У НБУ припускають, що восени ціни поповзуть вгору

У НБУ припускають, що восени ціни поповзуть вгору

Національний банк України (НБУ) належним чином справляється із завданням управління ціновою динамікою, але в найближчі місяці можливе підвищення темпів інфляції.

Таку думку було сформульовано в ході наради під головуванням глави НБУ Сергія Арбузова, в якому взяли участь заступники голови Нацбанку Ігор Соркін і Віра Ричаківська, а також керівники структурних підрозділів центрального банку, до функцій яких входять питання формування та реалізації грошово-кредитної політики.

«Складна ситуація на зовнішніх ринках стримує підвищення показників економічного розвитку України… Учасники наради не виключили деяке підвищення темпів інфляції в наступні місяці, що може бути пов'язане із сезонними факторами і можливим прискоренням зростання цін на світових ринках продовольчих товарів», — повідомляється на веб-сайті НБУ.

Згідно з повідомленням, на показники інфляції в річному вимірі також буде впливати низька база порівняння минулого року. «Можливе зростання інфляції внаслідок дії вищезгаданих факторів буде досить помірним», — підкреслюється в повідомленні.

З урахуванням цього, учасники наради відзначили, що наявні параметри основних монетарних механізмів та інструментів цілком адекватними поточним макроекономічним та монетарних умов і поки не вимагають змін.

Щодо підвищення ставок на міжбанківському кредитному ринку в останні місяці, в повідомленні наголошується, що це підвищення не було результатом змін у грошово-кредитній політиці: причини підвищення ставок у червні-липні в значній мірі пов'язані з негативними зовнішніми шоками, які зазнає Україна.

«Зокрема, знецінення євро щодо долара на світових ринках призвело до підвищення попиту на іноземну валюту на внутрішньому ринку України, де традиційно домінує долар США. Відтік гривні на валютний ринок супроводжується зменшенням її пропозиції на міжбанківському ринку, що не може не впливати на процентні ставки », — роз'яснюється в повідомленні.

При цьому в НБУ нагадали, що в поточному році в умовах суттєвого уповільнення споживчої інфляції центробанк почав приймати заходи, спрямовані на стимулювання економічного зростання, в тому числі шляхом формування умов для зниження вартості грошових ресурсів: з метою протидії зростанню ставок на міжбанківському кредитному ринку НБУ в червні -липні збільшив обсяги підтримки ліквідності банків.

«Ліквідність банків складається з коштів як в національній, так і іноземній валюті. Коштів в інвалюті банки тепер мають цілком достатньо для того, щоб при необхідності їх конвертувати і самостійно підтримати гривневу ліквідність. Якщо ж необхідність підтримки ліквідності банків буде виникати внаслідок активізації їх кредитної діяльності, то НБУ буде розглядати питання про розширення обсягів такої підтримки », — резюмується в повідомленні.

Як повідомлялося, дефляція в Україні в січні-липні-2012 склала 0,1% (до грудня 2011 року). У порівнянні з липнем минулого року дефляція також склала 0,1%.

Інфляція в Україні в 2011 році сповільнилася до 4,6% з 9,1% роком раніше і стала рекордно низькою з моменту здобуття незалежності в 1991 році: раніше кращим результатом був 6,1% за підсумками 2001 року. Крім того, в 2002 році була зафіксована дефляція на 0,6%.

Уряд очікував у 2012 році прискорення інфляції до 7,9% і на цьому прогнозі побудовано держбюджет цього року.

Джерело:Подробності 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Наденька! Ты выбрала для себя непосильную ношу и несешь ее с гордо поднятой головой! Поверь, людей которые тебя любят гораздо больше, чем тех, кто обливают тебя грязью. Собаки лают, а караван идет. С ......
лариса (2017-03-30 17:04:09)
Что русские шовинисты, что сионисты - одна шайка... Распродали, разворовали Украину да еще долгов набрали и растащили деньги, а долги теперь отдавать украинцам......
Запорожец (2017-03-29 21:20:18)
Я лично куею от этих бандернят....
маша (2017-03-29 19:04:18)
Вы где бля находитесь в каракумах или в цивилизованой стране.Что значить Янукович должен Путину. Кто вообще с вами придурками дело станет иметь....
маша (2017-03-29 19:01:09)
Ну конечно, ради того, чтобы Львов был чисиый, а семья Садовских спокойно отдыхали в Италии можно засрать пол Украины...
Игорь (2017-03-29 19:00:44)