Цьогорічний бюджет – насамперед на захищені статті. Однак і на розвиток залишиться

Цьогорічний бюджет – насамперед на захищені статті. Однак і на розвиток залишиться

Бурхливі українські події відкинули на другий план питання функціонування країни в 2014-му році. Проте революції революціями, а жити треба: отримувати зарплати, соціальні виплати, ремонтувати і прибирати в містах. 16 січня прийняли держбюджет України. А із 3 лютого з новим бюджетом вже й Ужгород. «Унґвар» з’ясовував, як місто планує отримати гроші і на що їх витратити.

Як зароблятимемо?

Загальний бюджет Ужгорода на 2014-й рік – 490 мільйонів 527 тисяч гривень. 186 мільйонів 468 тисяч з цієї суми – 38% всіх доходів – надійдуть як трансферти. Їх дасть держава і трохи – область. Але дають, у відсотках, з року в рік все менше.

Щоб збалансувати дохідну й видаткову частини бюджету, виконком міськради прийняв вимушене рішення: збільшити розрахунковий обсяг доходів на 20 млн. 679 тис. грн.

Податківці були проти, однак це необхідно, бо інакше не вийде повністю забезпечити гроші на зарплати, енергоносії, комунальні послуги та інші захищені статті.

За прогнозами, самостійно заробимо 251 млн. 960 тис. грн. Найбільше, 92,3 %, Ужгород матиме з податків на доходи фізичних осіб – 213 млн. 518 тис. грн. Втім, темпи росту цього податку теж різко знижувалися останніми роками – криза.

Єдиний податок додасть в міську скарбничку 36 млн. 79 тис. грн., плата за оренду комунального майна та податку на прибуток підприємств комунальної власності – 1 млн. 247 тис. грн., податок на прибуток – 489 тис. грн., екологічний податок – 200 тис. грн.

Крім того, очікуваний обсяг надходжень коштів від продажу майна – майже мільйон, землі – майже півтора.

На що витрачатимемо?

Витрати фінвідділ планував, виходячи з того, що з 1 січня мінімальна зарплата зросла до 1218 гривень. Впродовж року вона зростатиме ще двічі: в липні (1250 гривень) та в грудні (1301 гривня).

Крім того, зростатимуть (також тричі впродовж року) посадові оклади працівників першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки і прожитковий мінімум.

Традиційно найбільше «потягнуть» галузі освіти та охорони здоров’я. Зокрема, на функціонування закладів освіти у цьому році піде 164 млн. 941 тис. грн., на медицину – 74 млн. 740 тис. грн.

На виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери треба 223 млн. 699 тис. грн. На енергоносії передбачено 27 млн. 78 тис. грн. На харчування та медикаменти – близько 15 млн. 541 тис. грн.

Крім того, обдарованих дітей збираються підтримувати на 17,6 тис. грн., на розширення мережі садочків, модернізацію дитячих спортивних майданчиків шкіл та садків запланували 2 млн. 111 тис. грн.

На фінансування Програм охорони здоров’я у цьому році витратять 2 млн. 110 тис. грн.

За рахунок трансфертів майже на півмільйона частково відшкодують вартість ліків для гіпертоніків, 116 тисяч піде на зубопротезування пільговиків, 376 тисяч – на забезпечення ліками ветеранів війни.

Соцзахист з міського бюджету отримає 4 млн. 628,5 тис. грн. – на утримання Ужгородського міського територіального центру соціального обслуговування, ряд програм, зокрема, на виплату компенсацій по догляду за одинокими непрацездатними громадянами. Реабілітаційний центр «Дорога життя» одержить 600 тисяч.

Видатки по загальному фонду на фінансування житлово-комунального господарства – 13 млн. 21 тис. грн. В цю суму закладена, зокрема, й заборгованість – 4 млн. 450 тис. грн., яка виникла в 2013 році в зв’язку з недофінансуванням галузі.

Міська культура зможе розраховувати на 12 млн. 911 тис. грн. Більша частина цієї суми піде на зарплати. Решта – на відзначення всіляких свят.

1 млн. 957 тис. грн. дістанеться галузі «Фізкультура та спорт», насамперед для роботи ДЮСШ.

Цільові програми

Докладніше про те, скільки і на що саме витрачатимуть за цільовими програмами, можна дізнатися на офіційному сайті міськради. Коротко про основні:

– на туристичну галузь – 300 тис. грн.;

– регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами – 132,2 тис. грн.

– програму «Питна вода» – 1 млн. 487,6 тис. грн.

