Селян Лопухова влада та інвестор переконали, що міні-ГЕС не зашкодить

Селян Лопухова влада та інвестор переконали, що міні-ГЕС не зашкодить

 Останнім часом по-особливому актуальним стало питання будівництва малих гідроелектростанцій на гірських річках. Зазвичай мешканці населених пунктів у яких планують будівництво ГЕС розділяються на його прихильників та на тих, хто завзято виступає проти.

Питання користі місцевим мешканцям від роботи станції і досі залишається спірним але, не дивлячись на це, нові ГЕС продовжують будуватися на річках Закарпаття.

Минулого тижня у  Лопуховому відбулися громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території для розміщення малої гідроелектростанції дериваційного типу на річці Брустурянка на території Лопухівської сільської ради. У обговоренні пов’язаних з цією процедурою питань взяли участь перший заступник голови Тячівської РДА В.Й. Каганець, начальник відділу містобудування та архітектури Тячівської РДА О.П.Маркова, начальник управління держземагенства в Тячівському районі Б.В.Немеш, директор ТзОВ «Проектно-вишукувальний Інститут «Закарпатагропроект» С.І.Зазулич, провідний архітектор ТзОВ «Проектно-вишукувальний Інститут «Закарпатагропроект» В.С.Зазулич, представники приватного підприємства «Комерцконсалт» — заступник директора з питань будівництва Ю.І. Королишин та юрисконсульт Ю.В.Фрінцко, головний гідрогеолог Закарпатської області І.Д.Сашенко, директор державного підприємства «Науково-дослідний центр екологічного маркетингу та інжинінгу» Я.П.Куценко, а також депутати Лопухівської сільської ради, члени виконкому та місцеві мешканці. Головою громадського слухання було обрано лопухівського сільського голову М.М.Фіцая, який у вступному слові повідомив про те, що основною метою будівництва ГЕС є застосування енергозберігаючих, екологічно чистих джерел електроенергії та покращення комплексного благоустрою села. 

До присутніх звернувся перший заступник голови Тячівської РДА В.Й.Каганець. Він порадив лопухівчанам співпрацювати з фірмою-інвестором, а також направляти людей на здобуття спеціальності електрика, оскільки на ГЕС будуть потрібні кваліфіковані працівники. Високопосадовець також наголосив на тому, що райдержадміністрація схвалює будівництво ГЕС у Лопуховому. 

Юристконсульт підприємства «Комерцконсалт» Ю.В. Фріцко запевнив лопухівчан, що їхня фірма має великий досвід у будівництві гідроелектростанцій на території Закарпатської області, а також повідомив  про численні вигоди для місцевого населення від будівництва такої споруди у Лопуховому: — ПП «Комерцконсалт» буде платити податок до місцевого бюджету сільської ради, який буде поповнюватися також за рахунок надходження податку з доходів фізичних осіб та від орендної плати за земельну ділянку і від збору за спеціальне водопостачання. Крім цього, ми забезпечимо робочими місцями на період будівництва ГЕС близько 25 місцевих мешканців, а 5-6 запропонуємо постійну роботу з обслуговування станції. Зможуть заробити також ще 50 жителів Лопухова, які здаватимуть в оренду житло для проживання працівників. Щорічно проводитиметься зариблення річки Брустурянка. Буде виділено 50 000 грн. Яблунецькому НВК, 50 000 грн. Лопухівському ДНЗ, 10 000 грн. отримає місцева футбольна команда, а також буде підсипано футбольний стадіон, 40 000 грн. витратиться на облаштування поля для міні-футболу на території Лопухівської ЗОШ І-ІІІ ст., 20 000 грн. плануємо виділити на облаштування гравійного дорожнього покриття від смт. Усть-Чорна ло с.Лопухів і 300 000 грн. на реконструкцію Прочківського НВК.

Заступник директора ПП «Комерцконсалт» з питань будівництва Ю.І.Королишин також зауважив, що по місцях проходження трубопроводу ГЕС довжиною 800 метрів, буде здійснено додаткове берегоукріплення, що забезпечить надійний захист берегів від паводків і всі роботи будуть виконані з урахуванням особливостей місцевого рельєфу. Будівництво ГЕС усуне ще й таку актуальну для лопухівчан проблему як коливання електричної напруги, оскільки буде відновлено діючі місцеві електромережі. Хоч водозабірна споруда і працюватиме за новітньою технологією без запасу води та на постійному її протоці, у посушливий період робота станції буде припинятися повністю, щоб уникнути негативних наслідків. Також Юрій Ігорович наголосив на тому, що проект будівництва є лише приблизним і громадськість завжди може висловити свої пропозиції та доповнення, які     будуть враховані. 

Проте, не дивлячись на всі позитивні зміни у житті села, які принесе з собою будівництво ГЕС, лопухівчан турбувало питання, хто ж нестиме відповідальність якщо все-таки через якісь збої в роботі станції село буде затоплено, або ж почастішають зсуви грунту. Головний гідрогеолог Закарпатської області І.Д. Сашенко запевнив присутніх, що жодних впливів на зсувні процеси, а також підтримання повноводності колодязів у селі, але якщо непередбачувані ситуації виникатимуть, то, за словами Ю.В.Фрінцка збитки повністю відшкодує ПП «Комерцконсалт» за умови, що проблеми дійсно виникли через недогляд працівників ГЕС і провина буде доведена згідно з чинним законодавством.

Результатом роботи громадських зборів стало укладення двосторонньої угоди між приватним підприємством «Комерцконсалт» в особі директора А.В. Ганзели та головою лопухівської сільської ради М.М.Фіцаєм. 

Що ж, громадськість висловила свою думку – лопухівчани довірилися приватному підприємству, яке пообіцяло, що робота ГЕС  не зашкодить добробуту населення. Поживемо — побачимо. ОленаПавлюк, tyachiv.com.ua.
Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-18
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

дЛЯ ВЕЛИКОБРИТАНИТ СаДИК хАН -МЕР ЛОНДОНА КОТОРОГО ТНАЗНАЧИЛА сАМАНТА НА ЭТУ ДОЛДНОСТЬ- ВАШУ ВЕЛИКОБРИТАНИЮ И РАЗВАЛИТ И ПРИСВОИТ ВСЕ ВАШИ ДЕНЕЖЭКИ ВМЕСТЕ С ЦЧЫГАНСКОЙ саМАНТОЙ-ЭТА ТВАРЬ РИНКАРНИРОВЛА ......
road (2018-02-18 20:47:49)
Меган маркл-это ведьма татарская. ну давайтк ведьмакоъв и ведьм цыганских ставьте королями. сдохнем все как можно быстрей. неужели не ясно эту татарку подсунала гарри цыганка Саманта, окторая околдова ......
margo (2018-02-18 20:28:57)
Стало известно что ЛОНДОН, 18 февраля. /Корр. ТАСС Игорь Броварник/. Принц Гарри будет выполнять лидирующую роль в работе британского Содружества, чтобы привлечь в организацию представителей молодого ......
margo (2018-02-18 20:19:43)
Стало известно что ЛОНДОН, 18 февраля. /Корр. ТАСС Игорь Броварник/. Принц Гарри будет выполнять лидирующую роль в работе британского Содружества, чтобы привлечь в организацию представителей молодого ......
margo (2018-02-18 20:18:52)
В этом что-то есть. Теперь всё понятно, благодарю за информацию. --- Вообщем забавно. грибок на стенах средства, бетон грибок средство и Варанга купить в Верещагино грибок кожи народные средства ......
biobiltbop (2018-02-18 20:14:45)