Українську ГТС, вартістю в десятки мільярдів доларів, влада може віддати «своїм людям» за 6,5 млрд грн

Українську ГТС, вартістю в десятки мільярдів доларів, влада може віддати «своїм людям» за 6,5 млрд грн

Реорганізація дочірньої компанії Нафтогазу — «Укртрансгаз» у публічне акціонерне товариство дозволить українським олігархам за «чисто символічну" суму 6,5 млрд грн взяти під контроль всю українську газотранспортну систему.

Як відомо, Кабмін за дорученням президента розпорядився реорганізувати дочірні компанії Нафтогазу — «Укртрансгаз» і «Укргазвидобування» — в публічні акціонерні товариства (ПАТ). Таким чином, формально Україна виконує вимоги третього енергопакету ЄС. Неформально через акціонування «Укртрансгазу» відкривається прямий і порівняно дешевий доступ до української ГТС.

Основні прибуткові підприємства газової галузі України — «Укртрансгаз» і «Укргазвидобування» — будуть готові до акціонування або, точніше, до приватизації до кінця 2012 року.

Наразі газотранспортна система, включно з найбільшою в Європі мережею підземних сховищ газу (ПСГ), передана в управління НАКу, а точніше — «Укртрансгазу». Але формально вона залишається у власності держави. Тож і «Укртрансгазу» реально належать тільки офіси його регіональних управлінь, компресорні і газоперекачувальні станції, деякі ділянки газопроводів.

Тож зміна статусу (приватизація – Ред.) «Укртрансгазу» з дочірнього підприємства НАК у ПАТ під егідою того ж Нафтогазу відкриє мало обмежений і практично безконтрольний урядом і суспільством доступ до ГТС України.

Купівля акцій ПАТ «Укртрансгаз» — прямий і порівняно дешевий шлях до вітчизняної ГТС. Наразі розмір статутного капіталу ПАТ складає 6 494 611 600 грн, номінал однієї акції — 1 грн. Тобто кількість акцій — 6 494 611 600 штук. Акції буде випущено прості іменні в бездокументарній формі.

Наступний крок — акції НАКу обміняють на 100% акцій «Укртрансгазу» після реєстрації випуску його акцій. За такою схемою, свого часу міськ- та облгази в отримали в управління регіональні газорозподільні мережі. Єдина відмінність – схему ніхто не узаконив і не підстрахував рішеннями й наказами, як це роблять сьогодні з Нафтогазом та його дочірніми компаніями.

Отже одна з найімовірніших версій розвитку ситуації — всього за 6,5 млрд. грн. (тобто менш як за$1 млрд) допущені до приватизації «Укртрансгазу» зможуть, як «безкоштовний додаток», отримати у розпорядження всю українську ГТС, включаючи ПСГ.

Оціночна вартість цього майна, за різними версіями, коливається від $10 до $27 млрд.

Як повідомлялось, окрім найвпливовішої серед усіх олігархів групи Фірташа – Бойка, яка давно виявляє інтерес до активів у газовому секторі, в реорганізації «Укртрансгазу» та «Укргазвидобування» може бути зацікавлена і «Сім’я» Януковича – її бізнес динамічно зростає саме за рахунок недорозподілених раніше між олігархами активів.

Нагадаємо, 28 квітня президент Віктор Янукович підписав Закон «Про внесення змін до Закону «Про трубопровідний транспорт» щодо реформування нафтогазового комплексу».

Верховна Рада ухвалила цей документ 13 квітня, незважаючи на активні протести опозиції і блокування парламентської трибуни.

Цим законом Рада внесла зміни до статті 7 закону про трубопровідний транспорт, заборонивши приватизацію державних підприємств і дочірніх підприємств «Нафтогазу», які здійснюють діяльність із транспортування магістральними або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, а також самого НАКу.

Рада визначила, що реорганізація цих підприємств буде здійснюватися за рішенням Кабміну.

Тиждень

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

А про "приватизацію" промисловості України агентами сіонізму забули? А такою самою "приватизацію" української землі сіоністами не переймаєтесь?...
Гардистон (2017-06-25 08:38:04)
Владу і бізнес України треба очистити від агентів сіонізму, мета яких - власне збагачення, розпродаж і розкрадання України!...
Запорожець (2017-06-24 11:29:04)
Знаем мы, как следователи НАБУ работают, читали, в сети множество статей про это. Занимаются политическими преследованиями по заказу, но при этом, естественно, зачастую доказательств не имеют. Недавно ......
Санек (2017-06-23 18:41:07)
. Вот до чего же наука дошла !... Из простого памятника Ленину, который есть в каждом селе, сделали вражьего Пилипа Орлика. Геть-мана. А зачем? думаете вы... А вот зачем ! ! Прийдут в станицу ......
Александр (2017-06-23 09:27:20)
А руки мив Трамп після рукостискань з головним корупціонером України? А що продав Педро Америці в обмін на газ і вугілля?...
Тарасевич Бульбман (2017-06-22 14:20:48)