Хто поставить крапку у питаннях електропостачання Рахівщини?

Хто поставить крапку у питаннях електропостачання Рахівщини?

Одним з найбільш проблемних питань на Рахівщині є електропостачання. І не тільки проблема якості надання самої послуги, а й взаємини між електропостачальником та споживачем.

         Нещодавно до Рахівської райдержадміністрації звернулись підприємці Рахівського району з приводу умов постачання електроенергії суб’єктам підприємницької діяльності на території району. За їх словами, від них вимагають сплати авансових платежів у розмірі 200 %, а не 100 %, як вказано у договорах із енергопостачальником.

          Згідно з ,, Енергетичною стратегією України на період до 2030 року” визначено основні стратегічні напрямки подальшого розвитку ринку електричної енергії, що передбачає поступовий перехід від існуючої моделі ринку до введення конкуренції, а також створення такого собі діалогу між виробниками, постачальниками та споживачами у вигляді тристоронніх договорів.

         Як на даний час характеризується ситуація з електроспоживанням в районі? Надавачем послуги електропостачання на Рахівщині є Рахівський район електричних мереж, що безпосередньо належить ПАТ ,, Закарпаттяобленерго”. Дана установа є чистим монополістом у сфері електрифікації в Рахівському районі.

         Що таке монополія? Монополія – це ситуація на ринку, на якому діє та чи інша фірма в умовах відсутності значимих конкурентів, а це — встановлення своїх правил на якійсь певній території, в будь-якому питанні. Чисті монополії притаманні скоріше місцевим ринкам, яким і являється Рахівський район,  ніж загальнодержавним.

         Хто визначає правила гри? Чи можливо замінити електропостачальника у нашому районі? Чи можливо здійснювати оплату за фактично спожиту електроенергію і не сплачувати авансів? Ці та інші питання обговорили сьогодні, під час зустрічі представників районної влади Миколи Беркели та Валерія Сабова, першого заступника генерального директора – директора з енергозбуту ПАТ ,, Закарпаттяобленерго” Артема Мартинюка та більш ніж шістдесятьма підприємцями району. 

         Кожен визначає сам для себе, що для нього є найкращим. Що ж буде найкращим для Рахівщини? Не секретом є те, що Рахівський район — єдиний негазифікований в області, знаходиться у гірській місцевості, Рахів є найвисокогірнішим містом в Україні, і ще багато най…

         Під час зустрічі, за дорученням голови райдержадміністрації Дмитра Андріюка, терміново було сформовано робочу групу під керівництвом першого заступника голови Валерія Сабова, яка від імені всіх підприємців району підготувала звернення до ПАТ ,, Закарпаттяобленерго”, Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики України, Кабінету Міністрів України, Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, Закарпатського обласного територіального управління Антимонопольного комітету України, Прокуратури Закарпатської області з проханням дати правову оцінку правомірності та відповідності нормативним документам договорів на попередню оплату споживання електроенергії, які ПАТ «Закарпаттяобленерго» укладає з суб’єктами підприємницької діяльності на Рахівщині; внести зміни у Правила користування електричною енергією, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 31.07.1996 р. № 28 в частині надання пільгового режиму в оплаті електричної енергії, а саме відміни лімітування та попередню оплату підприємцями та роботодавцями будь-якої форми власності; роз’яснити процедуру компенсації сплачених коштів за неякісно надані послуги.

         Крім того, враховуючи відсутність альтернативних видів палива, район відноситься до категорії гірських з особливими умовами проживання, а також те, що у багатьох багатоквартирних житлових будинках населених пунктів району система централізованого теплопостачання відсутня або не функціонує, і єдиним джерелом енергії є електроенергія, скасувати ліміти обсягу споживання електроенергії для місцевого населення.

         Перший заступник генерального директора – директор з енергозбуту ПАТ ,, Закарпаттяобленерго” Артем Мартинюк запевнив присутніх у тому, що поки всі питання не будуть врегульовані та отримані відповіді на запити, які будуть надіслані внаслідок зустрічі, ПАТ ,, Закарпаттяобленерго” не буде здійснювати відключення від електромережі підприємців району за  несплачені авансові платежі.

         Також присутні вирішили запросити на чергову сесію районної ради представника ПАТ ,, Закарпаттяобленерго” для ознайомлення зацікавлених з ходом вирішення зазначених питань.

         Завтра, 15 листопада, питання умов постачання електроенергії суб’єктам підприємницької діяльності на території району буде розглянуто на засіданні Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації. Інтереси підприємців доручили представити депутату Рахівської районної ради, члену громадської ради при ОДА Миколі Бережанському.


Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Скоро рабів на органи будуть продавати, щоб потенціал експортний збільшити! Де ті скакуни, чого мовчать!P.S. час від часу трапляються оголошення-прохання по допомогу, люди хворіють потребують перелива ......
хххх (2018-03-24 15:45:58)
Сіоністи заробляють на продажу підприємств України, української землі, українців, а тепер ще й кров будуть цідить з зубожілого населення. Руки тягнуться до сокири....
Гардистон (2018-03-24 14:49:29)
Это гнеправда Янукович был агент пришельцев проксима центавры прживающих в иНдии турции и исламских чранах. его хозяйка это красная королева звезда прокима центавара, сАМАНТА , СТАВШАЯ САМОЙ ВЛИЯТЕЛЬН ......
URANA (2018-03-24 12:09:28)
ну правильно все дипломаты во всех странах это шпионы кАрмен индусской красной королевы и самой влиятельно женщины с 2010 г по 2016гг. История с госпереворотом была сппланирована ВАсе Грицаком-бывшим ......
kovcheg (2018-03-24 11:51:09)
Медична "реформа" здійснюється щоб в Україну завести Ізраїльські клініки, то ж навіщо уряду гешефтників готувати медиків-українців......
Запорожець (2018-03-24 08:01:54)