачівський, Хустський та Свалявський. Наразі ці регіони готують проектно-кошторисну документацію та всі необхідні матеріали для початку роботи. Конкретні проекти на конкурсній основі обиратимуть уже в Києві. Закарпаття, як один із шести пілотних регіонів, у якому реалізовуватиметься програма не просто енергозбереження, а енергоефективності, уже отримало право на допомогу у цілому ряді питань. А це створення стратегії з цєії енергоефективності, всієї необхідної проектно-кошторисної документації, а також, що дуже важливо, фінансування для реалізації 8 мікропроектів по енергозбереженню. У кожному зі згаданих районів таких проектів буде по два. 

Сайт «Нове Закарпаття» звернувся за коментарем щодо цього питання до людини, яка безпосередньо відповідає за енергозбереження та енергоефективність Закарпаття – першого заступника голови Закарпатської ОДА Ігоря Свища.

Закарпаття: Ігор Свищо— Закарпаттю дуже пощастило отримати подібний шанс та стати одним із шести пілотних регіонів. Енергетична залежність для нас питання особливо болюче, оскільки наша область наразі забезпечує всього лише 15% від власних енергопотреб. І це при тому, що має потенціал виробляти цієї енергії з надлишком. Це і сонце в окремих районах, і вітер, і вода, і навіть гори сміття, яке нам зараз просто нікуди подіти і ми в ньому потопаємо. Тому перед нами наразі стоїть завдання максимально повно використати ту можливість, яку нам надають наші європейські сусіди і нарешті зробити свій край незалежним від газу. А заразом і екологічно чистішим та туристично привабливішим. Переведення на автономку було серйозним кроком у цьому напрямку, адже ми суттєво зменшили кількість спожитого газу та фінансові затрати на нього. Однак це тільки початок. Попереду ще багато роботи і, сподіваюся, вона дасть свої результати.


Голос Карпат

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-23
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

А навіщо їм службові, коли своїх власних екзотичних автомобілів вистачає? ......
kk-auto.com.ua (2018-01-23 20:50:51)
это их так настроила пропаганда, потому что никаких различий между украинцами и русскими нет ни этнических ни культурных.настроили их против друг друга османы-колдуны типо Азазело. То что Литвиненко в ......
Маргарита (2018-01-23 11:26:46)
Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.«Бегемот» — множественное число от этого сло ......
лиза (2018-01-23 09:29:49)
10 января 2016г известный музыкант Дэвид Боуи -друг Фреди меркюри То есть эта гнида цыганская поубивала столько людей с помощью своих сатанинских способностей исчезать и проходить сквозь стены и если ......
лиза (2018-01-23 09:24:44)
у что много раз реинкарнировался из всяких диктаторов(Сталина, Аллаха и всяких других) вращался в кругу среди политиков и бизнесменов. и представьте себе он и его друг были даже президентам гРУЗии и б ......
лиза (2018-01-23 09:21:30)