За два роки ВВП України зросте на 5%

 

В наступному році для України відкриється нове вікно можливостей і при активному проведенні реформ у 2013 році можна закласти основи для того, щоб у 2014-2015 роках  країна отримала реально високі темпи економічного росту, принаймні вище 5% на рік. Таку думку в коментарі УНН висловив економічний експерт Олег Устенко.

«Основними факторами, які можуть вплинути на подібного роду ріст і дати можливість економіці країни рости пришвидшеними темпами – це перш за все, покращення в інвестиційному кліматі країни. Україна отримала в минулому році притік іноземних інвестицій на рівні 6 мільярдів доларів, а в цьому році, швидше за все, отримає на рівні 4 мільярдів. Я вважаю, що цього абсолютно недостатньо, враховуючи те, що в світі в минулому році на ринки, що розвиваються пішло прямих іноземних інвестицій на рівні 300 мільярдів доларів», — сказав він.

Експерт наголосив, що прямі іноземні інвестиції – це не просто гроші, а нова техніка, нові технології, нові робочі місця, збільшення продуктивності праці.
«Це все те, що може прийти в країну і дати можливість їй піднятись, фактично, на новий бік розвитку не знаходитись на тій спіралі, коли ти ростеш від 1% до 5%, а перейти на більш вищий рівень, коли ти можеш рости порядку 7-10% на рік. Теж правда, що в довгостроковій перспективі – скажімо в перспективі 15-20 років неможливо буде витримувати такий темп економічного росту. Тому що є завжди якісь межі економічного росту. Китай, скажімо, довгий час ріс 10% (ВВП на рік – Ред.)і вище, але в цьому році, швидше за все, покаже ріст 7,6% і це не влаштовує багатьох, бо всі звикли до високого росту Китаю. І Бразилія росла 6% на рік, а в цьому році добре, якщо виросте на 3%. Тобто є межі росту, але у України є колосальний потенціал, який ще не використаний», — сказав співрозмовник агентства.

Він також висловив думку, що «Україна є свого роду, східноєвропейським тигром, який має всі можливості для того, щоб зробити стрибок, але він його не робить».

" У неї (в України – Ред.)є цей потенціал, але до цих пір він не розкритий і нереалізований. Питання – розкрити цей потенціал. Тут є  кваліфікована і відносно дешева робоча сила, відносно непогана і розвинута інфраструктура і згідно рейтингу дуже відомої інституції, Україна є єдиною країною на теренах СНД, яку можна віднести до країн з демократією, що розвивається. Тут є колосальні можливості і потенціал з розвитку сільського господарства, є якісна земля і, що не менш важливо, тут є колосальна економічна неефективність", — сказав він.

Як повідомляв УННголовне завдання уряду – забезпечити умови для прискореного розвитку країни. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час привітання працівників Секретаріату Кабінету Міністрів з нагоди Дня Незалежності України.

«Головне наше завдання – забезпечити умови для прискореного розвитку країни. Ми повинні нарощувати мінімум 7, 10, 12% валового внутрішнього продукту в рік. Якщо ми зуміємо забезпечити такі темпи – значить, скажімо, років через 10 ми побачимо зовсім іншу країну», — наголосив Микола Азаров.
Задля економічного розвитку країни та підвищення рівня соціального захисту, зазначив глава уряду, сьогодні відбуваються системні реформи: "І чим глибше та енергійніше ми будемо їх проводити, тим швидше ми будемо розвиватися".

В свою чергу перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова зазанчила, що зростання ВВП у 2013 році може становити 3-3,5%.

«Я можу послатися на точку зору консенсусного макропрогнозу, який робиться в Україні представниками громадських організацій і Міністерством економіки на наступний рік. Цей консенсусний проноз включає в себе оптимістичні й песимістичні сценарії та коливається між 3-3,5%. Приблизно аналогічні цифри називаються міжнародними організаціями, спеціалістами Міжнародного банку та МВФ», – зазначила І.Акімова.

Джерело:  УНН

 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-22
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Нехай майоріють по всій Україні червоно-чорні прапори, як символи незламності українців в боротьбі за незалежну Україну! Слава Україні! Смерть ворогам нації!...
Гардистон (2018-02-23 12:39:05)
Браво Україна! Ляхи були, є і залишаються історичними ворогами України і не місце в Україні ляшським пам"ятникам! Лупаймо цю скалу!...
Веркблей (2018-02-23 12:35:58)
Оце так "уряд реформаторів" і "борців з корупцією"... Прокралися гешефтники так, що їхні поплічники з Європи і США вже не можуть приховувати крадіїв. Sionists go out!...
Запорожець (2018-02-23 12:33:22)
Правильно потому что от нашествия цветных ничто не спасет кроме нАТО.есть такое понятие солнечная цикличность -имеется ввиду скорее всего даты когда у девушки и женщины солнца могла наступить беременн ......
Инна (2018-02-23 12:24:59)
Браво, великолепная мысль --- Важный и своевременный ответ лофт фильм чем заканчивается, бегущий в лабиринте 3 часть смотреть онлайн а также фильм наподобие бегущий в лабиринте джон уик трейлер на рус ......
peecaTob (2018-02-23 03:16:04)