– розвиток дошкільної освіти – 2 млн. 632 тис. грн.

– на модернізацію, капітальний ремонт і заміну ліфтів – 1 млн. 132 тис. грн.

– оновлення вуличного освітлення – 520 тис. грн.

ОСББ допоможуть з ремонтами багатоповерхівок на 1 млн. 631 тис. грн.; очікують, що ще 158,7 тисяч гривень вкладуть самі мешканці. 1 мільйон 496 тис. грн. запланували на автономне електричне опалення в квартирах малозабезпечених та капітальний ремонт кабельних вводів у 5 багатоповерхівках.

За Програмою благоустрою Ужгорода на 2012-2015 роки передбачені 9 млн. 563 тис. грн.

Видатки на фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, ремонтом і утриманням автомобільних доріг комунальної власності – 7 млн. 112,6 тис. грн.

Назар Цифра.

До речі

Прийняття бюджету пройшло абсолютно спокійно. Якщо й були дискусії стосовно тих чи інших коштів, то тільки на засіданнях комісій, тому й прийняли міські депутати головний фінансовий документ буквально за кілька хвилин. Тим більше здивування викликало, що з присутніх на сесії 52 депутатів за бюджет проголосувало лише 45.

Здогадатися, хто ті семеро обранців, що вирішили проігнорувати прийняття такого важливого для функціонування всього міста документу, було неважко. І результати відкритого голосування здогадку лише підтвердили.

Ті, хто на словах найзапекліше відстоює права ужгородців і бореться за їх благополуччя, вкотре зайняли позицію за принципом «а Баба-яга проти». Лицемірно депутати Костянтин Дацюк, Іван Колодій, Василь Гнатків, Ростислав Буланов і Михайло Чурило не голосували, а Павло Чучка і Віктор Щадей обрали позицію «утримався».

При цьому жоден з них не заявив про якусь принципову незгоду з проектом бюджету. Вони просто вкотре – проти стабільного фінансування усіх сфер життєдіяльності міста, вчасних виплат зарплат бюджетникам, зокрема, освітянам та медикам. Утім, усі вони – списочники і «в’їхали» до міськради на авторитеті лідерів партії, а тому від виборців далекі.

 

Секретар міськради Світлана Король: «Прийнятий бюджет не є остаточним»

 

Прокоментувати бюджет Ужгорода-2014 «Унґвар» попросив секретаря Ужгородської міськради, колишнього начальника міського фінансового управління Світлану Король.

– Насамперед нагадаю, що з 2011 року місто працює за програмно-цільовим методом. Відповідно до цього складається й бюджет. Зокрема, в грудні минулого року депутати розглянули 58 цільових програм та визначили, на яку скільки коштів потрібно передбачити у бюджеті міста в 2014 році.

На сесії 3 лютого ми всі ці програми узагальнили у Програмі соціально-економічного розвитку і, відповідно, передбачили їх фінансування. Програми, які ми затвердили, зачіпають практично всі сторони життя міста. Це й придбання ліків для пільгових категорій населення, і оздоровлення дітей, і встановлення вуличного освітлення, ремонти ліфтів, будівництво й ремонти доріг, культурні та спортивні заходи тощо.

Що стосується безпосередньо бюджету, то хочу наголосити, що він збалансований. Сума видатків, передбачена в ньому, аналогічна прогнозованим доходам. Нинішній бюджет спрямований в першу чергу на те, щоб не допустити зменшення фінансування галузей порівняно з минулим роком. Він спрямований на стабілізацію послуг, які надаються міськрадою із благоустрою міста, забезпечення життєдіяльності Ужгорода.

Я б назвала прийнятий бюджет соціальним. Насамперед ми дбатимемо про те, щоб були профінансовані захищені статті, працівники бюджетної сфери отримували платню, а соціально незахищені категорії ужгородців – допомогу без затримок.

Як ми всі пам’ятаємо, у 2013-му році нам не вдалося в повній мірі реалізувати цільові програми, оскільки казначейство фінансувало лише захищені статті бюджету.

 

Ухвалений 3 лютого бюджет не є остаточним. На черговому, 5-му пленарному засіданні міськради ми будемо його уточнювати з урахуванням вільних коштів, які залишилася у нас на казначейському рахунку. Це 49 мільйонів фонду розвитку. Фактично роботи, які не були виконані в 2013 році, перенесуться на цей рік. Ці уточнення не були розглянуті 3 лютого через процедуру прийняття бюджету. Справа в тому, що він мав бути прийнятий у 2013-му році, а на першій сесії цього року мали внести уточнення.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-06-21
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)